MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kultowa restauracja znów będzie otwarta w Parku Śląskim. Zamknięty po pożarze Kamienny Kasztel wznowi działalność!

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Restauracja Kamienny Kasztel to popularne miejsce na mapie Parku Śląskiego w Chorzowie i jeden z pierwszych obiektów, obok Planetarium i kręgów tanecznych, powstałych w nowobudowanym parku. Przed laty działały tu pawilon propagandy WPKiW oraz restauracje Stylowa i Pod Złotym Kogutem. W 2018 roku w budynku wybuchł pożar i od tego czasu stoi pusty. Wkrótce jednak się to zmieni. Park Śląski podpisał umowę z najemcą, które odrestauruje budynek i przywróci do życia kultową restaurację.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Restauracja Kamienny Kasztel w Parku Śląskim wznowi działanie!

Słynna restauracja Kamienny Kasztel znajdująca się w Parku Śląskim w 2018 roku została zniszczona wskutek pożaru. Spłonęły wówczas drewniane dobudówki, przez co obiekt nie był już użytkowany. Od blisko trzech lat Park Śląski szukał najemcy, który podjąłby się rewitalizacji budynku i dałby mu nowe życie. Długo się to nie udawało, mimo kilku zmian korzystnych dla potencjalnych kontrahentów, wprowadzanych w kolejnych postępowaniach przetargowych. Nowe warunki to m.in. skrócony czas obowiązkowej dzierżawy i obniżona stawka czynszu.

W czwartek 3 marca Park Śląski poinformował, że po kilkuletnich staraniach udało się znaleźć nowego najemcę.

- Zamierzeniem nowego najemcy jest stworzenie unikalnego konceptu kulinarnego w niezwykłym otoczeniu Zielonych Płuc Śląska. Nowy najemca ma doświadczenie zarówno w prowadzeniu restauracji, jak również w rewitalizacji obiektu będącego pod opieką konserwatora zabytków. Inwestor prowadzi Restaurację Tesoro Pizza&Pasta oraz Restaurację Skarbiec, które mieszczą się w zrewitalizowanej kamienicy z XVI wieku pod adresem Rynek 14 w Tarnowskich Górach - wyjaśnia Park Śląski.

Jak informuje dalej Park Śląski, najemca planuje remont obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół restauracji z przeznaczeniem na rozbudowę tarasu, postawienie wiaty grillowej oraz stworzenie strefy dla dzieci. Czas potrzebny na przywrócenie obiektu do funkcjonowania, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, to około 24 miesiące od rozpoczęcia prac.

- Zakładamy, że remont obiektu potrwa około dwóch lat. Termin ten jest związany z tym, że obiekt został został wpisany do gminnej ewidencji zabytków, a jego modernizacja wymaga uzgodnień z miejskim konserwatorem zabytków - przypomina Aneta Miler.

Historia kultowej restauracji w Parku Śląskim

Restauracja Kamienny Kasztel to kultowe miejsce na mapie Parku Śląskiego w Chorzowie. Obok Planetarium i kręgów tanecznych był to jeden z pierwszych obiektów powstałych w nowobudowanym parku. Budynek, gdzie znajdowała się restauracja, wybudowano na przełomie 1953/1954 roku. Na początku lat 60. XX był to pawilon propagandy WPKiW - na parterze budynku rozdawano mapki i materiały promocyjne dotyczące parku. Był to cel wizyty licznych wycieczek, które wówczas odwiedzały park. W holu budynku znajdowała się makieta z licznymi atrakcjami parku, a na pierwszym piętrze były biura, gdzie tworzono materiały promocyjne WPKiW.

Gdy wybudowano obecny budynek dyrekcji parku i tam przeniesiono administrację, to w miejscu dawnego pawilonu propagandy przy al. Głównej 3 utworzona została restauracja Stylowa. Później działały tam również restauracje Pod Złotym Kogutem oraz Kamienny Kasztel.

- Przez dekady cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na znakomitą kuchnię, ale również na oryginalny wystrój - przypomina Aneta Miler.

Kultowa restauracja znów będzie otwarta w Parku Śląskim. Zam...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto