Praca w branży automotive? Tak, to dobry pomysł!

Materiał informacyjny Adient
Wśród firm branży automotive działających na terenie województwa śląskiego wyróżnia się firma Adient z Bierunia. Cały czas prowadzi rekrutację na stanowiska produkcyjne oraz na stanowiska specjalistyczne. Oferuje stabilną pracę i atrakcyjne wynagrodzenie.
od 16 lat

Jedną z najsilniejszych gałęzi przemysłu w województwie śląskim jest branża automotive wytwarzająca części i podzespoły motoryzacyjne. Jedną z firm tej branży jest zakład Adient Bieruń zajmujący się produkcją kompletnych foteli do pojazdów samochodowych. To spółka amerykańskiego producenta siedzisk samochodowych.

Zakład produkcyjny w Bieruniu powstał w 2003 roku (do 2016 roku działał pod nazwą Johnson Controls International). Rozpoczęto wtedy produkcję foteli do samochodu Fiat Panda, produkowanego w sąsiedniej fabryce klienta z grupy Stellantis. Na przestrzeni 20 lat zakład został rozbudowany, w latach 2014-2015 powiększono istniejącą halę produkcyjną. W Bieruniu produkowane są fotele do takich marek, jak: Opel Astra, Astra D2, Cascada, Citroën DS.

Aktualne zatrudnienie w zakładzie to około 400 osób, które pracują zarówno przy bezpośredniej produkcji, jak i w działach pomocniczych: jakość, utrzymanie ruchu, logistyka oraz administracja. Na bezpośredniej produkcji oraz w działach pomocniczych praca odbywa się w systemie jedno- lub dwuzmianowym.

Adient Bieruń zatrudnia w oparciu o umowę o pracę, umowę o pracę tymczasową lub umowę o staż / praktyki. Szczególnie poszukiwane są osoby, które chciałyby pracować przy bezpośredniej produkcji. Poza tym Adient Bieruń rekrutuje na takie stanowiska, jak: operator produkcji, elektryk utrzymania ruchu, automatyk w dziale utrzymania ruchu, wydawca magazynowy, inżynier SQA, logistyk.

Firma stwarza szerokie spektrum możliwości oraz rozwoju, dlatego stawia na otwartość na naukę oraz gotowość do doskonalenia zawodowego.
Adient Bieruń oferuje także mnóstwo benefitów pracowniczych, jak między innymi: dofinansowanie do nauki języków obcych (pracownicy za darmo mogą korzystać z platformy e-tutor), dofinansowanie szkoleń i kursów, ubezpieczenie na życie, atrakcyjny system premiowania, elastyczny czas pracy, komputer do użytku własnego (tylko biura), dodatkowe świadczenia socjalne, takie jak: karty przedpłacone, dofinansowanie biletów do kina czy teatru, dofinansowanie wypoczynku, karta Multisport, posiłki w stołówce pracowniczej w atrakcyjne cenie.

Co ciekawe, od 2010 zakład Adient w Bieruniu bierze udział w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” nieprzerwanie odbierając nagrodę aż do 2019 r. (w latach 2020-2022 była przerwa spowodowana covidem, miały miejsce zmiany organizacyjnie, 2023 r. zakład jest ponownie zgłoszony do programu).
Dodatkowo w 2023r. Adient zdobył certyfikat Top Employer Polska 2023, Top Employer Europe 2023.
Firma została także doceniona przez Państwową Inspekcję Pracy, która uhonorowała ją nagrodą „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” przyznawaną za realizację najwyższych standardów w zakresie organizacji bezpiecznego środowiska pracy.

Praca na Ciebie czeka sprawdź LinkedIn i Facebook

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Praca w branży automotive? Tak, to dobry pomysł! - śląskie Nasze Miasto

Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto