Kibice Ruchu Chorzów na ostatnim meczu ligowym przy Cichej - zobacz ZDJĘCIA. Niebiescy przegrali z LKS Goczałkowice-Zdrój

Tomasz Kuczyński
12.06.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.06.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
SPORT. W sobotę 12.06.2021 r. w meczu 37. kolejki III ligi Ruch Chorzów grał z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Niebiescy już awansowali do eWinner 2. Ligi, a kibice licznie przyszli zobaczyć ostatni ligowy mecz w tym sezonie przy Cichej. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch - LKS Goczałkowice.

Na mecz przy Cichej mogło w sobotę przyjść więcej kibiców niż dozwolone ostatnio 25 procent pojemności stadionu. Według najnowszych przepisów do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch - LKS Goczałkowice-Zdrój

Przed spotkaniem uhonorowano sponsorów Ruchu. Ich przedstawiciele wyszli na murawę przed krytą trybuną, prezes klubu Seweryn Siemianowski składał podziękowania, spiker wymieniał ich nazwy, a kibice nagradzali oklaskami.

Brawa usłyszeli też były piłkarz Ruchu w barwach Goczałkowic Piotr Ćwielong oraz były reprezentant Polski Łukasz Piszczek. „Piszczu” będący w sztabie szkoleniowym LKS-u w czasie meczu stał w prostokącie dla trenerów przed ławką rezerwowych i prowadził zespół.

Przed mikrofon spikera wrócił po kilku latach Bogdan Kalus, który powitał legendy chorzowskiego klubu obecne na widowni.

Następnie kibice odśpiewali na stojąco hymn Ruchu, a potem przystąpili do głośnego dopingu z wiarą w 18. zwycięstwo z rzędu.

Choć Ruch przeważał, ale kibice w I połowie goli nie zobaczyli. W przerwie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Młode Cieśliki” dla zawodników Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów oraz UKS Ruch Chorzów.

W 50. minucie Jakub Siwek zdobył bramkę przewrotką i Bogdan Kalus krzyknął w swoim stylu: "Booombaaa!". Goście wyrównali w 67. minucie, gdy huknął z dystansu były zawodnik Ruchu Szymon Gemborys. To nie był konsternacji przy Cichej, bo w 70. minucie LKS prowadził po rzucie karnym Piotra Ćwielonga.

Doping nie ustawał, a na "prostej" zaprezentowano efektowną oprawę.

Ruch przegrał 1:2 (0:0). Został pokonany pierwszy raz od 21 listopada, gdy został pokonany w Goczałkowicach też 1:2. Kibice do końca dopingowali Niebieskich, a po meczu dziękowali za walkę i awans do II ligi.

Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Siwek (50), 1:1 Szymon Gemborys (67), 1:2 Piotr Ćwielong (70-karny)

Ruch:Bielecki - Kwaśniewski, Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Wyroba (46. Mokrzycki), Neugebauer - Wójtowicz, Siwek (75. Lechowicz), Rudek (46. Biskup) - Janoszka.

LKS: Mrzyk - Mońka, Baron, Zięba, Furczyk (62. Jonda), Ćwielong (84. Ogrocki), Kozina (57. Gemborys), Maroszek, Matuszczyk, Hanzel - Marchewka (84. Szendzielorz)

Żółte kartki: Siwek, Janoszka, Kulejewski, Mokrzycki - Hanzel

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)

Widzów: 3.624

Kibice Ruchu Chorzów na ostatnim meczu ligowym przy Cichej -...