Wygrana Sokoła w serii B I ligi siatkarek

(lis)
Bloki Patrycji Młodzieniewskiej (numer 4) sprawiały opolankom wiele problemów. Fot: Małgorzata Szreter
Dwutygodniowa przerwa w ligowych rozgrywkach wyszła chorzowiankom na dobre - w sobotę, bez większych problemów, pokonały ostatni w tabeli AZS Opole. Siatkarki Sokoła przegrały trzy z ostatnich czterech spotkań i - aby ...

Siatkarki Sokoła przegrały trzy z ostatnich czterech spotkań i - aby utrzymać kontakt z czołówką - nie mogły już pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów. Zwłaszcza w pojedynku z AZS Opole.

Opolanki, które do Chorzowa przyjechały bez rezerwowych, dość długo broniły się w I secie, prowadząc nawet 8:6. Impas gospodyń przełamała dopiero zagrywka Agaty Zarzyckiej. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, co było jednak efektem dekoncentracji chorzowianek w końcówce tego seta, kiedy ze stanu 20:10 zrobiło się 20:15. III set był najdłuższy; trwał ponad kwadrans. Od stanu 17:17 gospodynie "odskoczyły" na 24:18, zaś opolanki obroniły tylko jedną piłkę meczową.

- Raczej nie obawiałam się o wynik, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala. A dziś opolanki psuły mnóstwo piłek, zwłaszcza w ataku - stwierdziła Bożena Chaińska, trenerka Sokoła. - Mam nadzieję, że dziewczyny przełamały się, co jest ważne w kontekście zbliżających się meczów ze Startem i SMS Sosnowiec.

SOKÓŁ CHORZÓW - AZS ASPS OPOLE 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)
SOKÓŁ: Czypiruk, Młodzieniewska, Wysocka, Zarzycka, Kania, Wrzesińska, Settnik (libero) oraz Gołda.