18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spięcie Kotala - Kopel na Radzie Miasta: początek przedwyborczej rozgrywki?

Kamila Rożnowska
Spięcie Kotala - Kopel na Radzie Miasta: zaczęła się przedwyborcza rozgrywka?
Spięcie Kotala - Kopel na Radzie Miasta: zaczęła się przedwyborcza rozgrywka? Kamila Rożnowska
Spięcie Kotala - Kopel: Gorąco było dzisiaj na sesji Rady Miasta. Doszło do spięcia między Andrzejem Kotalą a Markiem Koplem. Poszło o odwołanie członka Zgromadzenia Samorządowego Chorzowsko – Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji i możliwości jego awansu finansowego - z 6 tys. zł do 11 tys. zł.

Spięcie Kotala - Kopel: Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa na początku sesji Rady Miasta złożył wniosek o zdjęcie z porządku obrad głosowania nad uchwałą dotyczącą odwołania Marka Dudka z funkcji członka w Zgromadzeniu Samorządowego Chorzowsko – Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.

Spięcie Kotala - Kopel na sesji Rady Miasta. Początek przedwyborczej rozgrywki?

Odwoływany Marek Dudek miałby teraz pełnić funkcję członka zarządu, ale już w spółce Chorzowsko – Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Andrzej Kotala zwrócił uwagę, że wiązałoby się to dla niego z awansem finansowym - jego wynagrodzenie wzrośnie wtedy z 6 tys. zł do 11 tys. zł. Prezydent stwierdził, że zarząd związku powinien najpierw wyjaśnić sprawę niedziałających pras, które kupiono 10 lat temu i za które w 2013 roku zapłacono pół miliona złotych, a dopiero potem zająć się odwołaniem i awansem Marka Dudek.

Spięcie Kotala - Kopel: poszło o odwołanie członka Zgromadzenia Związku

Po wystąpieniu prezydenta Kotali, głos zabrał Marek Kopel, wiceprzewodniczący Rady Miasta. Nie zgodził się ze słowami Kotali, stwierdzając, że doszukuje się nieprawidłowości w działaniu związku, a żadnych malwersacji finansowych nie było. Mówił też, że ta sprawa nie ma związku z odwołaniem Marka Dudka.

Uchwała nie została zdjęta z porządku obrad. Radni podjęli decyzję za jej przyjęciem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto