Sebastian Grzyb mistrzem Polski w skacie!

(mit)
Sebastian Grzyb, uczeń chorzowskiego Technikum Ekonomicznego, zawodnik Skat Klubu "Barbara" Chorzów został mistrzem Polski juniorów w skacie! Podczas rozegranych w chorzowskim Klubie "Sztygarka" zawodów w szranki ...

Sebastian Grzyb, uczeń chorzowskiego Technikum Ekonomicznego, zawodnik Skat Klubu "Barbara" Chorzów został mistrzem Polski juniorów w skacie! Podczas rozegranych w chorzowskim Klubie "Sztygarka" zawodów w szranki stanęło 19 młodych skaciorzy z całego kraju. Mimo, że Sebastian był murowanym faworytem, to o końcowy sukces wcale łatwo nie było.

- Do końca czułem oddech przeciwników na plecach - mówi młody mistrz Polski. - Więc nie można było tracić koncentracji do ostatniego rozdania.

Sebastian już kilka razy udowodnił, że radzi sobie z taką presją i z tej próby też wyszedł zwycięsko. W sumie zdobył 2799 punktów i o ponad 100 wyprzedził niezrzeszonego Kamila Pałasza. Zdobywca brązowego medalu Michał Piec (także niezrzeszony) stracił do tej dwójki już ponad 250 oczek.

W zawodach wzięły udział także dwie juniorki reprezentujące chorzowską "Barbarę". Angelika Wojtanowicz uplasowała się na 14., a Agnieszka Grzondziel na 17. pozycji.

O Sebastianie Grzybie pierwszy raz głośno zrobiło się po zeszłorocznych Mistrzostwach Europy w Wiśle. Chociaż wcześniej zdobył wiele trofeów. M. in. Puchar Śląska, Puchar Prezesa Okręgu Wielkopolskiego oraz Puchar Honorowego Konsula Republiki Słowenii. Jednak tureniej w Wiśle przyćmił te wszystkie sukcesy. Sebastian po 15 seriach (48 rozdań każda) zajmował wyśmienite 9. miejsce - najlepsze wśród wszystkich startujących Polaków. Ustępował tylko Niemcom.

W finałowej rozgrywce młody chorzowianin zakończył zmagania na 12. pozycji. Jednak w kategorii juniorów nie dał szans przeciwnikom i do domu wrócił z tytułem mistrza Europy.

W najbliższy weekend Klub "Sztygarka" gościć będzie skaciorzy walczących o mistrzowskie laury w kategorii "open". Sebastian znowu weźmie karty do rąk. I być może znowu pokusi się o nie lada niespodziankę.