Ruch Chorzów - Sokół Ostróda 3:0. ZDJĘCIA. Niebiescy gonią liderów

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów pokonał Sokoła Ostróda i zmniejszył straty do liderów

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów pokonał Sokoła Ostróda i zmniejszył straty do liderów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Ruch Chorzów pokonał Sokoła Ostróda 3:0 w meczu 27. kolejki eWinner 2. Ligi. Dzięki zdobytym w sobotnie popołudnie w pojedynku z outsiderem tabeli trzem punktom Niebiescy gonią liderów tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Sokół Ostróda.

Ruch Chorzów - Sokół Ostróda 3:0. Niebiescy gonią liderów

Piłkarze Ruchu stanęli przed szansą zmniejszenia straty do zespołów zajmujących dwie pierwsze lokaty premiowane bezpośrednim awansem, bo Stal Rzeszów i Chojniczanka w sobotę zremisowały swoje spotkania. Rywal wydawał się niezbyt wymagający, bo zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Sokół zdobył w tym roku zaledwie dwa punkty i praktycznie już żegna się z II ligą. A jednak Niebieskim szło jak po grudzie.

– To takie mecze, przed którymi trzeba wykonać dużo pracy mentalnej, żeby te spotkania były z należytym podejściem. Dla kibica to często jest bardzo proste – popatrzy w tabelę, na liczbę zdobytych punktów, te punkty dopisuje się przed meczem. Pewność siebie niczemu nie sprzyja. Na boisku jest przeciwnik i musimy pokazać, że w tym dniu, o tej godzinie, jesteśmy lepsi – mówił trener Jarosław Skrobacz przed spotkaniem z zespołem z Ostródy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - SOKÓŁ OSTRÓDA

Chorzowianom początkowo szło jak po grudzie. Do przerwy mieli przewagę, ale ich gra nie była porywająca. Nie wykorzystali też żadnej z sytuacji strzeleckich stworzonych sobie w I połowie. Tomasz Foszmańczyk wpadł w pole karne, ale strzelił niecelnie, potem po centrze Łukasza Janoszki w bramkę nie trafił Rusłan Zubkow, a Remigiusz Szywacz z bliska trafił wprost w bramkarza gości.

Najbliższy szczęścia w pierwszych 45 minutach po stronie Niebieskich był Paweł Żuk. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła bowiem w poprzeczkę bramki Sokoła.

II połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia Karola Turka, które obronił Jakub Bielecki. Atak gości tylko zmobilizował Ruch, który w końcu zaczął strzelać bramki.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Piotr Stępień, który pojawił się na boisku po przerwie. Wypożyczony ze Ślęzy Wrocław napastnik po dośrodkowaniu z lewej strony z kilku metrów trafił do siatki. Stępień wpisał się na listę strzelców w drugim meczu z rzędu.

Dziesięć minut później na 2:0 wynik podwyższył Daniel Szczepan. Napastnik Ruchu wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem nie dał szans Pawłowi Rabinowi na skuteczną interwencję.

Zadowoleni z prowadzenia chorzowianie już do końca meczu kontrolowali sytuację na boisku, a ich zwycięstwo w końcówce pięknym uderzeniem z dystansu w okienko przypieczętował Filip Żagiel.

Sokół, mimo zmian dokonywanych w składzie przez trenera Wojciecha Figurskiego, nie był w stanie zdobyć na Cichej chociażby honorowego gola.

Dzięki tej wygranej Niebiescy tracą już tylko 2 pkt do drugiej Chojniczanki i 12 pkt do prowadzącej Stali, z którą zmierzą się za tydzień w Rzeszowie.

Ruch Chorzów - Sokół Ostróda 3:0 (0:0)