Zespół UKS Alba wygrał po raz piąty w III lidze

(lis)
Chorzowianie na treningach rywalizują nie tylko o miejsce w składzie, ale także o wyjściową „piątkę”.
Gracze Alby konsekwentnie realizują wyznaczony cel: zakończenie sezonu w III lidze z kompletem zwycięstw. W ostatni weekend wygrali w Gliwicach, a już jutro czeka ich kolejny derbowy pojedynek - z rezerwami Mickiewicza ...

Gracze Alby konsekwentnie realizują wyznaczony cel: zakończenie sezonu w III lidze z kompletem zwycięstw. W ostatni weekend wygrali w Gliwicach, a już jutro czeka ich kolejny derbowy pojedynek - z rezerwami Mickiewicza Katowice.

Mecz w Gliwicach z GTK nie był jednak dla chorzowian łatwy. Podopieczni trenera Rafała Sobeckiego przegrali I połowę trzema punktami, grając na kiepskiej skuteczności - m.in. trafili tylko jedną "trójkę" na dwanaście prób! Zespół bronił słabo, co było efektem zmienionej nieco piątki "starterów". Mówi Sobecki: - Za Adama Spychałę w pierwszej "piątce" wyszedł na boisko Marcin Palicki, który po raz drugi z rzędu był najlepszym zawodnikiem na placu gry, ale nieco gorzej spisał się Błażej Jankowiak, choć na treningach był rewelacyjny. Sądzę jednak, że to kwestia młodości i w następnych meczach będzie lepiej. Poza tym gospodarze zagęścili strefę podkoszową, a nam nie wychodziły rzuty z dystansu i półdystansu. W II połowie zagraliśmy inaczej, rezygnując przede wszystkim z prób rzucania za trzy punkty...

Po przerwie chorzowianie szybko odrobili niewielką stratę, po czym zaczęli kontrolować sytuację na parkiecie. Na dodatek miejscowi zaczęli opadać z sił, co zakończyło się ich klęską w ostatniej kwarcie. Ostatecznie Alba wygrała 76:52 (18:20, 14:15, 18:9, 26:8). - Nie gra nam się łatwo, bo przeciwnicy mobilizują się na nas szczególnie, zgodnie z zasadą: można przegrać wszystko w sezonie, ale z liderem trzeba wygrać - wyjaśnia szkoleniowiec UKS Alba. - Poza tym głośno mówimy o tym, że chcemy zakończyć sezon bez porażki, co też ma wpływ na postawę rywali. Na szczęście jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, a zawodnicy wierzą w swoje możliwości. Także fizyczne, co widać zwłaszcza w końcówkach spotkań, kiedy "odjeżdżamy" zmęczonym przeciwnikom.

Najlepsi gracze Alby w Gliwicach: Marcin Palicki - 19 punktów, 6 zbiórek i 2 przechwyty, Sławomir Klocek - 19 pkt, 1 blok, 7 przechwytów, Piotr Podbiał - 11 pkt, 6 zbiórek, 2 bloki, 4 przechwyty, 4 asysty (ale także 5 strat). W sumie chorzowianie mieli 49 procent skuteczności przy rzutach za 2 punkty, 56 proc. przy rzutach wolnych oraz tylko 14 proc. przy "trójkach" (zaledwie dwie udane próby z czternastu). zbiórki: 26 (po 13 w obronie i ataku).

Jutro nasz zespół zagra w hali Kompleksu Sportowego "Hajduki" z Mickiewiczem II Katowice (początek spotkania - godzina 18). - Pierwszy zespół Mickiewicza gra w tym czasie w II lidze, więc rezerwy powinny zagrać bez wzmocnień. To stawia nas w korzystnej sytuacji - zakończył Rafał Sobecki.