W Sosnowcu odbyły się VIII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

AS
Mistrzostwa były tak naprawdę eliminacjami do Mistrzostw Świata i Pucharu Europy 2019. 20 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu zmierzyły swoje siły kobiety, a drugiego dnia mężczyźni. Podczas mistrzostw Zawodnicy UKS Pover Kuźnik Chorzów zdobyli 13 medali.

W sobotę złote medale powędrowały do Klaudii Nowak, Barbary Pawlik i Bartka Sznajdera. Wysoką pozycję zajęła też Beata Lipich z kolei nasza redakcyjna koleżanka Daria Kałucka-Ismer i Hubert Sroka poprawili swoje rekordy życiowe. Srebrny medal zdobył natomiast Kewin Tokarski a brązowe krążki trafiły do Marcina Magiery oraz Sebastiana Niedzieli.

Zawodnicy UKS Pover Kuźnik Chorzów zdobyli nominacje na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w maju 2019 roku w Tokio w Japonii. Wśród nominowanych są Klaudia Nowak, Bartek Sznajder, Kevin Tokarski i Hubert Sroka oraz Kordian Strzyga.
Kolejny dzień zmagań na Mistrzostwach Polski zaowocował natomiast złotymi medalami dla Józefa Gromka, Jacka Steinera, Kordiana Strzygi, oraz Adama Łaskawskiego. Brąz dołożył Bartek Lipich. To nie koniec sukcesów Tomasz Rachwol zajął czwarte miejsce a Mariusz Kunka siódme.

Weterani klubu - Grzesik Sławomir i Koliński Robert - również zajęli wysokie lokaty.

Podsumowując Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym: padły rekordy Polski! Klaudia Nowak - junior do lat 20 w kategorii 63 kg zaliczając 92.5 kg poprawia rekord Polski o 2.5 kg Kordian Strzyga - junior do lat 16 w kategorii +120 zaliczając 150 kg poprawia rekord Polski o 5 kg. Największy ciężar zawodów zaliczył jednak Adam Łaskawski - 242,5 kg!

Trzeba stawiać na młodych

UKS Pover Kuźnik Chorzów zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej junior do lat 16! - Dzięki temu wiemy, iż szkolenie młodzieży w ramach kolejnej już edycji programu KLUB zorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i UKS Pover Kuźnik Chorzów daje dużo naszym najmłodszym - Piotr Pawlik trener klubu.