Maj w Chorzowie: Przegląd prasy z kwietnia 2023 w Chorzowie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chorzów zmienił się  w kwietniu 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chorzów zmienił się w kwietniu 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chorzowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Twoja emerytura w 2024 roku - podajemy obliczenia z prognozowaną waloryzacją”?

Przegląd kwietnia 2023 w Chorzowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Twoja emerytura w 2024 roku - podajemy obliczenia z prognozowaną waloryzacją

Takie będą emerytury w 2024 roku - podajemy prognozowane wyliczenia. Emeryci i renciści otrzymują już wypłaty po rekordowej waloryzacji emerytur w tym roku. Prognozy rządu sugerują, że 2024 rok może być ostatnim z dwucyfrową waloryzacją emerytur i rent. Ministerstwo Rolnictwa ujawniło plany, które wskazują na zmniejszenie podwyżek w przyszłości. Do sejmu został złożony projekt ustawy o tzw. sołtysowym, czyli dodatku w wysokości 300 zł do emerytur sołtysów. W tym dokumencie resort rolnictwa ujawnił prognozy dotyczące waloryzacji rent i emerytur między innymi w 2024 roku. Wejdź w galerię i sprawdź, ile wyniesie Twoja emerytura w 2024 roku.

📢 Oto mamy które dostaną specjalny dodatek 1500 zł! Warunek na dostanie pieniędzy jest banalnie prosty 30.04.2023

Te mamy w Polsce mogą otrzymać specjalny dodatek w wysokości lekko ponad 1500 złotych! Program „Mama 4+” to świadczenie uzupełniające, które ma zagwarantować niezbędne środki do życia osobom spełniającym określone warunki. Wyjaśniamy jak otrzymać świadczenie.

📢 Dewastacja krzyża w Chorzowie! Ktoś zniszczył krzyż na terenie parafii św. Jadwigi. Do zdarzenia doszło nad ranem

W sobotę, pomiędzy 4:00 a 6:30 nad ranem, został zdewastowany krzyż przy parafii św. Jadwigi w Chorzowie, będący symbolem oporu kościoła przeciwko władzy w czasach stalinowskich. – Wystawił go w 1956 r. mój poprzednik, ks. Gerard Bańka, gdy wrócił z wygnania. Wcześniej został pozbawiony urzędu proboszcza przez komunistów – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” ks. Emanuel Pietryga, proboszcz tej parafii.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka maj Chorzów: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Chorzowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Katastrofa! Fatalny stan ulic w Chorzowie... Porzucone samochody wrastają w ziemię i blokują miejsca parkingowe. Zobacz zdjęcia

Chorzów. Stoją na parkingach, miejskich zaułkach, a nawet w centrum miasta! Porzucone samochody to jeden z narastających problemów większych miast. Zjawisko to dotyczy nie tylko ulic zaniedbanych dzielnic, ale również terenów w pobliżu osiedli mieszkaniowych i centrów handlowych. Na chorzowskich ulicach odnotowano takie przypadki. Zobacz, jakie opuszczone pojazdy można było znaleźć w Chorzowie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

📢 Te uliczne stylizacja - ZASKAKUJĄ. Ludzie nie mogli uwierzyć! Zobacz zdjęcia z woj. śląskiego... i nie tylko! Tak ubrani wyszli na ulicę...

Te uliczne stylizacja - ZASKAKUJĄ! Przezroczyste legginsy a pod nimi stringi, krótka spódniczka na mrozie, kultowe już skarpety w sandałach, siateczka imitująca koszulkę odsłaniająca wiele... - to tylko niektóre z przykładów, oczywiście... tych najbardziej oryginalnych. Wszak o gustach się nie rozmawia. Te zaskakujące "stylówki" sfotografowano m.in. na ulicach miast w woj. śląskim i nie tylko! Więc jak nasz region ubiera się na co dzień? Oj, bywa różnie. Zobacz te zdęcia.

📢 Będzie stadion dla Ruchu Chorzów! Premier Mateusz Morawiecki i prezydent miasta Andrzej Kotala uzgodnili kwestie finansowe

  • Szef rządu zapewnił o wsparciu ze środków rządowych budowy stadionu dla Ruchu Chorzów. Ruszamy z harmonogramem i zabezpieczeniem pozostałem kwoty - poinformował prezydent Chorzowa Andrzej Kotala po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

📢 Chorzów. Zobacz jakie "skarby" znaleźli podczas sprzątania hałdy Maryny

W niedzielę odbyło się pierwsze sprzątanie hałdy Maryny w Chorzowie. Jakie "skarby" znaleźli uczestnicy? "Efekt naszych trwających blisko dwie godziny starań to kilkadziesiąt worków ze śmieciami, które zostaną jutro wywiezione na wysypisko śmieci" - mówi Adrian Ślązok inicjator akcji.

📢 Pierwszy Konwent Kultury Rodzimej w Chorzowie. Zobacz ZDJĘCIA Słowian w skansenie

W Chorzowskim skansenie odbył się I Konwent Kultury Rodzimej SLAVNI. Wydarzenie można na pewno zaliczyć do udanych. Już za rok kolejna edycja.

📢 Niebiescy wygrywają z Białą Gwiazdą. Ambasadorzy Ruchu z dumą śledzą mecz w Chorzowie

W rozegranym 22 kwietnia meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi Ruch Chorzów zremisował z Wisłą Kraków 2:0. Przed spotkaniem rozgrywanym tuż po 103. urodzinach Niebieskich tytułami ambasadorów klubu uhonorowano ośmiu legendarnych zawodników chorzowian, którzy później oklaskiwali zwycięstwo swoich następców. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków.

📢 Gorące emocje na trybunach! Zobacz zdjęcia kibiców Ruchu i Wisły podczas meczu przyjaźni

Spotkanie Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków zgromadził na Stadionie Miejskim w Gliwicach komplet 9913 widzów. Atmosfera na trybunach w meczu przyjaźni była fantastyczna, a fani obu drużyn prześcigali się w dopingu. Zobaczcie zdjęcia kibiców na meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków.

📢 Wielki powrót sklepu Media Expert w Chorzowie! Czy warto było czekać? Zobacz zdjęcia gigantycznych kolejek

20 kwietnia w Chorzowie ponownie otwarto Media Expert nieopodal rynku. Na otwarciu były kolejki. Jakie są promocje i jak długo potrwają?

📢 Chcą posprzątać hałdę w Chorzowie. Pomożesz im zająć się Maryną? ZDJĘCIA

W Chorzowie II znajduje się hałda Maryna. Grupa mieszkańców chce posprzątać w najbliższą niedzielę to urokliwe miejsce, gdzie mieszkają m.in. dzikie zwierzęta. Chcesz im pomóc?

📢 Które chorzowianki wygrają? Ostatni dzień głosowania! Oto matki, córki i kobiety dojrzałe z Chorzowa. Które powalczą o auto w finale?

Które chorzowianki wygrają? Przed nami ostatni już dzień głosowania w plebiscycie KOBIECA TWRAZ ROKU 2023 z CHORZOWA! Plebiscyt zakończy się od godz. 22:00 w środę 19 kwietnia. Wybieramy panie w trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Głównymi nagrodami w finale ogólnopolskim akcji będą samochody - trzy Toyoty Aygo X! Zobacz kandydatki.

📢 Śląscy policjanci wyróżnieni przez Ministra Zdrowia. Odznaczenia Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu wręczone w Chorzowie

Na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie 14 kwietnia odbyła się gala dla najbardziej zasłużonych krwiodawców. Odznaki Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu otrzymało trzech śląskich policjantów. Łącznie oddali niemal 80 litrów krwi. - O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, nie trzeba nikomu tłumaczyć, to bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego nie zawsze jest jej pod dostatkiem – o wadze krwiodawstwa przypomina Komenda Wojewódzka Policji.

📢 Utrudnienia w centrum Chorzowa! Wiadukt kolejowy nad Szpitalną doczekał się nowych ekrani akustycznych - co to oznacza dla kierowców?

Szpitalna, to jedna z kluczowych dróg dla komunikacji w Chorzowie. W związku z montażem ekranów akustycznych na wiadukcie kolejowym, czekają nas utrudnienia na szpitalnej.

📢 Młode kobiety poszukiwane w woj. śląskim! To najmłodsze przestępczynie - mają mniej niż 25 lat. Rozpoznasz któraś?

Te młode panie są poszukiwane! Oto 20 kobiet z woj. śląskiego, których policja szuka za różne przestępstwa - od oszustw, kradzieży, przez narkotyki, aż po pobicia i rozboje. Jeśli widziałeś którąś z nich lub znasz miejsce ich przebywania, daj znać policji! W naszej galerii prezentujemy wizerunki tych kobiet wraz z podstawą poszukiwań.

📢 Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta Chorzów w sprawie lex deweloper dla osiedla w historycznych granicach Parku Śląskiego

W marcu Rada Miasta Chorzów podjęła uchwałę, w której poparła wniosek firmy ATAL o lokalizację inwestycji mieszkaniowej w ramach lex deweloper przy ul. Targowej. We wtorek 11 kwietnia wojewoda śląski w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność tej uchwały. Powodem jest naruszenie przepisów specustawy mieszkaniowej - brak uzgodnienia inwestycji z zarządcą drogi publicznej, czyli Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w Katowicach odpowiadającym za ul. Bytkowską.

📢 Zabytkowy chorzowski ratusz budynkiem sądu? Co sądzi Ministerstwo Sprawiedliwości? Zdjęcia neobarokowego budynku

Przez wiele lat zabytkowy ratusz w Hajdukach Wielkich ulegał stopniowej degradacji w rękach prywatnych właścicieli. Obecnie budynek znajduje się w posiadaniu miasta, co stało się możliwe dzięki naciskowi ze strony społeczników i mediów. Kilka lat temu udało się zabezpieczyć dach przed dalszymi uszkodzeniami. Jednakże, mimo wielu prób, nie udało się jeszcze znaleźć inwestora, który mógłby przywrócić temu pięknemu budynkowi dawny blask i wykorzystać go jako siedzibę Sądu Rejonowego w Chorzowie.

📢 Zarzuty dla kobiety, która spowodowała pożar na izbie przyjęć w Chorzowie

Chorzowska Izba przyjęć przy Strzelców Bytomskich miała problemy z powodu niedawnego pożaru spowodowanego przez jedną z pacjentek. Na szczęści nikomu wtedy nic się nie stało. 25-latka usłyszała prokuratorskie zarzuty.

📢 Rozpoczyna się przebudowa al. Planetarium w Parku Śląskim. UWAGA! Ważne zmiany dla kierowców i wycieczek

CHORZÓW. W środę 12 kwietnia rozpocznie się przebudowa al. Planetarium w Parku Śląskim. Z tego względu wjazd do parku od ulicy Bytkowskiej dla samochodów osobowych oraz autokarów zostanie zamknięty. Prace potrwają do połowy 2024 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie