Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa atrakcja w Chorzowie! W Parku Śląskim uruchomiono wodny plac zabaw. Zobaczcie ZDJĘCIA

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Na terenie wodnego placu zabaw w Parku Śląskim znajduje się 9 atrakcji wodnych, 2 przebieralnie, a także kilkanaście drewnianych leżanek oraz stoły i ławy do siedzenia.
Na terenie wodnego placu zabaw w Parku Śląskim znajduje się 9 atrakcji wodnych, 2 przebieralnie, a także kilkanaście drewnianych leżanek oraz stoły i ławy do siedzenia. Marcin Śliwa
PARK ŚLĄSKI. W środę 3 sierpnia otwarto wodny plac zabaw. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec października 2021 roku i kosztowała 1,4 mln złotych. Atrakcja dla dzieci zlokalizowana jest zachodniej części parku, tuż za Ogrodem Społeczności Parkowej i Integracyjnym Placem Zabaw.

Otwarcie wodnego placu zabaw w Parku Śląskim w Chorzowie

- Ostatnio mamy dużo atrakcji, żeby się widzieć i otwierać kolejne obiekty. Dziś jesteśmy w wodnym parku zabaw wykonanym od podstaw. Zapraszamy rodziny z dziećmi, by szczególnie w tak upalne dni jak dziś, korzystać z nowej atrakcji - mówi Paweł Bilanowski, prezes Parku Śląskiego.

Powierzchnia placu wodnego wynosi około 200m². Na jego terenie znajduje się 9 atrakcji wodnych, 2 przebieralnie, a także kilkanaście drewnianych leżanek oraz stoły i ławy do siedzenia. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Całość jest ogrodzona płotem z siatki, a tuż za nim dostępne są toalety. Wejście na teren wodnego placu zabaw jest bezpłatne. Atrakcja dostępna jest od wtorku do niedzieli między godziną 10.00 a 19.00.

Na otwarciu nowej atrakcji obecni byli także radni sejmiku śląskiego - Alina Nowak i Dariusz Iskanin.

- Dzieci bawią się i korzystają z tych atrakcji. Jako radni sejmiku wojewódzkiego wspieramy wszystkie instytucje, które powodują, że Park Śląski staje się największą atrakcją naszego regionu - mówi Alina Nowak.

Radny Iskanin zwrócił uwagę na prozdrowotny charakter inwestycji, który ma szczególne znaczenie po trwającej ponad dwa lata epidemii.

- Jako radny sejmiku i lekarz pediatra, który na co dzień pracuje z takimi maluchami w poradni i w szpitalu, chciałem wyrazić wielkie zadowolenie i radość, że udało się tę inwestycję zrealizować. Ruch to zdrowie w każdym wieku, ruch na świeżym powietrzu jest szczególnie ważny dla dzieci, zwłaszcza po okresie pandemii, kiedy musiały zostać w domach - przekonuje dariusz Iskanin.

Budowa wodnego placu zabaw rozpoczęła się pod koniec października 2021 roku i kosztowała 1,4 mln złotych. Inwestycja dofinansowana z Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013”.

Kolejne inwestycje w Parku Śląskim

Przy okazji otwarcia wodnego placu zabaw prezes parku przypomniał o kolejnej inwestycji, która realizowana jest w tej części Parku Śląskiego. Mowa o Miasteczku Ruchu Drogowego, które powstaje na terenie Ośrodka Harcerskiego. Ma to być najnowocześniejsze tego typu miejsce w Polsce.

- Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego planowane jest już jesienią. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Liczymy też, że w najbliższym czasie zgłoszą się wykonawcy kolejnych projektów, które realizujemy na terenie Parku - zapowiada Paweł Bilanowski.

Projekty, o których mówi prezes parku, to m.in. budowa Nowej Fali, drugiej linii kolejki "Elka" oraz modernizacja Kanału Regatowego, które w sumie będą kosztować ponad 160 mln złotych. Inwestycje w ostatnich miesiącach wyhamowały ze względu na brak chętnych wykonawców. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka i wszystkie związane są z czynnikami międzynarodowymi. Wśród nich jest m.in.: wzrost cen surowców i materiałów budowlanych, problemy na rynku pracy w branży budowlanej, a także niestabilne kursy walut i przerwane łańcuchy dostaw.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto