Wyniki wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w Wałczu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w Wałczu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- ŻEBROWSKI Maciej Grzegorz - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 54,73% (5 015 głosów)
- GOSZCZYŃSKI Maciej Jerzy - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 23,68% (2 170 głosów)
- TOWALEWSKA Bogusława Maria - KWW WSPÓLNY WAŁCZ: 16,45% (1 507 głosów)
- OGONOWSKA Anna Zenona - KWW „NIEZALEŻNI”: 5,14% (471 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RYDER Zdzisław: pozycja 1 : 2,21% (467 głosów)
- MATUSZCZAK Waldemar: pozycja 2 : 2,21% (467 głosów)
- WÓJCICKI Mirosław: pozycja 3 : 2,21% (467 głosów)
- KWATER Kamila Amelia: pozycja 4 : 2,21% (467 głosów)
- KRASZCZUK-NOWAKOWSKA Barbara Józefa: pozycja 5 : 2,21% (467 głosów)
- KAPCZYŃSKI Kazimierz Feliks: pozycja 6 : 2,21% (467 głosów)
- CIECHOŃ Grażyna: pozycja 7 : 2,21% (467 głosów)
- PALACZ-KOLAŃCZYK Joanna: pozycja 8 : 2,21% (467 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻEBROWSKI Maciej Grzegorz: pozycja 1 : 4,43% (936 głosów)
- SZALLA Dariusz: pozycja 2 : 4,43% (936 głosów)
- KORZENIEWSKA Anna: pozycja 3 : 4,43% (936 głosów)
- CZASZYŃSKI Adam Maciej: pozycja 4 : 4,43% (936 głosów)
- MILLER Regina: pozycja 5 : 4,43% (936 głosów)
- KAŁAMONIAK Krzysztof Remigiusz: pozycja 6 : 4,43% (936 głosów)
- TOMASZEWSKA Kamila: pozycja 7 : 4,43% (936 głosów)
- KWIATKOWSKI Sebastian: pozycja 8 : 4,43% (936 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI WAŁCZA 2050:
- WOJTANEK Piotr: pozycja 1 : 2,14% (452 głosów)
- TEREFENKO Magdalena: pozycja 2 : 2,14% (452 głosów)
- RYMSZA Monika: pozycja 3 : 2,14% (452 głosów)
- KRZYŻANOWSKI Marek Henryk: pozycja 4 : 2,14% (452 głosów)
- CHLEBUŚ Katarzyna: pozycja 5 : 2,14% (452 głosów)
- GONTAREK Wiesława Halina: pozycja 6 : 2,14% (452 głosów)
- SZPYNDA Grzegorz Ryszard: pozycja 7 : 2,14% (452 głosów)
- BIERNACKA Olga Karolina: pozycja 8 : 2,14% (452 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY ORS „PRZYSZŁOŚĆ”:
- WOLNY Zbigniew Jan: pozycja 1 : 1% (211 głosów)
- POMORSKI Bogdan Adam: pozycja 2 : 1% (211 głosów)
- ŻUBRECKA Sylwia: pozycja 3 : 1% (211 głosów)
- JAŁOCHA Sebastian: pozycja 4 : 1% (211 głosów)
- TABAKA Zbigniew: pozycja 5 : 1% (211 głosów)
- PAWLIK Joanna Marta: pozycja 6 : 1% (211 głosów)
- BUDZYNOWSKA Kamila Magdalena: pozycja 7 : 1% (211 głosów)
- SOBECKI Tomasz Piotr: pozycja 8 : 1% (211 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIEZALEŻNI”:
- OGONOWSKA Anna Zenona: pozycja 1 : 1,26% (267 głosów)
- PAKULSKI Andrzej Władysław: pozycja 2 : 1,26% (267 głosów)
- GEMBICKI Piotr Paweł: pozycja 3 : 1,26% (267 głosów)
- BAŁA Ewa Barbara: pozycja 4 : 1,26% (267 głosów)
- CZERNIEWICZ Marta: pozycja 5 : 1,26% (267 głosów)
- ŚMIST Hanna: pozycja 6 : 1,26% (267 głosów)
- ZIOMBEK Jadwiga: pozycja 7 : 1,26% (267 głosów)
- TRZEMŻALSKI Marek: pozycja 8 : 1,26% (267 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY WAŁCZ:
- KUCH Halina: pozycja 1 : 1,45% (306 głosów)
- PAWŁOWSKI Marek Jerzy: pozycja 2 : 1,45% (306 głosów)
- WILCZYŃSKA Katarzyna: pozycja 3 : 1,45% (306 głosów)
- KINASIEWICZ Krzysztof: pozycja 4 : 1,45% (306 głosów)
- IZBICKA-PĘCAK Karolina Ewa: pozycja 5 : 1,45% (306 głosów)
- JAWORSKA Patrycja: pozycja 6 : 1,45% (306 głosów)
- SZCZEPSKI Krzesimir: pozycja 7 : 1,45% (306 głosów)
- KWIATKOWSKA Małgorzata Ewa: pozycja 8 : 1,45% (306 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MINKOWSKA Maria: pozycja 1 : 2% (629 głosów)
- SUBOCZ Andrzej Piotr: pozycja 2 : 2% (629 głosów)
- KURZAK Marian Stefan: pozycja 3 : 2% (629 głosów)
- SANKOWSKA Marta: pozycja 4 : 2% (629 głosów)
- KACPRZAK Victor Bolesław: pozycja 5 : 2% (629 głosów)
- POLACZEK Małgorzata: pozycja 6 : 2% (629 głosów)
- KIREJCZYK Stanisław: pozycja 7 : 2% (629 głosów)
- MARKIEWICZ Barbara Lidia: pozycja 8 : 2% (629 głosów)
- POTĘPA Zbigniew: pozycja 9 : 2% (629 głosów)
- MARCHLEWSKI Krzysztof Kazimierz: pozycja 10 : 2% (629 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FILIPIAK Piotr Jacek: pozycja 1 : 2,86% (902 głosów)
- ŚWIĄTKOWSKA Magdalena: pozycja 2 : 2,86% (902 głosów)
- PIESIAK Małgorzata: pozycja 3 : 2,86% (902 głosów)
- KRASOCKA Elżbieta Jolanta: pozycja 4 : 2,86% (902 głosów)
- CZYŻAK Andrzej Ryszard: pozycja 5 : 2,86% (902 głosów)
- PRALICZ Agnieszka Monika: pozycja 6 : 2,86% (902 głosów)
- PIEŃKOW Małgorzata Emilia: pozycja 7 : 2,86% (902 głosów)
- KROGULEWSKA Krystyna Anna: pozycja 8 : 2,86% (902 głosów)
- CZASZYŃSKI Maciej: pozycja 9 : 2,86% (902 głosów)
- GAWOREK Ireneusz Krzysztof: pozycja 10 : 2,86% (902 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI WAŁCZA 2050:
- KMIECIK Anita: pozycja 1 : 1,57% (495 głosów)
- SZYMCZAK Michał Ryszard: pozycja 2 : 1,57% (495 głosów)
- BIESIADA Monika Ewa: pozycja 3 : 1,57% (495 głosów)
- GŁOWACKI Karol Krzysztof: pozycja 4 : 1,57% (495 głosów)
- KANIA Patrycja Maria: pozycja 5 : 1,57% (495 głosów)
- PALUSZKIEWICZ Grzegorz: pozycja 6 : 1,57% (495 głosów)
- OSAK Aneta Monika: pozycja 7 : 1,57% (495 głosów)
- PORĘBIAK Dawid: pozycja 8 : 1,57% (495 głosów)
- BYLEWSKA Izabela: pozycja 9 : 1,57% (495 głosów)
- KOWALCZYK Alicja: pozycja 10 : 1,57% (495 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY ORS „PRZYSZŁOŚĆ”:
- TROJANOWSKA Kamila Dagmara: pozycja 1 : 1,05% (332 głosów)
- ZIELONKA-RUCIŃSKA Małgorzata Zofia: pozycja 2 : 1,05% (332 głosów)
- LENART Mieczysław: pozycja 3 : 1,05% (332 głosów)
- OSTOPINKO Emilia Elżbieta: pozycja 4 : 1,05% (332 głosów)
- BEDNARSKA Agnieszka Irmina: pozycja 5 : 1,05% (332 głosów)
- MURAT Jacek Marian: pozycja 6 : 1,05% (332 głosów)
- KORALL Marta Magdalena: pozycja 7 : 1,05% (332 głosów)
- BIAŁAS Mateusz: pozycja 8 : 1,05% (332 głosów)
- SIEMIEŃSKI Jakub Marek: pozycja 9 : 1,05% (332 głosów)
- CZERMAK Lidia Magdalena: pozycja 10 : 1,05% (332 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIEZALEŻNI”:
- PIOTROWSKI Krzysztof Grzegorz: pozycja 1 : 1,69% (531 głosów)
- KRUCZYŃSKA Daria Barbara: pozycja 2 : 1,69% (531 głosów)
- GNOJEWSKI Tadeusz: pozycja 3 : 1,69% (531 głosów)
- JAKUBIAK Robert: pozycja 4 : 1,69% (531 głosów)
- ROBECKA Michalina: pozycja 5 : 1,69% (531 głosów)
- SADEK Monika: pozycja 6 : 1,69% (531 głosów)
- ANDRUKAJTIS Mirosław Stefan: pozycja 7 : 1,69% (531 głosów)
- CIUPA Zygmunt: pozycja 8 : 1,69% (531 głosów)
- KOSAK-SIENKIEWICZ Krystyna Sylwia: pozycja 9 : 1,69% (531 głosów)
- OGONOWSKA Karolina Justyna: pozycja 10 : 1,69% (531 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY WAŁCZ:
- ZARĘBA Maciej Józef: pozycja 1 : 0,92% (290 głosów)
- ROMANOWSKI Piotr: pozycja 2 : 0,92% (290 głosów)
- MARKOWSKI Maciej Michał: pozycja 3 : 0,92% (290 głosów)
- KOWALSKA Elżbieta: pozycja 4 : 0,92% (290 głosów)
- FISCHER Janina Barbara: pozycja 5 : 0,92% (290 głosów)
- PRUS Irena Ewa: pozycja 6 : 0,92% (290 głosów)
- KOPERSKA Iwona: pozycja 7 : 0,92% (290 głosów)
- OGORZAŁEK Elżbieta Izabela: pozycja 8 : 0,92% (290 głosów)
- ŻYBORT Seweryn Stanisław: pozycja 9 : 0,92% (290 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GOSZCZYŃSKI Maciej Jerzy: pozycja 1 : 2,24% (655 głosów)
- GIŁKA Marek Ireneusz: pozycja 2 : 2,24% (655 głosów)
- KOZŁOWSKI Arkadiusz Józef: pozycja 3 : 2,24% (655 głosów)
- KULIŃSKA Urszula Justyna: pozycja 4 : 2,24% (655 głosów)
- STĘPIEŃ Damian Jerzy: pozycja 5 : 2,24% (655 głosów)
- POLACZEK Krzysztof Maciej: pozycja 6 : 2,24% (655 głosów)
- ŚWIERAD Ewelina Sylwia: pozycja 7 : 2,24% (655 głosów)
- KUCHARZ Jolanta Marzena: pozycja 8 : 2,24% (655 głosów)
- WÓJCICKA Genowefa Helena: pozycja 9 : 2,24% (655 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁAKOMY Paweł: pozycja 1 : 3,18% (931 głosów)
- ŁUKASZEWICZ Maciej Marcin: pozycja 2 : 3,18% (931 głosów)
- FRANASZEK Ewa Hanna: pozycja 3 : 3,18% (931 głosów)
- KASIŃSKA Dorota Elżbieta: pozycja 4 : 3,18% (931 głosów)
- SINDREWICZ Jan Bogusław: pozycja 5 : 3,18% (931 głosów)
- KRAWCZYK Sylwia: pozycja 6 : 3,18% (931 głosów)
- RACHUBIŃSKI Jarosław Kamil: pozycja 7 : 3,18% (931 głosów)
- SZYLINIEC Maciej Jerzy: pozycja 8 : 3,18% (931 głosów)
- LINIEWICZ Irena: pozycja 9 : 3,18% (931 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MŁODZI WAŁCZA 2050:
- BIERNACKI Adam Michał: pozycja 1 : 1,36% (399 głosów)
- ZUJ-CIERPICKA Anna: pozycja 2 : 1,36% (399 głosów)
- WOJDYLAK Anna: pozycja 3 : 1,36% (399 głosów)
- SZCZEPANEK Aleksandra Maria: pozycja 4 : 1,36% (399 głosów)
- BĄK Mateusz Łukasz: pozycja 5 : 1,36% (399 głosów)
- SZCZEPANIEC Jakub: pozycja 6 : 1,36% (399 głosów)
- KULASZEWSKI Łukasz: pozycja 7 : 1,36% (399 głosów)
- JĘCKA Milena Justyna: pozycja 8 : 1,36% (399 głosów)
- MILC-ŻEBROWSKA Katarzyna Joanna: pozycja 9 : 1,36% (399 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY ORS „PRZYSZŁOŚĆ”:
- KSEPKO Andrzej Lech: pozycja 1 : 1,75% (514 głosów)
- TUDEREK-CYGAN Justyna: pozycja 2 : 1,75% (514 głosów)
- CIS Renata Katarzyna: pozycja 3 : 1,75% (514 głosów)
- KACZMAREK Mateusz: pozycja 4 : 1,75% (514 głosów)
- MIEDZIANKO-MATUSZCZAK Anna Agnieszka: pozycja 5 : 1,75% (514 głosów)
- SZYMAŃSKA Katarzyna Ewa: pozycja 6 : 1,75% (514 głosów)
- KARALUS Miłosz Franciszek: pozycja 7 : 1,75% (514 głosów)
- PABIJAN Andrzej Grzegorz: pozycja 8 : 1,75% (514 głosów)
- KRAWCZYK Magdalena Małgorzata: pozycja 9 : 1,75% (514 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIEZALEŻNI”:
- LIZOŃ Teresa Alina: pozycja 1 : 1,46% (427 głosów)
- PODKOWA Łukasz Władysław: pozycja 2 : 1,46% (427 głosów)
- KWAŚNIEWSKI Wiktor Henryk: pozycja 3 : 1,46% (427 głosów)
- TOMASZEWSKA Magdalena: pozycja 4 : 1,46% (427 głosów)
- SERAFIN Barbara Aleksandra: pozycja 5 : 1,46% (427 głosów)
- GIEŁCZYK Katarzyna: pozycja 6 : 1,46% (427 głosów)
- JAGIEŁŁO Rafał Jan: pozycja 7 : 1,46% (427 głosów)
- BRODAWKA Robert: pozycja 8 : 1,46% (427 głosów)
- BARAN Dariusz: pozycja 9 : 1,46% (427 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY WAŁCZ:
- TOWALEWSKA Bogusława Maria: pozycja 1 : 1,12% (329 głosów)
- WIŚNIEWSKI Andrzej: pozycja 2 : 1,12% (329 głosów)
- MIKŁASZEWICZ Alfred: pozycja 3 : 1,12% (329 głosów)
- LEBIEDŹ Jacek: pozycja 4 : 1,12% (329 głosów)
- KUBIAK Wioletta: pozycja 5 : 1,12% (329 głosów)
- GAŁECKI Andrzej Tadeusz: pozycja 6 : 1,12% (329 głosów)
- DĘBSKA Danuta Maria: pozycja 7 : 1,12% (329 głosów)
- PAWŁOWSKA Krystyna: pozycja 8 : 1,12% (329 głosów)
- BĘBEN Stanisław: pozycja 9 : 1,12% (329 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?