Śląsk - Grunwald 4:5

(lis)
Piłkarze Śląska w pojedynku z Grunwaldem po zaledwie ośmiu minutach prowadzili już 3:0. Fot. TOMASZ GRIESSGRABER
W sobotę beniaminek IV ligi, Śląsk, rozegrał pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem świętochłowiczan był trzecioligowy Grunwald Halemba. Gospodarze rozpoczęli znakomicie - po ośmiu minutach pojedynku na ...

Gospodarze rozpoczęli znakomicie - po ośmiu minutach pojedynku na "Skałce" prowadzili już 3:0! Taki obrót sprawy zupełnie zaskoczył przyjezdnych, wśród których - dodajmy - zagrał napastnik AKS Chorzów Rafał Świętek. Trener gości Grzegorz Kapica początkowo siedział na trybunach, ale już po 10 minutach stał za bramką własnego zespołu, pokrzykując na piłkarzy. Nerwowo zareagował także prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną trzecioligowca, jednak szkoleniowiec Śląska Antoni Jojko spodziewał się takiego obrotu sprawy.

- Byliśmy lepsi w I połowie, a nasza taktyka zupełnie zaskoczyła rywali - ocenił trener świętochłowickiego zespołu. - Jesteśmy jednak na zupełnie innym etapie przygotowań niż Grunwald. Trenujemy dwa razy dziennie, więc zmęczenie już po 30 minutach gry musiało przyjść.

W bramce Śląska stanął po raz pierwszy zaledwie 16-letni wychowanek świętochłowickiego klubu Adam Bensz i spisywał się bardzo dobrze. W II połowie obronił nawet rzut karny, ale wobec dobitki był już bezradny. Szkoleniowiec Śląska postawił w sobotę na juniorów, chcąc sprawdzić ich przydatność do zespołu. Zagrał także wystawiony na listę transferową Tomasz Rudek, który być może jednak zostanie w klubie.

- We wtorek mieliśmy ogłosić kadrę na zbliżający się sezon, ale wstrzymamy się jeszcze kilka dni - stwierdził Antoni Jojko. ? Tym bardziej, że na treningi przychodzą piłkarze z innych klubów. Poza tym chcę jeszcze sprawdzić juniorów w kolejnej grze kontrolnej - zaznaczył.

Dodajmy, że już w środę piłkarze Śląska rozegrają kolejny sparing, także na "Skałce", z Rozbarkiem Bytom (g. 18), natomiast w sobotę podejmować będą przedstawiciela kieleckiej czwartej ligi - Piasta Chęciny (g. 11).

ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - GRUNWALD HALEMBA 4:5 (4:3)
Bramki: Watola (4.), Tukaj (5.), M. Boryczka (8.), Włodarczyk (40.) - dla Śląska, A. Duda (12.), Przybyła (23.), Świętek (32.), Karcz (64.), Szczygieł (80.) - dla Grunwaldu.

ŚLĄSK: Bensz - Podchul, Wagner, Rudek (80. Jesionek), Dębski (70. Pawiński), Włodarczyk (85. Jędrysik), Watola, Rzeźniczek (80. Szwedo), A. Boryczka, Tukaj, M. Boryczka (60. Frimark, 80. Otawa).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?