Polecamy

Według (nowelizowanej później) ustawy z 24 sierpnia 1991 r © fot. Dariusz Bloch / Polska Press
[4/7]

Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają polscy strażacy? Poznaj najnowsze STAWKI za służbę w PSP. Tak płacą w Polsce

Według (nowelizowanej później) ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej uposażenie zasadnicze strażaka wzrasta z tytułu wysługi lat w PSP o: 2 procent po 2 latach służby i dalej o 1 proc. za każdy następny rok służby - do wysokości 20 proc. po 20 latach służby.

Potem, po 20 latach, rośnie o dalsze 2 proc. za każde następne 2 lata, aż do wysokości 32 proc. po 32 latach służby. Po osiągnięciu 35 lat służby wzrost uposażenia zasadniczego strażaka wynosi 35 proc. Podstawą do obliczenia wzrostu jest uposażenie zasadnicze ustalone według stawki odpowiadającej danej grupie uposażenia.


ZOBACZ TAKŻE:

Zarobki sprzedawców w górę. Lidl, Kaufland i Biedronka doceniają kasjerów

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce?


Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają strażacy? Od lat strażak jest w czołówce zawodów darzonych największym zaufaniem i szacunkiem społecznym. Czy za swoją odpowiedzialną, często niebezpieczną pracę jest doceniany też finansowo? Ile zarabia strażak? Pensja strażaka zależy przede wszystkim od jego stopnia i rangi. Oto najnowsze stawki. Otrzymaliśmy je z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Najnowsze wiadomości

reklama