Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Chorzowie powstanie wodny plac zabaw. Nowa atrakcja przy ulicy Granicznej będzie kosztowała 3,7 miliona złotych

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Nowy, wodny plac zabaw powstanie w rejonie ulicy Granicznej w Chorzowie Batorym

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy, wodny plac zabaw powstanie w rejonie ulicy Granicznej w Chorzowie Batorym Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała-Astaszow
W Chorzowie ma powstać nowa atrakcja dla najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców. Mowa o wodnym placu zabaw, którego budowa została we wtorek 13 lutego oficjalnie zapowiedziana. Podpisana została także umowa na realizację tego ciekawego przedsięwzięcia.

Nowy, wodny plac zabaw ma powstać przy ul. Granicznej. W podpisaniu umowy na realizację tej inwestycji w hali Kompleksu Sportowego „Hajduki” przy ul. Granicznej 92 wzięli udział: Marcin Michalik - pierwszy zastępca prezydenta Chorzowa oraz Marcin Korzeczek – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowo - Handlowego Hydrobud Sp. z o. o. oraz Piotr Szymik – wiceprezes zarządu tej spółki, która będzie odpowiedzialna za budowę tej nowej atrakcji w przestrzeni miejskiego tego śląskiego miasta.

Czas na realizację umowy to 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt całego przedsięwzięcia to 3,7 miliona złotych, z czego wsparcie finansowe z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wyniesie 2 mln zł. Prace w terenie mają rozpocząć się zaraz po ociepleniu, kiedy aura za oknami będzie nieco łaskawsza dla robót w terenie.

- Myślę, że będzie to fajna atrakcja dla dzieci z dzielnicy Chorzów Batory. W najbliższych dwóch tygodniach czeka nas przekazanie placu budowy, jego ogrodzenie. Potem będziemy przygotowywać się do rozpoczęcia prac. W międzyczasie już pracujemy nad doborem poszczególnych technologii oraz materiałów – mówi Marcin Korzeczek, prezes zarządu spółki Hydrobud.

- Na początek usuniemy kolidujący z inwestycją drzewostan i wykonamy niezbędne prace rozbiórkowe. Potem przyjdzie czas na budowę niecki placu zabaw oraz zapewnienie niezbędnych podłączeń technologicznych, by wszystko działało bez zarzutu. Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć w czerwcu 2025 roku – dodaje.

Zakres nowej inwestycji obejmuje budowę wodnego i klasycznego placu zabaw wraz z kontenerowym budynkiem technicznym, wyposażonym w toalety oraz pomieszczenie dla obsługi. Zostanie on umieszczony na komorze technicznej, mieszczącej urządzenia uzdatniania wody basenowej oraz zbiornik buforowy. Całość uzupełnią nawierzchnie utwardzone, ogrodzenie, pojawią się elementy małej architektury oraz niezbędna infrastruktura techniczna.

- Będzie to trzeci plac zabaw w Chorzowie, a drugi miejski. W dzielnicy Batory takiej atrakcji nie było jeszcze, tak więc pojawi się na lato w przyszłym roku. Cieszymy się, że w tym miejscu powstanie infrastruktura, która da wszystkim wytchnienie w gorące dni i będzie pozwalało miło oraz sympatycznie spędzać wolny czas – przyznał Marcin Michalik, pierwszy zastępca prezydenta Chorzowa.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto