MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Chorzowie trwa przebudowa ulicy Katowickiej na DK 79. Jak postępują prace? Zobaczcie ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
od 16 lat
Trwa kolejny etap realizacji projektu: "Przebudowa drogi krajowej nr 79 na ul. Katowickiej w Chorzowie wraz z estakadą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Metalowców". Planowana inwestycja ma za zadanie przede wszystkim poprawić stan techniczny odcinka drogi krajowej nr 79 oraz obiektów inżynierskich bezpośrednio z nim powiązanych, w tym estakady nad Rynkiem w Chorzowie. Byliśmy na placu budowy, zobaczcie zdjęcia.

Trwa przebudowa DK nr 79 na ul. Katowickiej w Chorzowie

Przedmiotem całego projektu jest modernizacja istniejącego odcinka drogi krajowej nr 79 wraz z przebudową estakady, budową urządzeń bezpieczeństwa ruchu a także z budową ekranów akustycznych na całej długości estakady oraz budową ekranu przeciwporażeniowego nad torami i trakcją PKP oraz nad torami i trakcją tramwajową.

W obecnym etapie ze względu na zakres i technologię prowadzonych robót zwężona jest jezdnia ul. Katowickiej w Chorzowie na odcinku pomiędzy ul. Krakusa i skrzyżowaniem z ul. 3-go Maja. Ruch pojazdów - zarówno do Katowic, jak i do Bytomia - odbywa się jednym pasem ruchu w każdym z kierunków.

Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo z kierunku ulicy Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ulicy 3 Maja. Zmieniony zostanie podział pasów ruchu na wlocie ulicy Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja.

Zakończenie ww. etapu prac planowane jest w IV kwartale br. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013. Wartość projektu to 39 932 129,12 zł z kwotą dofinansowania: 33 404 138,15 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto