Skuteczność kapitana

(lis)
Krzysztof Jasiński strzelił kolejną bramkę dla Clearexu. Fot: Małgorzata Szreter
W drugiej kolejce spotkań PLH chorzowianie wygrali w Legnicy i utrzymali prowadzenie w tabeli. Kolejne bramki dla Clearexu zdobył kapitan zespołu Krzysztof Kuchciak, który z pięcioma golami prowadzi w klasyfikacji ...

W drugiej kolejce spotkań PLH chorzowianie wygrali w Legnicy i utrzymali prowadzenie w tabeli. Kolejne bramki dla Clearexu zdobył kapitan zespołu Krzysztof Kuchciak, który z pięcioma golami prowadzi w klasyfikacji strzelców.
Do przerwy nic jednak nie wskazywało na dość wysoką wygraną, bowiem legniczanie nastawili się na grę defensywną. W efekcie w I połowie padł tylko jeden gol; po akcji z Kuchciakiem do siatki trafił Krzysztof Jasiński.
O wyniku przesądziły dwie szybko strzelone przez Clearex bramki na początku II połowy. Co ciekawe, nawet po kolejnym golu gospodarze nie zmienili taktyki - nadal na swojej połowie wyczekiwali ataków chorzowian.

- Widać było, że chcą przegrać jak najniżej. Zresztą nie był to nasz najlepszy występ, a legniczanie mimo wszystko postawili nam dość wysokie warunki. Z meczu na mecz powinno być jednak coraz lepiej - podsumował Tadeusz Wolny, szkoleniowiec chorzowskiego zespołu.

Piłkarze TPC kilkakrotnie groźnie kontrowali, ale bardzo dobrze w bramce Clearexu spisywał się Paweł Sobolewski. To głównie dzięki niemu chorzowianie nie stracili ani jednego gola.

W następnej kolejce Clearex podejmować będzie Rekord .

TPC KOMPUTERY LEGNICA - CLEAREX 0:5 (0:1); bramki: Kuchciak 2, Jasiński, Potok, Brauhoff. CLEAREX: Sobolewski - Kuchciak, Jagiełło, Jasiński, Pięta - Miozga, Słonina, Potok, Brauhoff oraz Pawłowski, S. Kryger, M. Wolny.