Tygodniowy przegląd prasy (Chorzów, 28.02-6.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Chorzowa

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chorzowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.02 a 6.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To koniec Norauto! Słynna sieć sklepów znika z Polski. Likwidację poprzedzają duże wyprzedaże. Nawet do 70 proc.!”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chorzów od 28.02 do 6.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To koniec Norauto! Słynna sieć sklepów znika z Polski. Likwidację poprzedzają duże wyprzedaże. Nawet do 70 proc.!

BIZNES. Wyprzedaż do minus 70 proc. w sklepach Norauto. W atrakcyjnych cenach można dostać niemal wszystko. Od nawigacji, przez foteliki dla dzieci, żarówki, wycieraczki, oleje, rowery elektryczne etc. Sieć oferuje cały asortyment w atrakcyjnych cenach, ponieważ wkrótce zniknie z Polski. W miejscu centrów samochodowych powstaną sklepy Media Expert, a w Zabrzu nowy sklep i warsztat pod szyldem Mobility.

📢 Dodatkowe obostrzenia w Śląskiem? Jaka jest sytuacja w miastach i powiatach? Sprawdź

15 marca kolejne regiony Polski mogą zostać objęte regionalizacją rygorów sanitarnych z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem. W Śląskiem w wybranych powiatach widoczny jest duży wzrost wskaźnika zakażeń. W woj. warmińsko-mazurskim już zamknięte zostały m.in. hotele, kina i centra handlowe. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych miastach i powiatach naszego regionu.

📢 Najwyższe i najniższe emerytury w woj. śląskim. Te kwoty was zadziwią!

Przeciętna emerytura w Polsce to około 2,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. W woj. śląskim najniższe świadczenie to zaledwie... 5 groszy. Najwyższa emerytura wynosi z kolei aż 17 233 zł! Zwróciliśmy się z prośbą o udostępnienie bardziej szczegółowych danych z poszczególnych oddziałów ZUS w Śląskiem. Sprawdź kwoty najniższych i najwyższych emerytur w regionach! Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

Tygodniowa prasówka 28.02-6.03.2021 Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chorzowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Kolejny dzień z dużym przyrostem zakażeń! Ile w nowych przypadków w miastach i powiatach regionu?

Mamy 14 857 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 1536 to przypadki z województwa śląskiego. W całej Polsce zmarło kolejnych 245 osób. Skąd są zakażeni z naszego regionu? W galerii znajdują się dane o liczbie przypadków w miastach i powiatach woj. śląskiego.

📢 Tor E1Gokart w Chorzowie otwarty. "To jeden z najnowocześniejszych torów gokartowych w Europie". Zobaczcie ZDJĘCIA

Lubisz prędkość i adrenalinę? Nie szukaj jej na publicznej drodze. Emocje odnajdziesz na torze gokartowym. W Chorzowie otwarto jeden z najnowocześniejszych. - E1Gokart Chorzów dołączył do najnowocześniejszych torów w Europie - słyszymy. Nasz fotoreporter był na miejscu. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Koronawirus. Koniec teleporad? "Czas przywracać normalne leczenie" - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski

Koronawirus. Pandemia zmieniła życie codzienne Polaków. Obok pracy zdalnej pojawiły się teleporady u lekarza. Niejednokrotnie pojawiała się irytacja, że pewnych rzeczy przez telefon leczyć się nie da. Czy w związku z tym czeka nas zakończenie tego problemu i koniec teleporad? Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmiany. Podkreślił również, że "teleporada powinna być jedną z metod kontaktu z lekarzem, ale nie dominującą".

📢 Oni nie płacą alimentów. Są poszukiwani w Śląskiem. Rozpoznajesz ich? Zgłoś to policji

PRAWO. Kilkuset mieszkańców naszego regionu jest poszukiwanych przez mundurowych za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Niektórzy ukrywają się od wielu lat. Prezentujemy 30 spośród wszystkich poszukiwanych osób (stan na 01.03.2021). Informacje o poszukiwanych pochodzą ze strony KGP Rozpoznajesz kogoś? Powiadom policję i pomóż w poszukiwaniach. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Apostazja w woj. śląskim. W których miastach najwięcej osób "wypisało się" z Kościoła?

RELIGIA. O apostazji w ostatnich miesiącach mówi się coraz więcej. Wzrosła też liczba osób, które podjęły decyzję o odejściu ze wspólnoty Kościoła katolickiego i dokonały wszelkich niezbędnych do tego formalności. Również w woj. śląskim nie brakuje osób, które "wypisują się" z Kościoła. Zobacz, z których miejscowości w naszym regionie dodano wpisy do Licznika Apostazji.

📢 Najlepsi dentyści w Śląskiem? Kogo polecają pacjenci? Zobacz, czy znajdziesz tu swojego stomatologa

Najlepsi dentyści w Śląskiem. 5 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dentysty. W Polsce pracuje ok. 36 tysięcy stomatologów! Którzy w woj. śląskim są najczęściej polecani przez pacjentów? Którzy są ich zdaniem najlepsi? Dobry stomatolog to większa szansa na zdrowe zęby (rzecz jasna bez naszej codziennej pracy ze zdrowych zębów nici). Przejrzeliśmy listę najlepiej ocenianych dentystów na stronie znanylekarz.pl. Wybraliśmy tych, którzy mają pięć gwiazdek i minimum 80 ocen. Kogo polecają pacjenci? Kliknijcie „ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Uwaga! Mięso wycofane z Biedronki! Kupiłeś je? Nie jedz tego!

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o partii filetów z kurczaka, wycofywanych ze sklepu Biedronka - w których wykryto obecności bakterii Salmonella Enteritidis.

📢 14. emerytura - kiedy i dla kogo? Wiemy, kiedy seniorzy dostaną pieniądze na konto

  1. emerytura - kiedy i dla kogo? Nie tak dawno posłowie przyjęli ustawę o przyznaniu czternastych emerytur. Teraz rząd podał termin wypłat dodatkowych emerytur dla seniorów. Kiedy będzie czternasta emerytura? Komu przysługuje? Sprawdź najważniejsze informacje.

📢 Koronawirus. Rekordowa ilość nowych zakażeń w Polsce - największa w tym roku! Jak w Śląskiem? W którym mieście jest najwięcej chorych?

Aż 15 829 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 873 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 5 marca 2021 roku. W tym roku w Polsce, nie było jeszcze tak wielu nowych zakażeń! Jest to najwyższa ilość od 27 listopada 2020! W całym kraju na CoViD-19 zmarły aż 263 osoby, w woj. śląskim - 30.

📢 Domy już od 46 tys. złotych?! Zobacz licytacje komornicze ze Śląskiego - oto oferty MARZEC 2021

MIESZKANIE. Zastanawiasz się nad zakupem upragnionego domu w woj. śląskim? Przeglądasz oferty deweloperów i ogłoszenia w Internecie? Ten materiał jest dla Ciebie! Zebraliśmy w jednym miejscu najciekawsze licytacje nieruchomości z terenu woj. śląskiego - z marca 2021. Niemal każdego dnia budynki są wystawiane na licytacje komornicze - domy są zajmowane osobom zadłużonym, by potem trafić na licytację. Zebraliśmy wybrane licytacje komornicze z terenu naszego województwa. Ceny wywoławcze są tam często sporo niższe od tych rynkowych. Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te oferty.

📢 Szczepienia w woj. śląskim. Gdzie wykonano najwięcej? Poznaj RAPORT z miast i powiatów

Szczepienia w woj. śląskim. 3 619 316 w Polsce, z czego 389 661 w Śląskiem - to aktualne na czwartek, 4 marca, dane Ministerstwa Zdrowia o liczbie wykonanych szczepień. Gdzie w naszym regionie wykonano ich najwięcej? W galerii znajdują się dane z miast i powiatów woj. śląskiego.

📢 Wciąż duża ilość nowych zakażeń w woj. śląskim! W którym mieście jest najwięcej chorych?

PANDEMIA. Aż 15 250 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 620 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 4 marca 2021 roku. To wciąż olbrzymia ilość! Przypominamy. Wczoraj mieliśmy największą od 27 listopada 2020, ilość nowych zakażeń w Polsce - wynosiła ona 15 698! Tak więc była tylko nieco wyższa od tej dzisiejszej ilości. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 289 osoby, w woj. śląskim - 45.

📢 Chorzów. Będzie praca dla ok. 100 osób! Honeywell otworzy nowoczesną fabrykę

Amerykańskie przedsiębiorstwo - Honeywell - otworzy nowoczesną fabrykę w Chorzowie. Zakład będzie produkował zaawansowane urządzenia do automatyzacji magazynów wspierające zakłady logistyczne. Fabryka ma zostać otwarta już w kwietniu tego roku. Znajdzie w niej pracę około 100 osób.

📢 Chorzów. Znaleziono pocisk przeciwlotniczy. Niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej

W Chorzowie znaleziono niewybuch! W rejonie ulicy Leśnej, w zaroślach odkryto pocisk przeciwlotniczy, który pochodzi z czasów II wojny światowej. Na miejsce wysłano chorzowskich policjantów, którzy zabezpieczają teren. W pobliżu nie ma zabudowań mieszkalnych, więc nie była konieczna ewakuacja. Mundurowi czekają na przyjazd saperów z Gliwic.

📢 W Parku Śląskim kwitną przebiśniegi. To pierwsze oznaki wiosny!

W Parku Śląskim już czuć wiosnę. Promienie słońca przebijają się między gałęziami drzew, a w samym parku spotkamy wielu spacerowiczów. W pobliżu budynku dyrekcji Parku Śląskim kwitną nawet przebiśniegi! To bez wątpienia pierwsza oznaka wiosny. Na drzewach można ujrzeć też, gdzieniegdzie, pierwsze nieśmiałe pąki.

📢 Amerykański gigant - firma Honeywell - otworzy w Chorzowie nowoczesną fabrykę. Zakład zatrudni około 100 osób

Amerykańskie przedsiębiorstwo - Honeywell - otworzy nowoczesną fabrykę w Chorzowie. Zakład będzie produkował zaawansowane urządzenia do automatyzacji magazynów wspierające zakłady logistyczne. Fabryka ma zostać otwarta już w kwietniu tego roku. Znajdzie w niej pracę około 100 osób.

📢 Dramatyczny wzrost zakażeń w Śląskiem - ilość największa od kilku miesięcy! Rośnie też umieralność

PANDEMIA. Aż 15 698 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 989 w woj. śląskim odnotowano w środę, 3 marca 2021 roku. To rekord w tym roku! Ostatnia tak duża ilość nowych zakażeń była 27 listopada 2020, wówczas zanotowano 17 304 nowych przypadków. Tak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia z 3 marca 2021. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 309 osoby, w woj. śląskim - 49.

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Polacy boją się biedy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie