Trzeba trochę poczekać
Miasto przystąpiło do zakupu węgla, który będzie dystrybuowany w ramach specjalnej ustawy. Umowa na zakup jest już podpisana, a zamówienie na opał jest już złożona. Cena dla mieszkańców będzie wynosić 2000 zł brutto – niezależnie od asortymentu. Chorzowianie na razie jednak nie zakupią opału przez miasto.
— Sprzedaż rozpocznie się jak zostaną nam wskazane terminy odbioru węgla z kopalń i węgiel trafi na nasz plac składowy – informuje Inspektor z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Chorzowa.
Zakupić węgiel po preferencyjnych cenach mogą mieszkańcy, którzy są uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego i nie zakupili już opału po preferencyjnych cenach. Ustawa pozwala na zakup do 1,5 tony węgla do końca 2022 roku i kolejnej takiej samej ilości w 2023 roku.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?