Polecamy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 5 lutego 2020 roku w sprawie uposażenia strażaków PSP, za czas służby pełnionej w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych strażakowi przysługuje dodatek © fot. Dariusz Bloch / Polska Press
[3/7]

Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają polscy strażacy? Poznaj najnowsze STAWKI za służbę w PSP. Tak płacą w Polsce

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 5 lutego 2020 roku w sprawie uposażenia strażaków PSP, za czas służby pełnionej w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych strażakowi przysługuje dodatek. Wylicza się go na podstawie godzinowej stawki przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy.

Dodatek wynosi: 5 procent wspomnianej stawki przy pierwszym stopniu szkodliwości lub uciążliwości, 10 proc. przy drugim stopniu, 15 proc. przy trzecim i 20 proc. przy czwartym stopniu szkodliwości lub uciążliwości.
ZOBACZ TAKŻE:

Zarobki sprzedawców w górę. Lidl, Kaufland i Biedronka doceniają kasjerów

Zarobki w wojsku w 2021 roku. Ile zarabiają żołnierze w Polsce?


Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają strażacy? Od lat strażak jest w czołówce zawodów darzonych największym zaufaniem i szacunkiem społecznym. Czy za swoją odpowiedzialną, często niebezpieczną pracę jest doceniany też finansowo? Ile zarabia strażak? Pensja strażaka zależy przede wszystkim od jego stopnia i rangi. Oto najnowsze stawki. Otrzymaliśmy je z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Najnowsze wiadomości

reklama