Warmia Energa wygrywa i wraca na fotel lidera

Mateusz Bagieński
W zaległej 12. kolejce spotkań, szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn przekonująco pokonali zespół Sparty Oborniki 36:24 (17:14) i powrócili na fotel lidera I ligi.

Warmia Energa liderem tabeli pierwszej ligi

Mimo imponującego rezultatu końcowego, spotkanie nie należało do łatwych. Trochę zmęczeni po podróży olsztynianie, utrzymywali się z gospodarzami w zaciętej rywalizacji. Sytuacja uległa zmianie dopiero w ostatnich chwilach tej odsłony. Dzięki kilku doskonałym interwencjom Cezarego Kaczmarczyka i wysokiej skuteczności, szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn schodzili na przerwę przy prowadzeniu 17:14.

Obraz gry zdecydowanie uległ zmianie w drugiej odsłonie. Dzięki koncertowej grze w defensywie i wysokiej skuteczności w ataku na kwadrans przed końcem olsztynianie prowadzili już 28:15.

Na pięć minut przed końcem różnica wynosiła szesnaście trafień (35:19), a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36:24 (17:14).

Tym samym Warmiacy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Karola Adamowicza zgromadzili 30 punktów – tyle samo, co druga w stawce Gwardia Koszalin. Tuż za nimi, z dorobkiem 27 punktów, jest Jeziorak Iława.

W nadchodzący weekend odbędzie się ważne spotkanie, w którym w nowej hali olsztynianie zagrają o miano lidera po pierwszej rundzie.

SKF KPR Sparta Oborniki - Warmia Energa Olsztyn 24:36 (14:17)

Sparta: najwięcej bramek - Szorcz 7, Czaprański 5
Warmia Energa: Kaczmarczyk, Jaworski, Rynkiewicz - Kryński 6 (1/1), Reichel 5, Malewski 4 (3/3), Adamczyk 4, Skiba 4, Dzido 3, Przysiek 3, Zemełka 3, Sikorski 2, Zamojski 1, Safiejko 1, Drobik, Lewandowski

kary: Sparta - 6 min; Warmia Energa - 6 min (Kryński 4 min, Drobik)

Źródło: warmiaenerga.pl