Sokół Ostróda - Ruch Chorzów. Niebiescy pokonali ostatnią drużynę i są liderem II ligi

Tomasz Kuczyński
Po wygranej z Wigrami Suwałki Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Sokoła Ostróda.
Po wygranej z Wigrami Suwałki Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Sokoła Ostróda. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 25.09.2021 r. w meczu 10. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów wygrał w Ostródzie z Sokołem 3:1 (1:0). Niebiescy zaliczyli czwarty wygrany mecz z rzędu i zajęli pozycję lidera! Sokół przegrał 10 raz i nadal jest bez punktu.

Sobotni mecz odbył się w dniu 46. urodzin prezesa Ruchu Seweryna Siemianowskiego. Przed spotkaniem uczczono pamięć zmarłego w piątek Eugeniusza Fabera, a piłkarze Niebieskich zagrali z czarnymi opaskami na koszulkach.

Bramka do szatni

Niespodziewanie na początku meczu przeważali gospodarze, którzy odważnie ruszyli do przodu i dwa razy zatrudnili Jakuba Bieleckiego. Na pierwsze uderzenie Ruchu trzeba było poczekać do 17. minuty, ale Marcin Staniszewski nie miał problemu z uderzeniem Michała Mokrzyckiego. Trzy minuty później Tomasz Foszmańczyk strzelił z dystansu, piłka przeszła po rękach bramkarza, jednak Staniszewski zdołał ją złapać przed linią bramkową.

W 33. minucie uderzył z lewej nogi Łukasz Janoszka i bramkarz Sokoła wybił piłkę na rzut rożny.

Wreszcie w doliczonym czasie I połowy Ruch znalazł sposób na defensywę gospodarzy. Z rzutu rożnego podał Przemysław Szkatuła, a Mokrzycki z bliska głową wpakował piłkę do siatki.

Sokół zdobył honorowego gola

Szybko po przerwie było 2:0 dla Ruchu. Niebiescy wykorzystali błąd przy wyprowadzeniu piłki. Bramkarz Sokoła podał do Jana Flaka. Podanie zwrotne przejął Damian Kowalczyk, z którym jakoś poradził sobie Staniszewski, a piłka trafiła do Foszmańcyzka, który wykorzystał okazję i skierował ją do pustej bramki.

W 70. minucie Ruch podwyższył na 3:0, gdy Janoszka sfinalizował składną akcję chorzowian.

Sokół ambitnie walczył i pięć minut później Bielecki został pokonany przez rezerwowego Ernesta Słupskiego. Goście chcieli jeszcze odpowiedzieć, aktywny był Kowalczyk, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po meczu w Ostródzie Ruch wskoczył na pozycję lidera II ligi. Stal Rzeszów zagra w niedzielę ze Zniczem Pruszków (godz. 19).

Sokół Ostróda - Ruch Chorzów 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Mokrzycki (45+1), 0:2 Tomasz Foszmańczyk (49), 0:3 Łukasz Janoszka (70), 1:3 Ernest Słupski (75)

Sokół: Marcin Staniszewski - Jan Flak (50. Ernest Słupski), Jan Klimek, Mateusz Bondarenko, Filip Dymerski - Ernest Dzięcioł, Dominik Stępień, Kamil Kurowski (84. Krystian Faltyński) - Sebastian Rugowski, Patryk Skórecki, Jakub Żyznowski (60. Filip Michalski).

Ruch: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (90+1. Piotr Kwaśniewski), Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (66. Tomasz Dyr) - Łukasz Janoszka, Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki (66. Piotr Wyroba), Tomasz Foszmańczyk (72. Jakub Siwek) - Daniel Szczepan (46. Damian Kowalczyk).

Żółte kartki: Neugebauer, Kowalczyk

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)