MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policja ma cztery nowe śmigłowce Bell. Będą patrolować drogi

OPRAC.:
Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Helikoptery mają dodatkowy zbiornik paliwa, co umożliwi lotnikom pokonanie około 700 km i utrzymanie maszyny w powietrzu nawet powyżej 3,5 godz.
Helikoptery mają dodatkowy zbiornik paliwa, co umożliwi lotnikom pokonanie około 700 km i utrzymanie maszyny w powietrzu nawet powyżej 3,5 godz. Policja.pl
Policja ma cztery nowe śmigłowce Bell. Są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Będą m.in. patrolować drogi. Do tej pory policjanci latali trzema takimi maszynami. Największym ich użytkownikiem jest policja amerykańska ma ok. 30 helikopterów tego typu.

"Śmigłowce typu Bell-407GXi, zakupione w ramach unijnego projektu, posłużą zwiększeniu bezpieczeństwa na polskich drogach" – poinformowała mł. insp. Anna Kędzierzawska z KGP.

Wyjaśniła, że policyjni lotnicy wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego zarówno w dzień, jak i w nocy, monitorować będą z powietrza sytuację na drogach, dzięki specjalnemu wyposażeniu tych śmigłowców w System Obserwacji Lotniczej (SOL) ze specjalną głowicą optoelektroniczną, a także system rejestracji i transmisji obrazu oraz sterowany reflektor olśniewający.

Helikoptery mają dodatkowy zbiornik paliwa, co umożliwi lotnikom pokonanie około 700 km i utrzymanie maszyny w powietrzu nawet powyżej 3,5 godz.

"Ten projekt jest największym, który Komenda Główna Policji zrealizowała dotychczas w ramach środków europejskich – tj. blisko 170 mln zł na zakup 4 śmigłowców Bell-407GXi" - oceniła Zastępca Dyrektora Biura Finansów KGP Małgorzata Kubicka.

"Od początku roku 1778 osób zginęło na polskich drogach. Każda z tych ofiar to także tragedia ich rodzin. Ta liczba wskazuje jednoznacznie, jak niezwykle ważny jest ten projekt" – ocenił nadinsp. Roman Kuster, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP insp. pil. Robert Sitek przekazał, że do tej pory dwa "belle" stacjonowały w Warszawie, a jeden w Poznaniu. Teraz tego typu śmigłowce eksploatowane będą również w Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Podkreślił również, że nowe śmigłowce Bell-407GXi wraz z maszynami zakupionymi w ciągu ostatnich czterech lat stanowią jedną z najnowocześniejszych flot lotniczych nie tylko w kraju, ale i Europie.

Obecnie policje na świecie wykorzystują 130 "belli". Największym użytkownikiem jest policja amerykańska (około 30 maszyn tego typu). Polska Policja dysponując teraz siedmioma, będzie mogła równać się liczbą tych śmigłowców do amerykańskiego stanu Teksas.

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Policja ma cztery nowe śmigłowce Bell. Będą patrolować drogi - Motofakty

Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto