Przegląd marca 2020 w Chorzowie, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chorzowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Chorzowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Chorzowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Psy i koty do adopcji ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Te zwierzaki czekają na nowy dom!

Psy i koty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie czekają na nowy dom. Obecnie w schronisku jest 80 psów i 10 kotów. Cały czas jest możliwość adopcji zwierząt. W związku z epidemią koronawirusa lepiej wcześniej skontaktować się telefonicznie z chorzowskim schroniskiem, by omówić szczegóły adopcji. Schronisko przyjmuje też daru, które można wysłać pocztą lub zostawić pod bramą schroniska. Potrzeby m.in. karmy suchej i mokrej dla psów i kotów. W naszej galerii prezentujemy psy i koty do adopcji ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Koniecznie zobaczcie te słodziaki!

📢 Bloki z PRL - dziwne, nietypowe, największe... One robią wrażenie! Sprawdź, gdzie można je znaleźć

Blokowiska z PRL. Zerknijcie na zdjęcia w galerii... ale spójrzcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Chorzów: młodzi spotkali się na ulicy Wolności i pili alkohol. Znieważyli też policjantów

Dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany, że na ul Wolności przebywa grupka młodych osób i spożywa alkohol. Na miejscu od razu pojechał policyjny patrol. Gdy młodzież zobaczyła radiowóz to cześć grupy się rozbiegła. Na miejscu zostało dwóch młodych mężczyzna i kobieta. Młodzież piła alkohol i nie chciała się rozejść, mimo zakazu zgromadzeń. Co więcej, młodzi zaczęli wyzywać policjantów. Wszyscy zostali zatrzymani, teraz o ich losie zadecyduje sąd.

📢 Epidemia koronawirusa. Pomoc dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Potrzeba sprzętu i pieniędzy na szybkie testy

Można pomóc chorzowskim medykom. Trwa zbiórka dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie na zakup testów oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie uruchomił specjalne konto, na które wszyscy chcący wesprzeć walkę z epidemią koronawirusa mogą wpłacać pieniądze. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na zakup testów (chodzi o testy kasetkowe do wykrywania przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Z kolei, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej zbierane są potrzebne medykom środki ochrony osobistej m.in. maseczki, fartuchy, kombinezony.

📢 Zabytkowa rzeźnia miejska w Chorzowie niszczeje od lat. Był pomysł na to miejsce. Mogło powstać tu Śląskie Centrum Biesiadne

Zabytkowa rzeźnia miejska przy ulicy Krakusa w Chorzowie od lat niszczeje. Kiedyś - jedne z największych zakładów mięsnych na Górnym Śląsku, dziś - kompletna ruina. Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu była koncepcja, by w tym miejscu wybudować Śląskie Centrum Biesiadne.

📢 W Chorzowie mężczyzna wypadł z balkonu razem z... fotelem. Do zdarzenia doszło na Hajduckiej

Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę 28 marca w Chorzowie w jednym z mieszkań przy ul. Hajduckiej. 45-latek chciał przez balkon wyrzucić fotel, ale wypadł razem z nim. Trafił do szpitala

📢 Kibice Ruchu Chorzów i GKS Katowice niszczą graffiti. Walka na murach...

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że w Chorzowie zniszczono mural legendy Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika. Kibice Niebieskich oskarżali o ten akt wandalizmu fanów GKS Katowice. W Katowicach na murach (i nie tylko) codziennie widać walkę kibiców Niebieskich i GieKSy przez zamazywanie graffiti, klubowych napisów i, co za tym idzie, niszczenie elewacji kamienic ZOBACZ ZDJĘCIA

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Głupi żart chorzowianina. Aż ciężko w to uwierzyć!

Za wywołanie niepotrzebnej policyjnej czynności odpowie 30-latek, który powiadomił o zarażeniu koronawirusem. Okazało się, że był zdrowy i nie potrzebował pomocy. Mężczyzna angażując niepotrzebnie służby ratunkowe, zachował się nieodpowiedzialnie, za co wkrótce wytłumaczy się przed sądem.

📢 Piękni i młodzi chorzowianie. Zdjęcia mieszkańców Chorzowa sprzed lat. Zaglądamy do starych albumów!

Piękni i młodzi chorzowianie. Zdjęcia mieszkańców Chorzowa sprzed lat. Na Facebooku popularne stało się wyzwanie ze zdjęciami z dzieciństwa. Zdjęcia na portal społecznościowy wrzucają młodzi i starsi. To świetna zabawa, ale też oderwanie od epidemii koronawirusa. Do tej zabawy dołączyli też mieszkańcy Chorzowa. Podjęli nasze wyzwanie, by na fanpage chorzow.naszemiasto.pl pokazać swoje zdjęcia z dzieciństwa lub młodości. Oto one. Sami zobaczcie.

📢 Biały niedźwiedź, lisy polarne i renifery w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym? To projekt pod nazwą "Polaricum" WIZUALIZACJE

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym będziemy mogli zobaczyć białego niedźwiedzia, lisy polarne i renifery? Nie jest to wykluczone. W planach śląskiego zoo jest zrealizowanie projektu pod nazwą "Polaricum". Chodzi o stworzenie krainy arktycznej ze zwierzętami z Arktyki i Antarktydy. Pierwsze koncepcje pawilonu już się pojawiły. Zobaczcie, jak to by mogło wyglądać.

📢 Koronawirus. Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie. Potrzebne są maseczki, fartuchy, żele dezynfekujące, generator ozonu

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie potrzebuje pilnej pomocy. Brakuje sprzętu potrzebnego do codziennej walki z koronawirusem. Ratownicy, lekarze, pielęgniarki każdego dnia podejmują walkę z tym niewidzialnym zagrożeniem. To oni najczęściej mają kontakt z osobami potencjalnie zakażonymi. By taki kontakt był dla nich bezpieczny - potrzebny jest sprzęt ochronny. A tego niestety brakuje. Dlatego chorzowski zespół z pogotowia ratunkowego zorganizował zrzutkę na potrzebny sprzęt. Każdy może wspomóc pracowników Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie.

📢 Chorzowscy radni w maseczkach. Nietypowa sesja Rady Miasta Chorzów w czasie epidemii koronawirusa

To była rekordowa szybka i wyjątkowa sesja. W czwartek, 26 marca, w sali sesyjnej chorzowskiego urzędu odbyła się XX sesja Rady Miasta Chorzów. Radnym przed wejściem na salę zmierzono temperaturę. Każdy też otrzymał maseczkę oraz ochronne rękawiczki. Radni głosowali nad najważniejszymi uchwałami. Mniej pilne zostały ściągnięte z porządku obrad. W sesji uczestniczyło 13 radnych.

📢 Puste ulice Chorzowa w czasie epidemii koronawirusa. Tak 25 marca wyglądają ulice miasta

Chorzów opustoszał. Tak wygląda miasto w czasie epidemii koronawirusa. Główny deptak miasta, czyli ulica Wolnością, zwykle zapełniony jest ludźmi. W środę, 25, marca, tylko nieliczne osoby pojawiły się a popularnej "Wolce" czy na chorzowskim rynku. Więcej osób natomiast wyczekiwało na tramwaj przy Centrum Przesiadkowym. Zobaczcie zdjęcia Chorzowa.

📢 Apartamentowiec przy Parku Śląskim. Budynek powstaje przy ulicy Parkowej. Zobaczcie zdjęcia

W Chorzowie przy ul. Parkowej, tuż przy skansenie, powstaje nowy apartamentowiec. Inwestorem jest firma Parkowa Antrans Invest, a projekt przygotowywało biuro projektowe Ostrowscy Architekci z Katowic. Luksusowy apartamentowiec będzie graniczył z chorzowskim skansenem. Do Parku Śląskiego będzie zaledwie kilka kroków.

📢 Koronawirus. Mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w woj. śląskim!

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 13.30 poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są 2 osoby z województwa śląskiego, to kobieta i mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Tymczasem mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w województwie śląskim!

📢 Spółka MBF Group zamówiła 5 mln maseczek ochronnych. Prezesem jest Wojciech Anhert, radny PiS z Chorzowa

Spółka MBF Group, której prezesem jest Wojciech Anhert, radny PiS z Chorzowa, zawarła umowę ramową z Fundacją Simedical w zakresie zawiązania ścisłej współpracy dotyczącej sprzedaży produktów medycznych. Dodatkowa działalność związana jest z epidemią koronawirusa. Co więcej spółka ta zakontraktowała i zabezpieczyła dostawę 5 milionów sztuk maseczek ochronnych 3-warstwowych.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie