MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Grzegorz Krzak apeluje do kontrkandydatów by stanęli do debaty

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Grzegorz Krzak, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Chorzów, jest trzecim kandydatem na urząd prezydenta Chorzowa. Wcześniej swój start w wyborach ogłosił ubiegający się o czwartą kadencję prezydent Andrzej Kotala oraz Szymon Michałek. W poniedziałek 11 marca Grzegorz Krzak zaapelował do swoich konkurentów by stanęli do wyborczej debaty i skomentował wydarzenia towarzyszące kampanii w Chorzowie, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Kandydat zaprezentował również swój pomysł na budowę stadionu dla Ruchu Chorzów.

Spis treści

Grzegorz Krzak, kandydat PiS na prezydenta Chorzowa, wzywa kontrkandydatów do debaty

Grzegorz Krzak krytycznie ocenił kampanię wyborczą w Chorzowie i apelował o zmianę sposobu jej prowadzenia.

- Naszym zdaniem jest zbyt dużo negatywnych emocji, zwłaszcza w wydarzeniach z ostatnich dni, gdzie pojawił się hejt i groźby kierowane wobec jednego kandydata. Chcemy jednoznacznie wyrazić sprzeciw wobec takich metod i zdarzeń w kampanii wyborczej - mówi Grzegorz Krzak. - Chcemy wskazać i promować prowadzenie kampanii na tak. Jako samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości raczej jesteśmy znani z tego, że rzeczowo rozmawiamy i spieramy się na argumenty z innymi ugrupowaniami. To chcemy zaproponować pozostałym kandydatom, aby prowadzili kampanię pozytywną, merytoryczną i na argumenty - dodaje.

Jednocześnie zaapelował do Andrzeja Kotali i Szymona Michałka, by stanęli do wyborczej debaty.

- Jedną z takich form kampanii pozytywnej, na tak, gdzie można porozmawiać, przedstawiać argumenty i prowadzić merytoryczną dyskusję, jest oczywiście debata wyborcza kandydatów. Kieruję taką propozycję i apel do moich kontrkandydatów, aby wyrazili zainteresowanie i żebyśmy spotkali się i przeprowadzili taką debatę. Jednoznacznie wyrażam gotowość i otwartość do udziału w debacie, jestem przekonany, że mieszkańcy oczekują takiej debaty - mówi Grzegorz Krzak.

Mieszkańcy sami będą mogli odpytać kandydatów?

Radny przekonywał, że jest to oczekiwana i właściwa forma skonfrontowania reprezentowanych przez kandydatów wizji na przyszłość Chorzowa. W najbliższych tygodniach okaże się, czy dojdzie do debaty. Czas i miejsce zostałyby wyznaczone na drodze negocjacji między sztabami kandydatów. Radny PiS proponuje również debatę z udziałem strony społecznej.

- Jeżeli grupa zainteresowanych mieszkańców, jakieś środowisko osób samo będzie chciało zorganizować taką debatę, to również wyrażam gotowość i wolę uczestnictwa w takiej debacie. Apeluję do moich kontrkandydatów, aby wyrazili zgodę na taką debatę i żebyśmy w takich debatach uczestniczyli. Jesteśmy na tak, Prawo i Sprawiedliwość w Chorzowie chce uczestniczyć w debatach, merytorycznie i na argumenty rozmawiać z konkurencją - zapewnia Grzegorz Krzak.

Jaki temat w ocenie kandydata powinien być wiodący w dyskusji o Chorzowie?

- Dla mnie ważny jest temat, który może się pojawić w nowej kadencji samorządów, czyli kwestia imigrantów. Dziś rząd deklaruje, że tego problemu nie będzie, natomiast jak widzimy, sytuacja w Unii jest dosyć płynna i różnie może być w nowej kadencji. Może być tak, że rząd zmieni zdanie i do Polski będą sprowadzani migranci. Jako jedyny kandydat jednoznacznie wyraziłem stanowisko, że nie zgodzę się, aby przyjmować w Chorzowie nielegalnych migrantów - mówi Grzegorz Krzak.

Większy stadion bez budowania etapami

Następnie kandydat na prezydenta wymienił również kwestię inwestycji miejskich w zasoby mieszkaniowe, rozwoju programów dla seniorów i młodzieży oraz kwestię budowy stadionu dla Ruchu Chorzów.

- Jestem za tym, żeby budować stadion. Nie etapami, jak proponuje pan Andrzej Kotala, jeżeli nie będzie pozyskanych środków zewnętrznych. Zakładam, że te środki pojawią się i ministerstwo przekaże je dla Chorzowa - mówi Grzegorz Krzak.

Grzegorz Krzak przekonuje, że nawet gdyby nie było środków z ministerstwa, to miasto za pieniądze z kredytu jest w stanie wybudować stadion w ciągu 3-4 lat.

- Jest to duże obciążenie finansowe, ale moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, niż budowanie stadionu przez 6 czy 8 lat - mówi Grzegorz Krzak.

W ocenie kandydata projekt stadionu powinien zostać skorygowany i uwzględnić poprawki zaproponowane przez klub z Cichej i kibiców.

- Myślę, że trzeba to skonsultować z zainteresowanymi środowiskami, czyli z władzami klubu i przedstawicielami kibiców oraz ugrupowań samorządów. Trzeba usiąść do rozmów i przyjąć jedno rozwiązanie. Osobiście jestem za tym, aby był to jednak troszkę większy obiekt, czyli trzeba byłoby nanieść poprawki do obecnego projektu - podsumowuje Grzegorz Krzak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto