18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W piątek na Stadionie Śląskim odbyła się I Olimpiada Szkół Specjalnych

JUT
Blisko 200 uczestników z ośmiu szkół specjalnych z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Świętochłowic rywalizowało dzisiaj na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Śląskiego w I Olimpiadzie Szkół Specjalnych. Każde dziecko biorące udział w zawodach otrzymało torbę z upominkami i medal. Przedstawiciele szkół odebrali puchary.

Podczas imprezy zachowany został olimpijski ceremoniał. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Stadionu Śląskiego, Marka Szczerbowskiego, nastąpiło symboliczne zapalenie olimpijskiego znicza, którego dokonał August Jakubik.

Jeden z najbardziej znanych ultramaratończyków, przed rozpoczęciem zmagań, poprowadził dla wszystkich uczestników wspólną rozgrzewkę. A po niej, rozpoczęły się zmagania w 10 specjalnie przygotowanych konkurencjach.

Dzieci konkurowały w podbijaniu piłeczki tenisowej, biegu z przeszkodami na czas, rzutach woreczkami do obręczy, unihokeju, rzucie piłką na odległość, sprincie, niesieniu piłeczki na łyżce, niesieniu woreczka na głowie, strzałach piłką na bramkę do celu i skoku w dal.

Każdy z uczestników, po zakończeniu konkurencji, uzupełniał Kartę Olimpijczyka, zbierając podpisy wolontariuszy obsługujących daną konkurencję. Dopiero wypełniona karta uprawniała do odbioru nagród.

W zawodach wystartowały dzieci z różnym stopniem upośledzenia umysłowego i fizycznego. Opiekunowie uczniów podkreślali, że pomysł imprezy był świetny. Dlatego, że dla dzieci w wieku szkolnym takich imprez jest naprawdę niewiele. Wszyscy zapowiadali udział w następnej imprezie za rok.

W I Olimpiadzie Szkół Specjalnych wzięły udział placówki z Katowic, Chorzowa, Siemianowic i Świętochłowic.

W imprezie zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu “Stadion Śląski” w Chorzowie, jako wolontariusze, pomagali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Katowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto