Tygodniowy przegląd prasy (Chorzów, 12.04-18.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Chorzowa

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Chorzowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.04 a 18.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Jak przygotować się na atak koronawirusa? Oto TOP 12 rad lekarza z woj. śląskiego. Sprawdźcie”?

Przegląd tygodnia Chorzów od 12.04 do 18.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Jak przygotować się na atak koronawirusa? Oto TOP 12 rad lekarza z woj. śląskiego. Sprawdźcie

Przygotuj się na atak koronawirusa! Dr nauk medycznych Maciej Jędrzejko - lekarz z Sosnowca, mieszkający obecnie w Tychach przygotował COVID-owy dodekalog, czyli 12 zasad, które pomogą ujarzmić tę groźną chorobę. Mówi o ciekawych sprawach, m.in. masturbacji. Przeczytaj te 12 porad. Kliknij w galerię zdjęć

📢 Uwaga! Te produkty zostały wycofane przez GIS. Koniecznie sprawdź, czy masz je w domu

Na te produkty musicie uważać. GIS w wyniku w ciągu ostatnich miesięcy wycofał szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki, ponieważ nie spełniały norm i mogą być szkodliwe dla zdrowia. To nie tylko żywność, ale i suplementy, czy produkty codziennego użytku. Zobacz ostrzeżenia GIS - które produkty mogą być szkodliwe? Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 1000 plus wejdzie w życie - jest potwierdzenie Ministerstwa Rozwoju. Bon 1000 plus - kiedy, dla kogo, w jakiej formie?

Ministerstwo Rozwoju oraz Polska Organizacja Turystyczna pracują nad koncepcją bonu 1000 plus. Na obecnym etapie konsultacje dotyczą formy, dystrybucji oraz wartości finansowania. Głównym celem programu 1000 plus będzie wsparcie finansowe polskiej branży turystycznej, m.in. turystów, organizatorów turystycznych, agentów turystycznych i innych podmiotów świadczących powiązane usługi turystyczne.

Tygodniowa prasówka 12.04-18.04.2020 Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Chorzowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wyleczona z COVID-19: Najgorszemu wrogowi nie życzę tego, co przeszłam [Uwaga! TVN]

  • Najgorszemu wrogowi nie życzę takiego przeżycia, takiego samopoczucia – mówi pani Anna, jedna z pierwszych osób, które zakaziły się koronawirusem. Dziś kobieta jest już zdrowa. Zobacz wideo przygotowane przez autorów programu Uwaga! TVN.

📢 Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Napad w Chorzowie. Bandyta napadł na lokal i ranił pracownika. Zobacz wideo z monitoringu. Rozpoznajecie go?

Napad w Chorzowie. Mundurowi prowadzą postępowanie w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło, 11 kwietnia br. około godz 2:20, w jednym z lokali przy ul Styczyńskiego. Sprawca ranił pracownika, a następnie skradł dwa telefony komórkowe oraz pieniądze. Policja publikuje film i zdjęcia sprawcy, prosząc świadków o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

📢 Koronawirus w woj. śląskim: 16 nowych przypadków, 3 osoby zmarły w Częstochowie

Koronawirus w woj. śląskim: Mamy 165 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało w piątek (17 kwietnia) po południu Ministerstwo Zdrowia. W woj. śląskim odnotowano 16 nowych zachorowań i kolejną ofiarę śmiertelną. W Częstochowie zmarła 92-letnia pacjentka.

📢 Ile straci Chorzów z powodu epidemii koronawirusa? Cięcia w budżecie miasta. Spadek dochodów miasta szacowany jest na ok. 50 mln złotych!

Ile straci Chorzów z powodu epidemii koronawirusa? Niestety to już nie pytanie o to czy samorządu stracą dochody z powodu epidemii, tylko pytanie o to jaka będzie to kwota. W Chorzowie miasto przekłada planowane inwestycje, rezygnuje z imprez i szacuje straty. Pieniądze przeznaczane są m.in. na pomoc dla lokalnych przedsiębiorców. W Chorzowie z powodu epidemii szacuje się, że miasto straci około 50 mln złotych dochodów.

📢 "Biała noc" w Biedronce. Wszystkie produkty mocno tanieją - wielka promocja w Biedronce już tej nocy

Biała noc w Biedronce. Najnowszym pomysłem Jeronimo Martins Polska jest "biała noc". To akcja rabatowa obowiązująca tylko w nocy z piątku na sobotę 17/18 kwietnia 2020. Sprawdź szczegóły tej promocji w sklepach Biedronka w całej Polsce. W galerii znajdziesz ofertę dostępną tej nocy w Biedronce.

📢 Wojsko sprzedaje środki ochrony osobistej. Sprawdź oferty i ceny

Sprzedaż sprzętu wojskowego prowadzi Agencja Mienia Wojskowego. Indywidualne środki ochrony - szalokominiarki, rękawice, fartuchy, a także wojskowe buty i bluzy na każdą porę można kupić obecnie tylko w sklepie online. To sprzęt wojskowy zarówno nowy, jak i używany.

📢 Maseczka ochronna wykosi koronawirusa? Zobacz memy

Maseczka na twarzy to codzienny widok na ulicach od 16 kwietnia 2020 roku. To nowe obostrzenie, które wprowadził rząd. Czy to oznacza, że maska zatrzyma koronawirusa? Internauci tworzą memy o maseczkach ochronnych i oswajają nas z nowym obowiązkiem. Co on oznacza w praktyce? Czy maska w dobie koronawirusa to jedyny słuszny wybór? Nie do końca. Obowiązkowe bowiem jest zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, co powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski o maseczkach.

📢 Rząd znosi pierwsze ograniczenia. Co już można robić?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne przedłużenie obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Niektóre z obecnych zostaną ograniczone. Ma to związek ze stopniowym odmrożeniem gospodarki w Polsce. Nowe zasady będą obowiązywać od 20 kwietnia.

📢 Śląskie: Nowi zakażeni i zmarli [16.04. godz. 17.30]. Razem już 1070 zakażonych i 63 zgony w województwie

Najnowszy raport dotyczący koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, 16 kwietnia, o godz. 17.30 o kolejnych zakażonych osobach w Polsce. Wśród nich jest 20 osób z województwa śląskiego. W Polsce zmarły kolejne osoby, w tym trzy z naszego województwa.

📢 W Świętochłowicach trwa przebudowa torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej. Linia tramwajowa numer 11 wciąż jest zawieszona

W Świętochłowicach wciąż nie pojedziemy linią tramwajową numer 11. Z początkiem kwietnia rozpoczęły się prace wzdłuż torowiska przy ul. Chorzowskiej. W piątek 3 kwietnia przekazany został plac budowy dla przebudowy torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Ruch tramwajowy zawieszony został jednak już wcześniej ze względu na prace prowadzone po stronie chorzowskiej, gdzie trwa duża przebudowa na ulicy 3 Maja. Przebudowa torowiska po świętochłowickiej stronie ma się zakończyć w połowie lipca 2021 roku.

📢 Globalworth Foundation wchodzi na rynek w Polsce i przekazuje 200 tys. euro do trzech szpitali - w Chorzowie, Łodzi i Warszawie

Globalworth Foundation weszła na Polski rynek. Fundacja Globalworth rozpoczeła swoją działalność od przekazania 200 tysięcy euro trzem polskim szpitalom. Pieniądz m.in. trafiły do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

📢 Jak NIE nosić maseczek? Te błędy popełniamy najczęściej. Sprawdź, czego nie robić podczas noszenia maseczki ochronnej

Maseczki ochronne lub ich alternatywy są obowiązkowe od 16 kwietnia. Każdy z nas wychodząc z domu, musi mieć zakryte usta i nos, a większość wybiera do tego celu maseczkę, bo to wygodne rozwiązanie. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak używać maseczki ochronnej, by rzeczywiście pełniła ona swoje funkcje. Myślisz, że to bułka z masłem? Lepiej sprawdź najczęstsze błędy, które popełniamy, używając maseczek jednorazowych i wielorazowych. Tego nie rób!

📢 Legendia Wesołe Miasteczko gotowe na otwarcie. Bramy Legendii miały być już otwarte

W wielkanocny weekend Legendia miała otworzyć bramy wesołego miasteczka. To miał być być pierwszy weekend nowego sezonu. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa, park rozrywki nie może zostać otwarty. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko sezon 2020 miała rozpocząć w sobotę 11 kwietnia, czyli w czasie Świąt Wielkiej Nocy. I chociaż park jest gotowy na przyjęcie gości, to musimy poczekać na zakończenie epidemii.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Już ponad 1000 osób zakażonych. Ministerstwo poinformowało o 62 nowych przypadkach koronawirusa w regionie

Koronawirus. Liczba zakażonych koronawirusem w województwie śląskim przekroczyła 1000 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 62 nowych przypadkach koronawirusa w woj. śląskim. Zmarły dwie kobiety hospitalizowane z powodu COVID-19 w Raciborzu oraz Tychach. Odnotowano także dwa przypadki ozdrowienia.

📢 Remonty dróg w Świętochłowicach. Przebudowa ulicy Metalowców i ul. Szkolnej. Wkrótce ruszy remont ul. Ślęzan

W Świętochłowicach trwają wiosenne remonty dróg. W kwietniu rozpoczął się duży remont ulicy Metalowców w dzielnicy Zgoda. Mieszkańców czeka także przebudowa ulicy Szkolnej oraz ulicy Ślęzan. Dla kierowców oznacza to utrudnienia związane z wprowadzanymi objazdami. Sam remont ulicy Metalowców potrwa do końca sierpnia.

📢 Koronawirus. 8 nowych przypadków zakażenia w woj. śląskim. Jest też 5 kolejnych ofiar

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (15.04) po południu o ośmiu nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i pięciu zgonach w województwie śląskim. W sumie w naszym regionie potwierdzono już 988 zakażeń. Skąd są nowy chorzy na Covid-19?

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie