Przerwana seria Ruchu Chorzów. Łukasz Piszczek wygrał przy Cichej. Zobacz ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
12.06.2021. Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.06.2021. Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
SPORT. W sobotę 12.06.2021 r. w meczu 37. kolejki III ligi grupy trzeciej Ruch Chorzów przegrał z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 1:2 (0:0). W ten sposób została przerwana seria Niebieskich 17. z rzędu ligowych zwycięstw. Poprzednio przegrali 21 listopada w… Goczałkowicach, też 1:2. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch - LKS Goczałkowice.

Pierwszą okazję w meczu mieli goście, których prowadził w sobotę były reprezentant Polski Łukasz Piszczek. W 2. minucie po rzucie rożnym główkował Łukasz Hanzel, a piłka przeleciała blisko słupka.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój

Niebiescy szybko odpowiedzieli. Bramkarza Łukasza Mrzyka zatrudnili Tomasz Wójtowicz i Łukasz Janoszka.

Ruch atakował, ale miał problem z „nadgryzieniem” rywala. W 30. minucie Bartłomiej Kulejewski mocno strzelił, ale bramkarz gości na posterunku.

W 38. minucie zrobiło się gorąco przed bramką Niebieskich, gdy Konrad Kasolik był bliski samobója, przecinając podanie i posyłając piłkę na poprzeczką.

Na początku II połowy Tomasz Wójtowicz trafił do siatki, ale był na pozycji spalonej. Chwilę później LKS miał świetną okazję - Bartosz Marchewka minął już Jakuba Bieleckiego, ale posłał piłkę wzdłuż bramki.

W 50. minucie Ruch objął prowadzenie. W jednej akcji Niebiescy strzelali aż trzy razy. Dzieła dokończył Jakub Siwek, który przewrotką pokonał bramkarza gości.

W 63. minucie świetnie uderzył z dystansu Piotr Kwaśniewski.

Goście wyrównali w 67. minucie, gdy huknął z dystansu były zawodnik Ruchu Szymon Gremborys. To nie był konsternacji przy Cichej, bo w 71. minucie LKS prowadził po rzucie karnym Piotra Ćwielonga.

Niebiescy do końca walczyli o zmianę wyniku, wspierani przez swych kibiców. Najlepszą okazję miał Janoszka z rzutu wolnego, ale bramkarz gości wyciągnął się jak struna i odbił piłkę.

Ruch Chorzów - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Siwek (50), 1:1 Szymon Gremborys (67), 1:2 Piotr Ćwielong (71-karny)

Żółte kartki: Siwek, Janoszka, Kulejewski, Mokrzycki - Hanzel

Sędziował: Maciej Mikołowski (Świebodzin)