RUCH - CRACOVIA 3:2. Cracovia strzeliła Ruchowi pierwszy raz od 1969 r.!

Jacek Sroka
Mecz Ruch - Cracovia
Mecz Ruch - Cracovia Mikołaj Suchan
Ruch Chorzów - Cracovia 3:2. Cracovia prowadzi od 7. minuty meczu z Ruchem Chorzów po bramce Milosa Kosanovicia. Wyrównanie padło w 36. minucie. To pierwsza bramka Cracovii w meczach z Ruchem od 44 lat! RELACJA LIVE

Cracovia na bramkę w Chorzowie czekała 44 lata

Gol Milosa Kosanovicia strzelony w 7 minucie meczu Ruchu z Cracovią śmiało można nazwać historycznym. Trafienie Serba było bowiem pierwszym golem drużyny „Pasów” zdobytym w Chorzowie od 1969 roku. Jeszcze dłużej krakowianie czekają na ligowe zwycięstwo na Cichej. Ostatni raz Cracovia wygrała bowiem w Chorzowie w 1951 roku. Co ciekawe występowała ona wówczas pod szyldem Ogniwa Kraków i pokonała Niebieskich grających jako Unia Chorzów 2:1.

Kibice Niebieskich wierzą jednak w zwycięstwo Ruchu Chorzów i dumnie prezentują tarnsparent "skrojony" GKS Tychy.