Zespół UKS Alba zapewnił sobie udział w barażach

(lis)
Koszykarze mogą być gospodarzami turnieju ćwierćfinałowego baraży o II ligę.
Chorzowianie odnieśli w sobotę trzynaste zwycięstwo w tym sezonie i zapewnili sobie - cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego - udział w pierwszej fazie baraży o II ligę.

Chorzowianie odnieśli w sobotę trzynaste zwycięstwo w tym sezonie i zapewnili sobie - cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego - udział w pierwszej fazie baraży o II ligę. W meczu z GTK Gliwice podopieczni trenera Rafała Sobeckiego rzucili rekordową liczbę "trójek" - 12, trafiając blisko połowę rzutów zza linii 6,25 m.

O wysokim zwycięstwie zadecydowała znakomita II połowa w wykonaniu chorzowian, którzy dwie ostatnie kwarty wygrali różnicą aż 31 punktów! Tym razem najskuteczniejszym graczem zespołu był Michał Gancarz, który na parkiecie przebywał ponad pół godziny - miał 3 zbiórki, 4 asysty i 2 przechwyty. Aktywni byli również Karol Chamera (2 zbiórki, 6 asyst, 2 przechwyty) i Adam Spychała (6 zbiórek, 2 bloki, 1 asysta, 3 przechwyty). Do końca sezonu koszykarzom Alby pozostały jeszcze pojedynki z Mickiewiczem II Katowice (w), zagłębiem Sosnowiec (d), MOSM II Tychy (w) oraz z Kulturą i Sportem Żywiec (d). Wszystko wskazuje więc na to, że chorzowianie zakończą sezon na pierwszym miejscu w tabeli, a mając lepszy bilans spotkań z wiceliderem z Żor mogą sobie pozwolić nawet na jedną porażkę.

UKS ALBA CHORZÓW - GTK GLIWICE 112:78 (27:222, 25:27, 30:18, 30:11).

Skład UKS ALBA: Gancarz 28 (4x3), Chamera 20 (1x1), Jankowiak 19 (3x3), Spychała 18 (2x3), M. Bartecki 12 (1x3), Broda 7 (1x3), Golda 4, Podbiał 2, Karol Nowakowski 2, Palicki 0, T. Bartecki 0, Sokołowski 0.