Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chorzów: Zmiany w ruchu przy ul. Katowickiej. Będą prace na odcinku od estakady do ul. 3 Maja

OPRAC.:
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Zakończenie tego etapu prac planowane jest na koniec września 2024 roku
Zakończenie tego etapu prac planowane jest na koniec września 2024 roku Karina Trojok
W środę 3 stycznia rozpocznie się kolejny etap rozbudowy ul. Katowickiej. Drogowcy na DK79 będą pracować na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja. Dla ruchu zamknięty zostanie odcinek ul. Metalowców ze skrzyżowaniem z ul. Katowicką. Dojazd do ul. Metalowców oraz wyjazd na ul. Katowicką będzie się odbywał nowo wybudowanym odcinkiem drogi, który zostanie połączony z ul. Katowicką na wysokości skrzyżowania z ul. Krakusa.

Chorzów. Nowy etap przebudowy ul. Katowickiej.

Trwa przebudowa ul. Katowickiej, jednej z głównych dróg w Chorzowie, czyli DK79 łączącej Bytom z Katowicami. Od kilku miesięcy jezdnia jest zwężona. W środę 3 stycznia remont wejdzie w nowy etap, a kierowcy będą musieli dostosować się do nowej organizacji ruchu drogowego.

- Drogowcy na DK79 będą pracować na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja. Dla ruchu zamknięty zostanie odcinek ul. Metalowców ze skrzyżowaniem z ul. Katowicką. Dojazd do ul. Metalowców oraz wyjazd na ul. Katowicką będzie się odbywał nowo wybudowanym odcinkiem drogi, który zostanie połączony z ul. Katowicką na wysokości skrzyżowania z ul. Krakusa - informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na koniec września 2024 roku.

Co zmieni po przebudowie ul. Katowickiej w Chorzowie?

Za realizację wartej blisko 45 mln złotych inwestycji odpowiada firma Silesia Invest. Przedsięwzięcie będzie realizowane głównie ze środków zewnętrznych: 30 mln zł to pieniądze z Polskiego Ładu, 5 mln zł to fundusze unijne.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji przewidziano budowę zintegrowanego przystanku „Królewska Huta” w rejonie ul. Metalowców i Krakusa, przebudowę układu torowego, a także skomunikowanie i uzbrojenie znajdujących się na tym obszarze terenów poprzemysłowych.

Zaplanowano m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, budowę chodników, przejścia podziemnego, parkingów i ścieżki rowerowej. Inwestycja ma pozwolić na sprawniejszy dojazd do powstających i wciąż rozbudowywanych zakładów przemysłowych oraz ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej terenów sąsiednich.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto