Sukcesy UKS Hajduki w mistrzostwach Polski młodzików

Grzegorz Lisiecki
Pływacy UKS Hajduki po mistrzostwach Polski. Stoją od lewej: trenerka Hanna Kurczyk, Szymon Warwas, Paweł Postulka, Kamil Mika, Wojciech Kaczmarek i Przemysław Stefan. Klęczą: Magdalena Rakoczy i Agnieszka Drażyk.
Dwa medale i kilka finałów A – to dorobek młodych pływaków UKS Hajduki przy SP 34 w mistrzostwach Polski dwunastolatków, które odbyły się w Dębicy.

Dwa medale i kilka finałów A – to dorobek młodych pływaków UKS Hajduki przy SP 34 w mistrzostwach Polski dwunastolatków, które odbyły się w Dębicy. – To były najbardziej udane finały w historii klubu – zaznacza Hanna Kurczyk, trenerka chorzowskich zawodników. W klasyfikacji drużynowej UKS Hajduki sklasyfikowany został na 16 miejscu.

W Dębicy zjawiło się blisko czterystu pływaków ze 118 klubów. Wśród nich siedmioro zawodników UKS Hajduki. – W mistrzostwach Polski mogli wystartować ci, którzy są sklasyfikowani co najmniej na 36 miejscu w krajowym rankingu – mówi Hanna Kuryczyk. – Mieliśmy pięcioro takich zawodników. Dwójka została zgłoszona dodatkowo, bo regulamin dopuszcza taką możliwość – wyjaśnia.

Srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym wywalczył Wojciech Kaczmarek, który w finale przegrał jedynie z Rafałem Chojakiem z Wisły Puławy. Drugi z medali UKS Hajduki – brązowy, zdobył Kamil Mika, który przypłynął trzeci w finale 200 m stylem klasycznym. Kaczmarek bliski był wywalczenia drugiego krążka, ale brąz w wyścigu na dystansie 100 m przegrał o zaledwie 0,02 sek! – Przegrał, bo spóźnił start – stwierdziła trenerka UKS Hajduki. Kaczmarek znalazł się ponadto finałach A na 50 m stylem motylkowym (czwarty) i 200 m dowolnym (piąty). Magdalena Rakoczy na 200 m zmiennym zajęła czwarte miejsce, natomiast Przemysław Stefan zajął siódmą pozycję w finale A 50 m stylem motylkowym. – Szymon Warwas znalazł się w finale B na 100 m kraulem, a Paweł Postulka i Agnieszka Drażyk poprawili swoje życiowe rekordy – wylicza Hanna Kurczyk. Chorzowianie świetnie spisali się także w rywalizacji sztafet, zajmując czwarte miejsce na dystansie 4x100 m zmiennym. Sztafeta UKS Hajduki popłynęła w składzie: Paweł Postulka (grzbietowy), Kamil Mika (klasyczny), Wojciech Kaczmarek (motylkowy), Szymon Warwas (dowolny). Chorzowianie zajęli też ósme miejsce w sztafecie 4x100 m dowolnym.