Zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Jak Liceum im. Juliusza Słowackiego pożegnało ten rok szkolny?

Martyna Urban
Martyna Urban
25 czerwca o godzinie 10 uczniowie zakończyli rok szkolny 2020/21. Młodzież z Liceum im. Juliusza Słowackiego licznie przybyła na tę ceremonię. Jak uczniowie oceniają ten rok szkolny?
25 czerwca o godzinie 10 uczniowie zakończyli rok szkolny 2020/21. Młodzież z Liceum im. Juliusza Słowackiego licznie przybyła na tę ceremonię. Jak uczniowie oceniają ten rok szkolny? MU
Udostępnij:
Rok szkolny 2020/2021 wreszcie dobiegł końca. Uczniowie 25 czerwca 2021 roku odebrali swoje świadectwa i po dziesięciu miesiącach nauki mogą odpocząć. Ten rok szkolny należał do jednych z trudniejszych lat – uczniowie przez ponad 8 miesięcy uczyli się zdalnie. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej młodzież Uniwersyteckiego Liceum im. Juliusza Słowackiego z entuzjazmem zamknęła kolejny rozdział nauki w swoim życiu. Czego dyrektor - Przemysław Fabjański życzył uczniom na najbliższy czas?

25 czerwca w szkolnych murach zabrzmiał ostatnim w tym roku dzwonek szkolny. Uczniowie oficjalnie zakończyli kolejny rok nauki. Nie był to łatwy czas dla młodych osób, gdyż przez ponad 8 miesięcy lekcje prowadzone było online. Jednak pomimo utrudnień, z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie ten rok szkolny oficjalnie się zakończył.

Uniwersyteckie I Liceum im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie zakończenie roku zaplanowało na boisku szkolnym, po to by ceremonia odbywała się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Oficjalne zakończenie miało rozpocząć się o godzinie 10, natomiast część uczniów już od godziny 9 ostro szlifowała przed występem dla swoim kolegów i koleżanek.

Zdaniem dyrektora nauczanie zdalne w szkole zdało egzamin na piątkę

Jedną z ważniejszych osób podczas ceremonii był dyrektor szkoły – Przemysław Fabjański. Tego dnia widać było, że włodarz szkoły ma naprawdę wiele obowiązków. Pan Przemysław Fabjański opowiedział nam, że jest naprawdę dumny ze swoich uczniów, że w tak trudnym czasie młodzież poradziła sobie bardzo dobrze. Wspomniał, że ponad 90 uczniów otrzymało świadectwo z paskiem i średnią powyżej 5,0. Dyrektor tłumaczy, że szkoła dużo wcześniej była przygotowana na przeorganizowanie trybu nauczania.

Od stycznia 2020 roku wiedzieliśmy, że coś złego nas czeka. Byłem w tamtym czasie w Azji południowej i zaraz po moim powrocie rozpoczęliśmy przygotowywać szkołę na różne ewentualności. – tłumaczy nam Przemysław Fabjański, dyrektor Uniwersyteckiego I Liceum im. Juliusza Słowackiego.

Nauczanie zdalne przebiegło bardzo dobrze i sprawnie. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż trójka uczniów zdobyła tytuł laureatów olimpiady przedmiotowej, w tym z literatury i języka polskiego – pierwsze miejsce w kraju.

Uczniowie preferują stacjonarny tryb nauczania

Młodzież Liceum im. Juliusza Słowackiego cieszy się, z zakończenia tego roku szkolnego. Tłumaczą, ze nauczanie zdalne było trudnym dla nich doświadczeniem. W ciągu tych ośmiu miesięcy brakowało im kontaktu z rówieśnikami, cieszą się, że choć na parę tygodni mogli wrócić do szkolnych murów.

Ten rok nie był fajny, z powodu nauczania zdalnego. W niektórych momentach trudniej było mi się uczyć w domu. Mam nadzieję, że następny rok będzie lepszy. – opowiada nam Włodzimierz Kulig, uczeń klasy pierwszej.

Ceremonia zakończenia roku szkolnego w „Słowaku”

W powietrzu, podczas zakończenia roku, unosiła się młodzieńcza radość i beztroska. Gwar podczas tego wydarzenia był naprawdę donośny. Uczniowie rozmawiali, śmiali się i odliczali w głowach czas do rozpoczęcia tegorocznych wakacji.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów był naprawdę bogaty. Uczniowie zaśpiewali hymn szkoły, usłyszeć można było także jedną z piosenek Dawida Podsiadły oraz Taco Hemingway’a. Wręczono również kwiaty nauczycielom, którzy odchodzą z murów tej szkoły. Uczniowie szczególnie pożegnali jednego z pedagogów.

To odejście mogę podsumować tylko taką grą słowną, że jest ono dla nas jak „kosa pod żebro” – mówi Piotr Kocot, przewodniczący rady młodzieżowej.

Czego dyrektor życzy uczniom na tegoroczne wakacje?

Życzę wszystkim uczniom bezpieczeństwa, rozsądku, dbania o innych i o siebie. – podkreśla dyrektor szkoły.

Przemysław Fabjański dodał, że uczniowie zdali egzamin dojrzałości i odpowiedzialności również pod innym kątem. Prawie wszyscy się zaczepili, dzięki czemu szkoła może bezpiecznie funkcjonować.

A czego Dziennik Zachodni życzy wszystkim uczniom? Niech przyszły rok szkolny będzie spokojny i bezpieczny, tak abyście mogli wrócić do murów waszych szkół i uczyć się tylko w trybie stacjonarnym. Niech wesoły gwar wróci we wrześniu na szkolne korytarze. Natomiast do uczniów Uniwersyteckiego I Liceum im. Juliusza Słowackiego, kierujemy słowa ich patrona.

Boże! Zdejm z mego serca jaskółczy niepokój,
Daj życiu duszę i cel duszy wyprorokuj...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Materiał oryginalny: Zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Jak Liceum im. Juliusza Słowackiego pożegnało ten rok szkolny? - Chorzów Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie