Tygodniowy przegląd prasy (Chorzów, 15.11-21.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chorzowa

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.11 do 21.11.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.11 do 21.11.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chorzowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.11 a 21.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Katowice i Śląsk 50 lat temu. Jak wyglądały? Zobaczcie galerię zdjęć z przełomu lat 70 i 80 XX wieku! ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Chorzów od 15.11 do 21.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Katowice i Śląsk 50 lat temu. Jak wyglądały? Zobaczcie galerię zdjęć z przełomu lat 70 i 80 XX wieku!

Przełom lat 70 i 80 XX wieku w Katowicach. Co się zmieniło? W naszej galerii są także zdjęcia z Chorzowa, Rybnika, Tychów, Jastrzębia-Zdroju, Częstochowy. Zobaczcie!

📢 Emerytury księży znów wzrosną. Gigantyczne zarobki duchownych w Polsce! Zobaczcie konkretne stawki!

Polscy księża płacą nie tylko niższe niż inni podatki, ale korzystają też na podwójnej waloryzacji emerytur. Jak donosi „Super Express”, księży czeka również zwiększenie podwyżki z Funduszu Kościelnego.

📢 Fotoreporterka DZ Marzena Bugała wyróżniona przez National Geographic za fotoreportaż "Goalball" w Wielkim Konkursie Fotograficznym 2020

Kolejny sukces na koncie Marzeny Bugały z Dziennika Zachodniego. Fotoreporterka otrzymała wyróżnienie specjalne w Wielkim Konkursie Fotograficznym 2020 organizowanym przez National Geographic. Marzena została doceniona za fotoreportaż "Goalball" w kategorii Fotoreportaż w XVI edycji tego prestiżowego konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 15.11-21.11.2020 Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chorzowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kwarantanna i izolacja domowa. Automat zadba o wszystko. Nowe zasady wprowadził rząd. Zmiany dla chorych i izolowanych

Kwarantanna i izolacja domowa to terminy, które zna każdy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny wprowadza nowe zasady, które mają dać oddech obciążonym do granic możliwości placówkom. Część procedur zostaje zautomatyzowana, a GIS uruchamia specjalną infolinię do kontaktu. Sprawdź, co się zmienia.

📢 Premier Morawiecki: Zmiany w handlu od soboty, 28.11.2020. Do kiedy zamknięte będą szkoły?

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. - 100 dni solidarności, zgodnie z zapowiedziami po tym okresie będzie szczepionka. Jeśli nawet wszyscy nie będą chcieli się zaszczepić od razu, będziemy gotowi do jej wykorzystania. Do tego dnia musimy dotrwać z jak najmniejszą liczbą zakażeń i strat w gospodarce - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Musimy dotrwać do szczepionki. Nauka w szkołach pozostaje zdalna do 24 grudnia, galerie handlowe i sklepy meblowe zostaną otwarte w najwyższym reżimie sanitarnym.

📢 Nowy Lockdown w Śląskiem? Te miasta kwalifikują się do CZARNEJ STREFY! Czy będzie tam kwarantanna?

Nowy Lockdown w Śląskiem? Na konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielski oraz szef KPRM Michał Dworczyk mówili o "stabilizacji" sytuacji epidemicznej w Polsce. Widmo lockdownu w Polsce się zatem oddala. Jednak nie w każdym regionie w Polsce sytuacja napawa optymizmem. Sprawdziliśmy, w których powiatach woj. śląskiego granica lockdownu, czyli 70 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, została przekroczona. Kliknijcie w "ZOBACZ GALERIĘ" i sprawdź te miejsca.

📢 Kolęda 2020 w Śląskiem. Gdzie nie będzie tradycyjnej kolędy? Jeszcze nie wszędzie podjęto decyzje

W trzech diecezjach Kościoła katolickiego na terenie woj. śląskiego z powodu pandemii tradycyjne wizyty kolędowe zostały już odwołane. Iskierkę nadziei na tradycyjną kolędę w tym roku mogą jeszcze mieć wierni z dwóch pozostałych diecezji. Kliknij w "Zobacz galerię" i sprawdź, jak to będzie wyglądać w Twojej miejscowości.

📢 Cofanie obostrzeń: Otwarcie sklepów meblowych, luzowanie w gastronomii? Premier ma ogłosić najnowsze decyzje

Wkrótce otwarte zostaną sklepy meblowe, a później stopniowo popuszczany będzie pas w gastronomii? - Jest w tej chwili lepiej, stąd też, tak jak zapowiadaliśmy, będziemy te obostrzenia minimalizować - zapowiada Stanisław Szwed z PiS.

📢 Lata 70. XX wieku w I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Byliście wtedy uczniami Słowaka? Odszukajcie się na zdjęciach

Byliście uczniami I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie? Jeśli tak, to być może znajdziecie się na archiwalnych zdjęciach ze szkoły. Przedstawiamy fotografie z lat 70. XX wieku. Poznajcie też ówczesną historię Słowaka. Fotografie pochodzą z archiwum szkoły. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus przyspieszył zmiany. Coraz częściej kupujemy przez internet, również samochody

Przychody Superauto.pl, firmy z Chorzowa, w trzecim kwartale br. poszły w górę rok do roku o 50 proc., a zysk EBITDA ponad dwukrotnie. (Raport Holdingu Wirtualna Polska). Dzieje się tak, pomimo że, szacowany spadek rejestracji nowych samochodów wyniesie w tym roku od 25 proc. do 30 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Tymczasem sprzedaż samochodu bez wychodzenia z domu, co proponuje Superauto.pl, to propozycja, której klienci zaufali.

📢 Koronawirus. Aż 626 zgonów w całej Polsce. Ile nowych zachorowań w Śląskiem?

Są 22 464 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek 20 listopada Ministerstwo Zdrowia. W tym gronie jest 2666 osób z województwa śląskiego. Ministerstwo poinformowało również o śmierci 626 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich 76 osób z woj. śląskiego.

📢 W Chorzowie będą domki dla jerzyków, a także nowy plac zabaw i ogród społeczny. To wyniki budżetu obywatelskiego 2021

Poznaliśmy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim w Chorzowie. Mieszkańcy zdecydowali, które z 53 projektów poddanych pod głosowanie zostaną zrealizowane w 2021 roku. Największą liczbę głosów otrzymał projekt "Ptasie Familoki". W Chorzowie powstanie co najmniej kilkadziesiąt domków dla jerzyków.

📢 To najgorsze hasła w 2020 roku! Jeśli masz któreś z nich, lepiej szybko je zmień. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci

Firma NordPass ujawniła listę najgorszych haseł w 2020 roku. To najczęściej używane przez internautów hasła, które ustawiają do swoich kont w mediach społecznościowych, poczty e-mail czy - o zgrozo! - bankowości internetowej. Lepiej sprawdź, czy na tej liście nie znajduje się także hasło używane przez ciebie! Zobacz, jak możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich danych w sieci.

📢 Uroczyste wprowadzenie nowego sztandaru III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie. To ważna chwila dla szkolnej społeczności

III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Chorzowie otrzymało nowy sztandar. To jedno z tych wydarzeń w życiu szkoły, które pamięta się bardzo długo. Dawny sztandar szkoły został przekazany do Izby Tradycji. Uroczyste wprowadzenie nowego sztandaru do szkoły odbyło się 13 listopada.

📢 Lockdown w Boże Narodzenie? Czy święta będą TYLKO w gronie domowników? Jest rekomendacja ministra zdrowia

Lockdown w Boże Narodzenie? Czy święta spędzimy tylko w gronie najbliższych? Taką rekomendację przedstawił minister zdrowia w rozmowie z Super Expresem. - Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne - mówi Adam Niedzielski. Wciąż możliwy jest także całkowity lockdown.

📢 W których miastach w Śląskiem jest największa zachorowalność na COVID-19? Sprawdź WSKAŻNIK ZAKAŹEŃ

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, 19 listopada o 3322 nowych potwierdzonych przypadkach w regionie, a łącznie 20 816 w całym kraju. Poprosiliśmy GiS o dane dot. sytuacji w poszczególnych powiatach i miastach w woj. śląskim. Gdzie sytuacja jest najgorsza? Kliknijcie w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Uwaga! Te ekologiczne produkty są szkodliwe dla zdrowia, są wycofywane ze sprzedaży. Zobacz nowe ostrzeżenia GIS

Sprawdź koniecznie niebezpieczne produkty, które wycofywane są ze sklepów. Jeśli masz w domu te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty, pozbądź się ich. Możesz oddać je do sklepu lub wyrzucić. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Nagła śmierć niemowlaka, studentki, byłego polityka...czyli najgłośniejsze zbrodnie w Śląskiem

Te morderstwa wstrząsnęły mieszkańcami woj. śląskiego! Oto 20 najgłośniejszych spraw, o których było głośno w naszym regionie w latach 2010 - 2020. Zbrodnie, które doczekały się już sądowego finału albo do tej pory nie zostały wyjaśnione, a ich sprawcy są na wolności. Śledztwa, które odkrywały przed opinią publiczną makabryczne szczegóły. Kliknij w "zobacz galerię" i czytaj więcej.

📢 Alimenciarze z woj. śląskiego - szuka ich policja. Widziałeś ich

Widziałeś ich? Alimenciarze z woj. śląskiego - szuka ich policja. Zobacz zdjęcia mężczyzn, którzy mimo nakazu sądowego nie wypłacają na rzecz swoich dzieci należnych im pieniędzy i są teraz ścigani przez policję. Widziałeś ich? Kliknij w przycisk "zobacz galerię".

📢 Na płycie rynku w Chorzowie powstaje lodowisko. Otwarcie miejskiej ślizgawki planowane jest na początek grudnia

Na rynku w Chorzowie trwają prace nad montażem miejskiej ślizgawki. Lodowisko ma zostać otwarte na początku grudnia. Sprawdziliśmy, z aparatem w ręce, postęp prac. Zobaczcie na zdjęciach, jak na chorzowskim rynku powstaje lodowisko. Prace rozpoczęły się od montażu drewnianego podestu. Trzeba było też rozwinąć kapilary, bandy. Potem będzie czas na zalewanie i mrożenie ślizgawki.

ZOBACZ KONIECZNIE

500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie