MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Te firmy z woj. śląskiego rozwijają się wspaniale i sporo zarobiły! Poznaj lokalne Diamenty Forbesa 2024 - RANKING

Redakcja
MIEJSCE NA LIŚCIE REGIONALNEJ: 
MIEJSCE NA LIŚCIE KRAJOWEJ: 
SIEDZIBA:
MIEJSCE NA LIŚCIE REGIONALNEJ: MIEJSCE NA LIŚCIE KRAJOWEJ: SIEDZIBA:
BIZNES. Oni znają się na swoim fachu! Redakcja „Forbes” już po raz szesnasty publikuje zestawienie diamentów, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Tegoroczna diamentowa lista spółek przekroczyła 29 tys. przedsiębiorstw! Oto TOP20 najlepiej radzących sobie firm z woj. śląskiego. Kto znalazł się na podium? Zobacz ZDJĘCIA i poznaj wyniki.

Diamenty Forbesa z woj. śląskiego - kliknij TUTAJ, by poznać najbogatsze firmy z naszego regionu.

Województwo śląskie z 1329 diamentowymi firmami zajmuje drugie miejsce wśród województw w całej Polce! W regionie jest zarejestrowanych 10,5 proc. krajowych firm. 167 przedsiębiorstw to duże spółki z przychodami powyżej 250 mln zł.

Do największych aglomeracji należą Katowice – ponad 250 diamentowych firm ma tu swoją siedzibę! A największymi Diamentami w regionie są huta stali CMC Poland z Zawiercia oraz Arcelormittal Distribution Solutions Poland – dostawca inteligentnych rozwiązań stalowych.

Zobacz, które firmy są w czołówce tego rankingu:

Wyniki tegorocznego rankingu opierają się na wskaźnikach za 2018-2022 roku, czyli uwzględniają czas po pandemicznego odbicia w gospodarce, ale także efekt wybuchu wojny na Ukrainie

Metodologia rankingu

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Jak podaje miesięcznik Forbes, pod uwagę brano firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym wg ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł, firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Analitycy Dun & Bradstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską łączącą metodę majątkową i dochodową. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd) według wzoru: ŚW = (Wm + 2Wd) / 3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to z kolei średnia zysków z lat 2021–2017. Wycena wartości nie uwzględnia wartości marek handlowych i dotyczy końca 2021 roku.

/za forbes.pl

MIEJSCE NA LIŚCIE REGIONALNEJ: 
MIEJSCE NA LIŚCIE KRAJOWEJ: 
SIEDZIBA:

Te firmy z woj. śląskiego rozwijają się wspaniale i sporo za...

Więcej o metodologii rankingu możesz przeczytać na stronie Organizatora >>TUTAJ<<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te firmy z woj. śląskiego rozwijają się wspaniale i sporo zarobiły! Poznaj lokalne Diamenty Forbesa 2024 - RANKING - Gliwice Nasze Miasto

Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto