Przegląd prasy z kwietnia 2020 w Chorzowie, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chorzów zmienił się  w kwietniu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Chorzów zmienił się w kwietniu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chorzowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Auto już od 1,5 tys zł! Kup samochód od komornika. Zobacz oferty licytacji MAJ 2020”?

Przegląd kwietnia 2020 w Chorzowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Auto już od 1,5 tys zł! Kup samochód od komornika. Zobacz oferty licytacji MAJ 2020

Licytacje komornicze aut - MAJ 2020. Nie od dziś wiadomo, że samochody są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w maju 2020 w woj. śląskim. Sprawdźcie licytacje komornicze w maju 2020.

📢 Robisz te rzeczy w bloku? Tego nie wolno ci we własnym mieszkaniu! Wiedz, że możesz łamać prawo - również w czasie pandemii!

Jeżeli dysponujemy własnym, i to jeszcze własnościowym mieszkaniem, zatem teoretycznie moglibyśmy robić... co nam w duszy gra! Szczególnie w obecnej sytuacji - gdy w czasie pandemii w naszych czterech ścianach spędzamy większą część dnia. Nic bardziej mylnego! Istnieje szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także Polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, o których czynnościach mowa.

📢 Burze w woj. śląskim. Zalane drogi, piwnice... Ponad 100 interwencji straży! ZDJĘCIA

Burze w woj. śląskim. W środę 29 kwietnia nad naszym regionem przeszły ulewy. Najbardziej ucierpiały miasta Zagłębia (m.in. Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec). Mocno padało także w Żywcu. Straż odnotowała 110 interwencji.

Prasówka kwiecień Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Chorzowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Chorzów: 6 maja nie zostaną otwarte miejskie przedszkola i żłobki. Najwcześniej placówki uruchomione zostaną 18 maja

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, zdecydował, że 6 maja nie zostaną otwarte żłobki i przedszkola w mieście. - Dopóki nie będziemy w stanie zagwarantować dzieciom bezpieczeństwa nie otworzymy żłobków ani przedszkoli w Chorzowie - zaznacza prezydent Chorzowa. Kiedy rodzice mogą spodziewać się otwarcia tych placówek?

📢 Te produkty wycofano ze sklepów. Mogą Ci zaszkodzić! Sprawdźcie, czy masz je w domu

Uważaj! Sprawdź, czy masz te produkty w domu! Mogą być szkodliwe dla zdrowia. Główny Inspektor Sanitarny w ciągu ostatnich miesięcy wycofał szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki, ponieważ nie spełniały one ustalonych norm. To nie tylko żywność, ale i suplementy, czy produkty codziennego użytku. Zobacz ostrzeżenia GIS - które produkty mogą być szkodliwe? Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Kobieta przez 7 lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości

Chorzowscy kryminalni zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym, która przez 7 lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Kobieta zgodnie z wyrokiem sądu miał odbyć karę pozbawienia wolności, za których przestępstwa się dopuściła.

📢 Pierwsze wyjście pingwinów ze śląskiego zoo na nowy wybieg. Stado pingwinów od razu wskoczyło do dużego basenu

Pingwinki ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po raz pierwszy wyszły na wybieg zewnętrzny. Niektóre nieśmiało, inne bez wahania wskoczyły do dużego basenu. Sympatyczne nieloty poznawały też skalne zakamarki wybiegu. Gdy już zoo zostanie otwarte dla zwiedzających będzie można oglądać wyczyny pingwinów zarówno na powierzchni, jak pod wodą.

📢 Chorzów w czasie pandemii koronawirusa. Spacerowicze i rowerzyści w Parku Róż i chorzowianie na ulicach miasta. Zobaczcie zdjęcia

Pandemia koronawirusa zmieniła krajobraz Chorzowa. W ostatnich tygodniach ulice i miejskie parki świeciły pustkami. Teraz miasto ponownie się ożywiło. W Parku Róż spotkamy wielu rowerzystów i spacerowiczów. Na największym deptaku miasta, czyli popularnej "Wolce" znowu jest sporo osób. Wszyscy jednak chodzą w maseczkach ochronnych. Tak koronawirus zmienił nasze życie.

📢 Chcesz przygotować się na atak koronawirusa? Sprawdź 12. rad śląskiego lekarza

Chcesz przygotować się na atak koronawirusa? Dr nauk medycznych Maciej Jędrzejko - lekarz z Sosnowca, mieszkający obecnie w Tychach przygotował COVID-owy dodekalog, czyli 12 zasad, które pomogą ujarzmić tę groźną chorobę. Mówi o ciekawych sprawach, m.in. masturbacji. By przeczytać wszystkie porady, należy kliknąć w przycisk "Zobacz galerię". To zestawienie TOP 12 rad lekarza z województwa śląskiego może okazać się niezwykle przydatne.

📢 Kiedy skończy się epidemia koronawirusa w Polsce? Poznaj nową datę szczytu zakażeń

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa? Gdyby wprowadzone w kraju obostrzenia były niewystarczające lub ludzie ich by nie przestrzegali, moglibyśmy mieć obecnie około 60 tysięcy wykrytych przypadków - wynika z najnowszej analizy ekspertów z firmy ExMetrix, którzy stworzyli specjalny model prognostyczny dla epidemii SARS-CoV-2. Z racji, że rząd ostatnio złagodził niektóre restrykcje, pułap zachorowań w modelu podniósł się o około 1 200. Kolejne dane spływające z krajów, gdzie liczba dziennych zachorowań już spada, pozwoliły ustalić ekspertom również, że epidemia o 1.5-2 razy wolniej będzie wyhamowywała niż wcześniej rosła.

📢 Koronawirus rujnuje budżety miast. Ile na pandemii tracą poszczególne miasta woj. śląskiego? Sprawdź!

W samorządach trwa wielkie szacowanie strat i zaciskanie pasa. Jako pierwsze pod nóż gminy wzięły wydatki na kulturę i imprezy masowe. Zaoszczędzone pieniądze wydają jednak na szpitale i profilaktykę przeciwdziałania Covid-19. Sprawdź ile pieniądze w wyniku epidemii straciły Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Sosnowiec i Katowice. Kliknij w "zobacz galerię" - w opisach zdjęć są informacje o poszczególnych miastach.

📢 Gdy skończy się pandemia koronawirusa, TE zawody będą poszukiwane! Sprawdź, kogo będą potrzebować pracodawcy

Pandemia koronawirusa już zmieniła rynek pracy. Kryzys mocno dał się we znaki specjalistom świadczącym profesjonalne usługi, a "docenia" teraz kasjerów i pracowników fizycznych. I wszystko wskazuje, że stan sprzed epidemii prędko nie wróci. Wielu pracodawców nie przetrwa, wzrośnie bezrobocie, część pracowników będzie musiała się przekwalifikować. Z drugiej strony niektóre profesje nabiorą nowego wymiaru i szacunku. Kogo będą potrzebować pracodawcy, kiedy epidemia już się skończy? Oto Top12 zawodów, na które powinno utrzymać się zapotrzebowanie także po pandemii - kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź je.

📢 Jest poszukiwany. W Chorzowie podawał się za pracownika wodociągów, okradł kobietę. Rozpoznajesz go?

Policjanci kryminalni z komisariatu I w Chorzowie prowadzą sprawę kradzieży pieniędzy i biżuterii, do której doszło 21 kwietnia. Do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika wodociągów.

📢 Prezydenci Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic nie przekażą spisu wyborców w odpowiedzi na anonimowego maila z Poczty Polskiej

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 10 kandydatów na prezydenta Polski. Same wybory mają odbyć się 10 maja 2020 roku i przeprowadzone mają zostać w sposób korespondencyjny. Jak przygotowują się do tego nasze samorządy i czy prezydenci Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic przekażą listę wyborców w odpowiedzi na anonimowego maila z Poczty Polskiej?

📢 Oto zaginieni w woj. śląskim. Rozpoznajecie ich? Można pomóc!

Oto zaginieni w woj. śląskim. W bazie Fundacji ITAKA znajduje się wiele plakatów poszukiwanych osób. Sprawdź, czy kogoś rozpoznajesz. Można pomóc! Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ". Dane z kwietnia 2020 roku.

📢 Spacer w Parku Śląskim w maseczkach. Do chorzowskiego parku wróciło życiu. Spotkamy tu rowerzystów czy spacerowiczów

Spacer w Parku Śląskim w maseczkach. Do chorzowskiego parku wróciło życiu. Na parkowych alejkach spotkamy rowerzystów czy spacerowiczów. Alejkami przechadzają się młode mamy z wózkami. Są też całe rodziny lub sami seniorzy. W Parku Śląskim spotkamy także wielu rowerzystów i biegaczy. Większość osób, z godnie z rozporządzeniem rządu, chodzi w maseczkach. Nie wszyscy jednak przestrzegają tego przepisu. Zobaczcie zdjęcia, jak ożywił się Park Śląskim.

📢 Ranking 50 najlepszych piłkarzy w historii Ruchu Chorzów. Zobacz statystyki

Na 100-lecie Ruchu Chorzów wybraliśmy 50 najlepszych piłkarzy w jego długiej i pełnej sukcesów historii. To 50 najlepszych, najbardziej utytułowanych: mistrzów Polski, mistrzów olimpijskich, medalistów mistrzostw świata. 50 idoli wielu pokoleń futbolowych kibiców w całej Polsce. Co najważniejsze: uszeregowaliśmy ich w formie rankingu.

📢 Jak się zmieniało przez lata woj. śląskie? Dobrze pokazują to zdjęcia z satelity. Zobaczcie sami!

Jak bardzo w ostatnich latach województwo śląskie się zmieniało? Okazuje się, że dobrze widać to... na zdjęciach satelitarnych. Powstawały nowe hale, stadiony, drogi. Metamorfozę przeszły także centra miast. Włożono w to ogrom pracy i pieniędzy. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ" i sprawdźcie, jak zmieniał się nasz region.

📢 Stadion Śląski od kuchni. Zajrzeliśmy do szatni i loży VIP Kotła Czarownic. Zobaczcie

Stadion Śląski od kuchni. Zajrzeliśmy do szatni i loży VIP chorzowskiego giganta, ale też w inne zakamarki obiektu na co dzień niedostępne dla kibiców. Fani sportu zdążyli się już stęsknić za wizytą w Chorzowie, bo przecież dużej sportowej imprezy nie było tu jesieni 2019 roku. Zaplanowane na pierwszą połowę tego roku mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Ukrainą czy lekkoatletyczny Memoriał Janusza Kusocińskiego zostały z powodu pandemii koronawirusa przeniesione na inne terminy. Zobaczcie na zdjęciach jak wygląda Stadion Śląski od kuchni.

📢 Debiut młodych Ślązaków. Premiera filmu "Droga do domu" już 25 kwietnia. To dzieło amatorskiej Filmowej Grupy Pancerni

Premiera filmu pt. "Droga do domu" amatorskiej Filmowej Grupy Pancerni już 25 kwietnia. Tak młodzi Ślązacy kręcą film. Dzieło to jest pomysłem młodego reżysera amatora Tomasza Pulchnego, absolwenta IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. Pokaz filmu miał odbyć się w kinie studyjnym. Z powodu epidemii film będzie można jednak zobaczyć online.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie