Tygodniowy przegląd prasy (Chorzów, 22.03-28.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chorzowa

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.03 do 28.03.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.03 do 28.03.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chorzowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „14. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [sobotni wieczór]. Jak się zarazili, skąd są?”?

Przegląd tygodnia Chorzów od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 14. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [sobotni wieczór]. Jak się zarazili, skąd są?

O godzinie 20:00 w sobotę 28.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 157 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Wśród nowych pacjentów z COVID-19 jest 14 mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Kibice Ruchu Chorzów i GKS Katowice niszczą graffiti. Walka na murach...

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że w Chorzowie zniszczono mural legendy Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika. Kibice Niebieskich oskarżali o ten akt wandalizmu fanów GKS Katowice. W Katowicach na murach (i nie tylko) codziennie widać walkę kibiców Niebieskich i GieKSy przez zamazywanie graffiti, klubowych napisów i, co za tym idzie, niszczenie elewacji kamienic ZOBACZ ZDJĘCIA

📢 Blokowiska z PRL robią MEGA wrażenie! Są dziwne, nietypowe, największe...

Blokowiska z PRL. Czy to się może podobać? Zobaczcie zdjęcia w galerii... ale zerknijcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chorzowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mężczyzna wypadł z balkonu razem z... fotelem. Do zdarzenia doszło w Chorzowie na Hajduckiej

Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę 28 marca w Chorzowie w jednym z mieszkań przy ul. Hajduckiej. 45-latek chciał przez balkon wyrzucić fotel, ale wypadł razem z nim. Trafił do szpitala

📢 W sobotę rano 10. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim. Jak się zarazili, skąd są?

Jest dziesięć nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim - podało w sobotę 28 marca Ministerstwo Zdrowia. W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich hospitalizowana jest starsza kobieta.

📢 Głupi żart chorzowianina. Aż ciężko w to uwierzyć!

Za wywołanie niepotrzebnej policyjnej czynności odpowie 30-latek, który powiadomił o zarażeniu koronawirusem. Okazało się, że był zdrowy i nie potrzebował pomocy. Mężczyzna angażując niepotrzebnie służby ratunkowe, zachował się nieodpowiedzialnie, za co wkrótce wytłumaczy się przed sądem.

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie.

📢 Logotypy światowych marek w odpowiedzi na koronawirusa. Jak się zmieniły?

Temat koronawirusa jest obecnie eksploatowany na każdym polu, często zyskując lifestyle'owy, a nawet marketingowy kontekst. Światowe marki coraz chętniej przyłączają się do akcji promowania tzw. "social distancingu" - społecznej izolacji, zmieniając nawet swoje własne logotypy. Wspieranie zachowywania właściwej odległości między ludźmi znalazło swoje odzwierciedlenie w logo koncernów samochodowych takich jak Audi czy Volkswagen. Temat cieszy się zainteresowaniem także wśród grafików. Jak wyglądają nowe, pandemiczne logotypy?

📢 Piękni i młodzi chorzowianie. Zdjęcia mieszkańców Chorzowa sprzed lat. Zaglądamy do starych albumów!

Piękni i młodzi chorzowianie. Zdjęcia mieszkańców Chorzowa sprzed lat. Na Facebooku popularne stało się wyzwanie ze zdjęciami z dzieciństwa. Zdjęcia na portal społecznościowy wrzucają młodzi i starsi. To świetna zabawa, ale też oderwanie od epidemii koronawirusa. Do tej zabawy dołączyli też mieszkańcy Chorzowa. Podjęli nasze wyzwanie, by na fanpage chorzow.naszemiasto.pl pokazać swoje zdjęcia z dzieciństwa lub młodości. Oto one. Sami zobaczcie.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 4 kolejne przypadki zakażenia w woj. śląskim

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia w piątek rano (27 marca) poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W całej Polsce stwierdzono 23 nowe przypadki. Cztery z nich dotyczą województwa śląskiego. W sumie w naszym regionie jest już 131 takich przypadków.

📢 Biały niedźwiedź, lisy polarne i renifery w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym? To projekt pod nazwą "Polaricum" WIZUALIZACJE

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym będziemy mogli zobaczyć białego niedźwiedzia, lisy polarne i renifery? Nie jest to wykluczone. W planach śląskiego zoo jest zrealizowanie projektu pod nazwą "Polaricum". Chodzi o stworzenie krainy arktycznej ze zwierzętami z Arktyki i Antarktydy. Pierwsze koncepcje pawilonu już się pojawiły. Zobaczcie, jak to by mogło wyglądać.

📢 Koronawirus. Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie. Potrzebne są maseczki, fartuchy, żele dezynfekujące, generator ozonu

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie potrzebuje pilnej pomocy. Brakuje sprzętu potrzebnego do codziennej walki z koronawirusem. Ratownicy, lekarze, pielęgniarki każdego dnia podejmują walkę z tym niewidzialnym zagrożeniem. To oni najczęściej mają kontakt z osobami potencjalnie zakażonymi. By taki kontakt był dla nich bezpieczny - potrzebny jest sprzęt ochronny. A tego niestety brakuje. Dlatego chorzowski zespół z pogotowia ratunkowego zorganizował zrzutkę na potrzebny sprzęt. Każdy może wspomóc pracowników Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie.

📢 Przez koronawirusa część górników może zostać skoszarowana. Wszystko po to, aby utrzymać kopalnie w ruchu

Kopalni nie da się zamknąć jak fabrykę samochodów. Z powodu koronawirusa rozważany jest plan awaryjny. Polega na skoszarowaniu pracowników, których zadaniem byłoby utrzymanie ruchu. To ostateczność, dziś kopalnie fedrują normalnie.

📢 Chorzowscy radni w maseczkach. Nietypowa sesja Rady Miasta Chorzów w czasie epidemii koronawirusa

To była rekordowa szybka i wyjątkowa sesja. W czwartek, 26 marca, w sali sesyjnej chorzowskiego urzędu odbyła się XX sesja Rady Miasta Chorzów. Radnym przed wejściem na salę zmierzono temperaturę. Każdy też otrzymał maseczkę oraz ochronne rękawiczki. Radni głosowali nad najważniejszymi uchwałami. Mniej pilne zostały ściągnięte z porządku obrad. W sesji uczestniczyło 13 radnych.

📢 Pierwsza Komunia Święta w czasie epidemii koronawirusa. Co z uroczystościami? Znamy stanowisko Archidiecezji Katowickiej i Częstochowskiej

Pierwsze Komunie Święte nie odbędą się w związku z koronawirusem i stanem epidemii. Normalnie o tej porze roku uczniowie klas trzecich szkół podstawowych przygotowują się do Pierwszych Komunii Świętych. Epidemia koronawirusa wymusiła jednak zmianę planów. Szkoły zostały zamknięte, a wraz z nimi zawieszono przygotowania do uroczystości. Czy zostaną odwołane? Arcybiskup Wiktor Skworc odniósł się do kwestii w swoim zarządzeniu. Rozważa w nim dwa warianty. Oba zależą od tego, jak długo potrwa epidemia. Stanowisko w sprawie zajął także abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

📢 Koronowirus: 5 nowych zarażonych w województwie śląskim. 20 w całej Polsce. W sumie 1051

W środę 25.03 o godz. 20.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 20 nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych pacjentów jest 5 osób z woj. śląskiego.

📢 Puste ulice Chorzowa w czasie epidemii koronawirusa. Tak 25 marca wyglądają ulice miasta

Chorzów opustoszał. Tak wygląda miasto w czasie epidemii koronawirusa. Główny deptak miasta, czyli ulica Wolnością, zwykle zapełniony jest ludźmi. W środę, 25, marca, tylko nieliczne osoby pojawiły się a popularnej "Wolce" czy na chorzowskim rynku. Więcej osób natomiast wyczekiwało na tramwaj przy Centrum Przesiadkowym. Zobaczcie zdjęcia Chorzowa.

📢 Ruch Chorzów prezentuje porcelanowy serwis kawowy z okazji 100-lecia. Wygląda efektownie, choć nie jest tani. Są też jubileuszowe szaliki

Ruch Chorzów pochwalił się jubileuszową porcelaną z okazji 100-lecia klubu. Kibice mogą się już zapisywać do zakupu serwisu kawowego z logo Ruchu. Są też do kupienia okazjonalne szale. ZOBACZ ZDJĘCIA.

Znamy nowy termin wyborów prezydenckich

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3