Sportowiec Roku w Świętochłowicach: etap wojewódzki

Olga Krzyżyk
Sportowiec Roku w Świętochłowicach
Sportowiec Roku w Świętochłowicach Arc
Sportowiec Roku w Świętochłowicach: Finał etapu wojewódzkiego Sportowca Roku 2016 coraz bliżej. Głosujemy jedynie do 27 stycznia. Wśród najlepszych sportowców są także świętochłowiczanie.

Sportowiec roku w Świętochłowicach: etap wojewódzki
Jeszcze tylko pięć dni potrwa głosowanie finałowe na najlepszych sportowców w woj. śląskim. Kto obecnie prowadzi w plebiscycie? W kategorii Sportowiec Roku 2016 w woj. śląskim we wtorek najlepsza Jowita Wrzesień, zapaśniczka i zawodniczką MOS CSiR Dąbrowa Górnicza. To reprezentantka kadry narodowej.
W kategorii Młodzieżowy Sportowiec roku prowadzi Emilia Kozioł - Mistrzyni Świata w Taekwondo. Tytuł ten wywalczyła w 2016 roku w angielskim Birmingham. Emilia ma zaledwie 10 lat.

W kategorii Drużyna Roku najwyżej uplasował się Śląski Klub Karate Goliat w Tychach. Zawodnicy z tego klubu wywalczyli aż 31 pierwszych miejsc. Zdobyli też 38 srebrnych medali i 33 brązowych.

W kategorii Trener Roku woj. śląskiego na pierwszym miejscu jest obecnie Bartosz Mizia,były, reprezentant kadry Śląska, założyciel i koordynator szkółki Górnika Sosnowiec, obecnie trener seniorów tego klubu. W tej kategorii można głosować także na trenera ze Świętochłowic - Janusza Kluge z MKS „Śląsk” Świętochłowice.

W kategorii Młodzieżowa Drużyna Roku 2016 woj. śląskiego na prowadzeniu jest także Śląski Klub Karate Goliat w Tychach.

Obecnie najlepszy w kategorii Animator Sportu Młodzieżowego jest Damian Hnida, trener koszykówki z powiatu wodzisławskiego. Koniec głosowanie będzie 27 stycznia.