Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To upragniona inwestycja w Parku Śląskim! Zamontowano już nowe nabrzeża Kanału Regatowego. Koniec pierwszego etapu coraz bliżej - ZDJĘCIA

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Pierwszy etap inwestycji, wart ok. 17 mln złotych, ma być gotowy pod koniec 2023 roku.
Pierwszy etap inwestycji, wart ok. 17 mln złotych, ma być gotowy pod koniec 2023 roku. Park Śląski
CHORZÓW. To upragniona inwestycja w Parku Śląskim! Wykonawca przebudowy Kanału Regatowego w Parku Śląskim na trzykilometrowym odcinku zamontował już prawie wszystkie elementy nowego nabrzeża. Do zamknięcia pierwszego etapu inwestycji, które zostało zaplanowane na koniec 2023 roku, pozostały jeszcze prace związane z modernizacją mostków prowadzących na wyspę.

Chorzów. Trwa upragniona inwestycja w Parku Śląskim! Zamontowano nowe nabrzeża Kanału Regatowego

To inwestycja, której nie sposób przeoczyć, bowiem od początku roku odgrodzony jest spory fragment terenu w centralnej części Parku Śląskiego. Trwa gruntowna przebudowa Kanału Regatowego. Wykonawca inwestycji na trzykilometrowym odcinku zamontował prawe wszystkie elementy nowego nabrzeża. Teraz budowlańcy skupią się na tzw. mostkach, czyli kładkach dla pieszych prowadzących na wyspę. Przygotowane zostały tam już podpory i rusztowania.

- Kładki będą remontowane na miejscu. Ze stalowych elementów znikną ślady korozji i zostaną zabezpieczone przed szkodliwymi działaniami niekorzystnych warunków atmosferycznych. Cała konstrukcja zostanie wzmocniona. Ziemia, którą wykopano zza ścian nabrzeży zostanie uzdatniona i wykorzystana przy dalszych pracach. Aktualnie teren jest wyrównywany. Kanał Regatowy jest także osuszany na bieżąco, tak aby prace remontowe nie musiały być wstrzymywane - informuje Park Śląski.

Przypomnijmy, modernizacja Kanału Regatowego odbywa się etapami. Pierwsza część inwestycji to m.in. demontaż starych murów oporowych, remont dna zbiornika i budowa nowych murów z prefabrykatów. Te elementy zostały już niemal w całości zrealizowane. W ramach pierwszej części inwestycji przed wykonawcą, firmą PBW Inżynieria z Wrocławia, jest jeszcze wspomniana wyżej wymiana kładek prowadzących na wyspę. W rejonie mostków zostanie wylany beton. Pierwszy etap inwestycji, wart ok. 17 mln złotych, ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

Równolegle do pierwszego etapu inwestycji, w Parku Śląskim trwają prace związane z tworzeniem koncepcji dla modernizacji otoczenia obiektu. Koncepcja powstaje w uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Gdy zakończą się prace związane z pierwszym etapem modernizacji i tworzeniem koncepcji dla otoczenia, rozpisany zostanie kolejny przetarg. Wtedy też powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących tego jak będzie wyglądać otoczenie Kanału Regatowego i z jakich materiałów odbudowana zostanie m.in. powierzchnia popularnej wyspy. Po podpisaniu umowy na drugą część modernizacji, poznamy łączny koszt inwestycji.

Pierwszy etap inwestycji, wart ok. 17 mln złotych, ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

To upragniona inwestycja w Parku Śląskim! Zamontowano już no...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto