Paweł Czarniak/Izabela Sadowska
W pierwszym dniu XIV Memoriału Wojtka Michniewicza w Toruniu Anwil Włocławek zmierzy się z drużyną Sodertalje Kings.

Anwil Włocławek - Sodertalje Kings 70:60
15, McCray 13, Łączyński 11, Leończyk 9, Chyliński 8, Dmitriew 7, Haws 4, Młynarski 3, Komenda 0

W sobotę o godz. 13 Anwil zmierzy się z zespołem Telekom Basket Bonn . W niedzielę o godz. 17 rozegrane zostaną derby Kujaw. Anwil rozegra mecz z Polskim Cukrem Toruń.

17:30 - Drużyna z Włocławka rozgrzewa się w toruńskiej hali. Dziś zespół Anwilu wystawia 12 zawodników (w tym czterech młodzieżowców)

Prezentacja zespołu. Michał Chyliński jest kapitanem zespołu z Włocławka w dzisiejszym meczu.
Pierwsza piątka zespołu Anwilu: Tony McCray, Tyler Haws, Kamil Łączyński, Josip Sobin, Paweł Leończyk
Spotkanie sędziują dwa sędziowie z Włocławka; Dariusz Nejman i Paweł Wasielewski

IV kwarta:
1min- 52:57
1min - 55:57 - Chyliński za 2
3min - 57:57 - Chyliński za 2
3min - 59:57 - Sobin spod kosza. Haws musiał opuścić boisko z powodu krwawienia. Nic groźnego.
5min - 59:59
5min - 61:59 - Sobin za 2
6min - 61:59 - Czas dla trenera Anwilu
6min - 61:62 - Goście za 3!
7min - 64:62 - Kamil Łączyński w odpowiedzi za 3!
8min - 64:64 - 2 rzuty wolne wykorzystane przez gości po faulu niesportowym
8min - 66:64 - Kontra Anwilu i akcja 2+ McCray'a!
8min - 67:64 - celny wolny McCray'a
8min - 67:64 - Łączyński wymusił faul w ataku. Piłka dla Anwilu!
8min - 67:64 - Nieudana akcja Anwilu. Czas dla trenera gości.
8min - 67:64 - McCray faulowany po zbiórce w obronie.
8min - 68:64 - jeden rzut wolny wykorzystał McCray
9min - 68:67 - Goście za 3!
9min - 68:69 - McCray niecelnie i goście efektownie w kontrze wychodzą na prowadzenie! Czas dla trenera Milicica. 1:30 do końca meczu.
9min - 70:69 - Sobin akcja 2+. Niecelnie z wolnego.
10min - 70:69 - 17 sekund do końca meczu. Ładna, dwójkowa akcja Łączyński - Sobin zakończona niecelnym rzutem. Piłka dla gości.
10min - 70:69 - Koniec meczu! Anwil wybronił ostatnią akcje i zwycięża w Toruniu!

III kwarta:
1min - 40:39 - McCray po faulu dwa wolne
1min - 43:39 - Łączyński za 3!
2min - 45:39 - Haws w kontrze za 2! Przerwa dla szkoleniowca gości
2min - 45:42
4min - 45:45 - Goście za 3!
4min - 45:47 - strata Anwilu i punkty gości
4min - 47:47 - Sobin za 2
6min - 47:49
6min - 49:49 - Haws indywidualnie z półdystansu
8min - 51:49 - Leończyk po podaniu Kamila Łączyńskiego spod kosza.
9min - 51:51
9min - 51:52
10min - 53:52 - Chyliński za 2
10min - 53:55 - równo z syreną kończącą 3 kwartę goście za trzy.

II kwarta:
1min - 19:21 - Rozpoczęła się 2 kwarta
1min - 21:21 - McCray zebrał po swoim rzucie i dobił spod kosza.
2min - 23:21 - McCray akcja 2+. Czas dla trenera drużyny gości. Po przerwie dodatkowy rzut dla McCray'a
2min - 24:21 - McCray za 1. Fiodor Dimitriev faul niesportowy.
2min - 24:22 - Piłka dla gości
2min - 24:22 - Przechwyt zespołu Anwilu. Chyliński faulowany w kontrze
2min - 26:22 - Chyliński celnie z linii rzutów wolnych
3min - 26:24 - McCray strata. Efektowna kontra gości.
3min - 26:26 - Goście wyrównują. Czas dla trenera Anwilu.
3min - 28:26 - Leończyk po faulu przy rzucie wykorzystał dwa rzuty wolne.
4min - 28:28
4min - 28:30 - Anwil traci kolejne piłki i punkty.
5min - 28:32
6min - 28:32 - Leończyk faulowany w kontrze. Dwa rzuty wolne dla zawodnika z Włocławka
6min - 30:32 - Leończyk wykorzystał dwa wolne
6min - 32:32 - Łączyński faulowany po przechwycie. Trafia dwa wolne.
7min - 35:32 - Dobra akcja Anwilu i trójka Kamila Łączyńskiego!
8min - 35:34 - Szybkie punkty zespołu gości po czasie ich trenera.
9min - 35:34 - Kamil Łączyński wymusił błąd połowy na rywalach.
9min - 36:34 - Sobin trafił raz z linii rzutów wolnych
9min - 36:36
9min - 37:36 - Sobin znów faulowany i znów trafił jednego wolnego
10min - 38:36 - Sobin po raz trzeci faulowany pod koszem i ponownie wykorzystał jednego wolnego.
10min - 38:36 - Faulowany Komenda, który w międzyczasie pojawił się na boisku nie trafił dwóch wolnych.
10min - 38:39 - Goście za 3 i koniec drugiej kwarty.

I kwarta:
1min - 0:0- Pierwsza piłka dla zespołu ze Szwecji
1min - 0:0- Dobra obrona Anwilu i mamy przechwyt Łączyńskiego.
1min - 2:0 - Zbiórka w ataku Sobina i 2pkt.
2min - 4:0 - Tony McCray za 2 pkt w kontrze.
2min - 4:2
3min - 6:2 - Josip Sobin niecelnie ale zebrał i dobił.
3min - 6:4
4min - 7:4 - Leończyk po faulu przy rzucie raz celnie
5min - 7:6 - Akcja 2+. Dodatkowy rzut wolny gości. Na boisku Fiodor Dimitriev i Michał Chyliński.
5min - 7:7
6min - 7:9 - Goście w ostatniej sekundzie akcji .
6min - 9:9 - Dimitriev indywidualnie pod koszem.
6min - 9:10
7min - 12:10 - Fiodor Dimitriev za 3!
7min - 12:12
7min - 14:12 - Dimitriev dwa wolne. Obrona na całym boisku zespołu z Włocławka.
8min - 14:14
8min - 14:16 - W ostatniej sekundzie akcji zespołu ze Szwecji faul i akcja 2+. Niecelnie z linii rzutów wolnych.
8min - 14:19 - Po niecelnym rzucie wolnym, goście zebrali piłkę i trafili za 3 pkt. Przerwa dla trenera z Włocławka.
9min - 17:19 - Kacper Młynarski za 3!
10min - 17:21
10min - 19:21 - Na 12 sekund do końca kwarty Paweł Leończyk w indywidualnej akcji z pod kosza. Koniec 1 kwarty.

Wideo. Prezes koszykarzy Anwilu Arkadiusz Lewandowski: Josip Sobin będzie gwiazdą ligi [wideo]