Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze MEMY o więźniach i więziennictwie. Czyli kajdany na ręce i do puchy! Życie za kratami to piekło? Internauci mają swoje zdanie

red
Jak rzeczywiście wygląda odbywanie kary, jak wyglądają zakłady karne, jak toczy się życie codzienne osadzonych, co jedzą i jak spędzają czas? Czy naprawdę za kratami jest tak źle? MEMY odpowiadają! Zobaczysz je w naszej galerii.

KLIKNIJ TUTAJ, by zobaczyć, jak życie w więzieniu widzą internauci.

Więzienie - nowa rzeczywistość

Zakład karny to miejsce, gdzie odsiaduje się karę pozbawienia wolności za czyny, które są zakazane i niezgodne z prawem. To środowisko, gdzie jedni próbują odnaleźć się po popełnieniu błędów, a inni starają się utrzymać porządek.

W więzieniu "spotykają się" ludzie z różnorodnych środowisk, trafić może tam każdy, bez względu na status materialny czy wykonywany zawód. Więc ich nastawienie do życia, innych ludzi oraz do samej kary bywa różne. Każdemu z nich przychodzi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni trochę gorzej. Są też tacy, którzy nie potrafią przystosować się do nowego miejsca i zupełnie innego życia.

Zakład karny to miejsce kontrastów - od momentów refleksji po chwile napięcia

Wielu zastanawia się czy więzienie faktycznie rehabilituje, czy jedynie izoluje osadzonych w nim winnych. Więzienie poddaje egzamin nasze społeczeństwo i system prawny, zadając pytanie, czy karanie jest drogą do naprawy i resocjalizacji czy też jedynie formą odwetu. System więzienny pozostawi wiele pytań w zakresie moralności i sprawiedliwości społecznej. W konsekwencji więzienne mury to nie tylko fizyczne środowisko, ale również symboliczny obszar, który skłania do refleksji nad ludzkimi wartościami.

O więźniach z przymrużeniem oka

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak wygląda więzienie i panujące w nim zwyczaje. Jak przebiega życie codzienne, czym karmieni są osadzeni i czy warunku w zakładach karnych są tak złe jak niektórzy myślą? Internauci wiedzą i odpowiadają! Z przymrużeniem oka tworzą zabawne grafiki w formie popularnych memów, które zdają się ukazywać więzienną rzeczywistość. Najciekawsze z nich możesz zobaczyć w naszej galerii.

Najlepsze MEMY o więźniach i więziennictwie. Czyli kajdany n...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto