Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z listopada 2023. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd listopada 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chorzowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Uczniowie II LO w Chorzowie przemaszerowali na rynek i złożyli ślubowanie. To pierwsza klasa Ogólnego Przygotowania Wojskowego”?

Przegląd listopada 2023 w Chorzowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Uczniowie II LO w Chorzowie przemaszerowali na rynek i złożyli ślubowanie. To pierwsza klasa Ogólnego Przygotowania Wojskowego

Uczniowie klasy Ogólnego Przygotowania Wojskowego II LO w Chorzowie złożyli na miejskim rynku ślubowanie. Wcześniej złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły i wzięli udział w krótkim nabożeństwie w kościele pw. św. Barbary.

📢 Dom Theodora Kalidego w Chorzowie stanie się filią muzeum? Od lat mówi się o inwestycji tego typu. „Budynek wymaga generalnego remontu”

Od lat mówi się o wykorzystaniu na potrzeby kultury domu Theodora Kalidego na Chorzowie Drugim. Według obecnych planów miasta ma tam powstać filia Muzeum Hutnictwa. Prawdopodobnie w tym tygodniu rozstrzygnięty zostanie przetarg przetarg dotyczący dokumentacji niezbędnej do adaptacji tego miejsca. Jak wspomina prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, wymaga ono generalnego remontu. Po adaptacji w środku zostanie np. odtworzone mieszkanie hutnicze z czasów Theodora Kalidego.

📢 Poznaj NAJLEPSZYCH nauczycieli z Chorzowa. Oto ZŁOTA DWUNASTKA! Pracują w przedszkolach, podstawówkach i szkołach średnich

Szkoła w Chorzowie. Który nauczyciel jest najlepszy? Oto ZŁOTA DWUNASTKA z miasta! To oni zwyciężyli w Plebiscycie Edukacyjnym Dziennika Zachodniego, w którym Czytelnicy wybierali m.in. najlepszego nauczyciela lub nauczycielkę w Chorzowie. Przybliżamy dziś sylwetki laureatów. To nauczyciele przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych z terenu naszego miasta. Zobacz w galerii, kto został Nauczycielem Roku 2023 w Chorzowie.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Chorzów: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Chorzowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najlepszy obiad w Chorzowie? W tych 15 restauracjach można świetnie zjeść - polecają je chorzowianie! Znasz te lokale?

Najlepszy obiad w Chorzowie? Gdzie warto zjeść obiad z rodziną na mieście? Gdzie coś przekąsić ze znajomymi? Chorzowianie polecają te lokale! Oto ranking 15 najlepiej ocenianych restauracji w Chorzowie. Te miejsca zdobyły ponad 4,5 gwiazdki w opiniach Google! Znasz je?

📢 Tak drwią z Chorzowa i jej mieszkańców? Zobacz MEMY! Co rozbawiło internautów? Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie

Tak drwią z Chorzowa? Zebraliśmy najpopularniejsze MEMY o naszym mieście z ostatnich kilku lat. Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Nie jest odkryciem, że Chorzów jest częstym motywem zabawnych grafik. A co internautów śmieszy najbardziej w naszym mieście? Sprawdź to!

📢 Po ponad 70 latach pomnik "wyzwolicieli" zniknął z centrum Chorzowa. Wciąż nie ma pewności, czy była to mogiła

W Chorzowie 25 listopada z Parku Hutników usunięto pomnik upamiętniający żołnierzy Armii Czerwonej, który przez ponad 70. lat stał między Pałacem Ślubów a dziedzińcem kamienicy przy ul. Powstańców. Monument został przeniesiony na cmentarz w Chorzowie Starym, gdzie znajdują się groby radzieckich żołnierzy. Pomnik w rejestrze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego figuruje jako grób wojenny, jednak badania geofizyczne georadarem GPR, wykonane na zlecenie Urzędu Miasta Chorzów wykazały, że na terenie parku nie było ludzkich szczątków.

📢 Pijany kierował ruchem w Chorzowie! Miał pecha, nadjechał radiowóz

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który będąc nietrzeźwy, kierował ruchem pojazdów. Na dodatek mężczyzna nie posiadał odpowiedniego przeszkolenia. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.

📢 Zima w Chorzowie. Pogoda na najbliższe dni? W piątek mogą być także niekorzystne warunki

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań... Na trawnikach jest biało, a na ulicach na szczęście (zazwyczaj) czarno. W związku z opadami śniegu obowiązuje I stopień ostrzeżenia IMGW. Sprawdziliśmy, jak wygląda stan dróg. Prognoza pogoda mówi, że do końca tygodnia w ciągu dnia temperatura będzie oscylowała w okolicy 0 stopni Celsjusza.

📢 22-letni pedofil z Chorzowa zatrzymany! Pomogli Łowcy Pedofili. Sprawę potwierdza policja

CHORZÓW. Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili opublikowała w sieci film z zatrzymania 22-letniego mieszkańca Chorzowa. Miał on m.in. w czasie wideopołączeń masturbować się i opowiadać o swoich fantazjach seksualnych osobie, która podawała się jako małoletnia. Zatrzymanie domniemanego pedofila potwierdza Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

📢 Ruch Chorzów remisuje z Koroną Kielce. Rozczarowanie fanów Niebieskich na trybunach Stadionu Śląskiego - zobacz ZDJĘCIA

SPORT. 26 listopada 2023 roku w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów grał na Stadionie Śląskim z Koroną Kielce. To był trzeci mecz Niebieskich w „Kotle Czarownic”. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW!

📢 Chorzów. Kontrowersyjna decyzja radnych! Czy ten budynek powstanie? Uchwałę podjęto jednogłośnie

CHORZÓW. Na ostatniej Radzie Miasta radni prawie jednogłośnie zgodzili się na budowę przy ulicy Piotra Skargi. Zagłosowali za "uchwałą w sprawie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej" mimo sporej liczby negatywnych opinii różnych instytucji. Budynek o 9 kondygnacjach (składający się de facto z trzech części) miałby stanąć niedaleko torów kolejowych i zakładów przemysłowych. Na hałdzie mogą także znajdować się odpady poprzemysłowej. Ponadto, jak informuje Wyższy Urząd Górniczy "W podłożu prowadzono eksploatację węgla kamiennego na głębokości ok. 40 m."

📢 Willa dyrektora Huty Batory Chorzowie! Jak wygląda od wewnątrz? Zobacz, zdjęcia ze zwiedzania unikalnego miejsca

W ramach II urodzin Muzeum Hutnictwa w Chorzowie była wyjątkowa okazja do zwiedzenia byłej willi dyrektorów Huty Batory. Obecnie budynek należy do firmy Zarmen, która dokonała jego kompleksowej rewitalizacji. Ten wyjątkowy budynek z początku XX wieku kryje w swoim wnętrzu wiele tajemnic - między innymi secesyjne witraże i stylizowane grzejniki.

📢 Te dzieci z Chorzowa zostały zgłoszone do akcji Świąteczne Gwiazdeczki

Zobacz galerię zdjęć dzieci z Chorzowa, które biorą udział w akcji Świąteczne Gwiazdeczki. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii i Disneylandu w Paryżu oraz główna nagroda - 50 000 złotych na spełnienie marzeń dziecka i rodziny!

📢 Chorzów. Na terenie byłej rzeźni powstanie osiedle, jednak radni boją się bierności inwestora

Właściwie każdy z radnych, którzy 23 listopada głosowali za uchwałą o lokalizacji inwestycji przy ulicy Krakusa miał wątpliwości. W powietrzu można było wyczuć pewną niepewność i brak pełnego zaufania do inwestora. Radnym zależy, aby powstały nie tylko nowe bloki, ale również, by zostały odnowione dwa zabytkowe budynki.

📢 Jeździł po Chorzowie i wszystko fotografował! Których chorzowian przyłapał? Zobacz zdjęcia! Wkrótce aktualizacja Google Street View

Jeździł po Chorzowie i wszystko fotografował! Przez ostatnich kilka miesięcy - od marca do listopada - na ulicach Chorzowa można było natknąć się na samochód Google! Charakterystyczny pojazd z kamera na dachu, jeździł po naszym mieście i robił zdjęcia do najnowszej aktualizacji Street View. Kogo przyłapał?

📢 Najbogatsi emeryci w Chorzowie i okolicy! Oni dostają miesięcznie po kilkadziesiąt tysięcy złotych! Jaki mają staż pracy?

10 najwyższych emerytur wypłacanych przez oddział ZUS-u w Chorzowie! Emerytura jak marzenie - westchnie niejeden Polak. Zobacz, jakie są największe kwoty, które w III kwartale 2023 roku wypłacił chorzowski ZUS. 9 mężczyzn i 1 kobieta mogą cieszyć się naprawdę sporym przypływem gotówki. Jaki jest przepis na takie świadczenie?

📢 Chorzów. Na ulicy Wolności będzie bardziej zielono. Pojawiło się 10 drzewek w donicach

Dzięki projektowi "Zielona Wolka" z Budżetu Obywatelskiego z 2022 roku na ulicy Wolności w Chorzowie pojawiło się 10 donic. Posadzono w nich świdośliwy oraz turzyce. W ramach projektu odnowiono także ławki.

📢 Parada mikołajów, wspólne strojenie choinki oraz festiwal czekolady przez ulicę Wolności w Chorzowie

Przed ratuszem w Chorzowie postawiono już bożonarodzeniową choinkę. Za kilka dni mieszkańców czeka parada mikołajów i festiwal czekolady. Zaplanowano także wspólne strojenie drzewka przed budynkiem poczty.

📢 Oto NAJLEPSZY fryzjer i barber w Chorzowie. Lista TOP 15. Ich polecają chorzowian! Orły Fryzjerstwa 2023

NAJLEPSZY fryzjer i barber w Chorzowie? Szukasz dobrego fryzjera, który nie zniszczy ci włosów i sprawi, że wyjdziesz z salonu zadowolona? Przygotowaliśmy listę najlepszych salonów w Chorzowie. Są to laureaci wyłonieni w konkursie Orły Fryzjerstwa 2023. Wizyta w każdym z nich zakończy się uzyskaniem wymarzonej fryzury! W naszej galerii przedstawiamy miejsca z najwyższymi notami Orłów. Znacie te miejsca?

📢 Dramatyczna rzeczywistość mieszkańców Śląska w XXI wieku! Tragiczny stan kamienic PGM w Chorzowie. Zobacz ZDJĘCIA

Stan kamienic podległych Zakładowi Komunalnemu PGM w Chorzowie jest tragiczny. Odrapane ściany, pourywane klamki, zniszczone skrzynki na listy, to tylko wycinek szarej rzeczywistości mieszkańców. Czy zakład ma jakąś wizję polepszenia warunków mieszkaniowych? Oby nie doszło tutaj do podobnej tragedii jak w Sosnowcu, w którym zawalił się balkon, a młoda kobieta straciła życie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto