Przegrali z liderem

(lis)
Młodzi piłkarze zainaugurowali rundę wiosenną. Foto: MAGDALENA CHAŁUPKA
Zainaugurowana została runda wiosenna Podokręgowej Ligi Juniorów. Zespół Gońca podejmował lidera rozgrywek, Hetmana 22 Katowice. Chorzowianie przystąpili do meczu osłabieni brakiem napastnika Damiana Kopytko oraz ...

Zainaugurowana została runda wiosenna Podokręgowej Ligi Juniorów. Zespół Gońca podejmował lidera rozgrywek, Hetmana 22 Katowice.
Chorzowianie przystąpili do meczu osłabieni brakiem napastnika Damiana Kopytko oraz obrońcy Bartłomieja Sieniaka.
O losach meczu przesądziło niespełna 180 sekund (między 10 a 13 minutą gry). W tym czasie katowiczanie aż trzykrotnie trafili do bramki gospodarzy (dwa gole padły po rzutach rożnych). Jeszcze w I połowie gospodarze domagali się rzutu karnego, jednak sędzia uznał, że faul był przed linią "szesnastki".

Po przerwie chorzowianie mieli dużą przewagę, jednak tylko raz zdołali pokonać bramkarza Hetmana - uczynił to Artur Rakowski. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedną okazję, ale piłka po jego uderzeniu przeszła tuż nad poprzeczką. Solowym rajdem popisał się jeszcze Denis Wąsiński, który został zatrzymany przez jednego z obrońców Hetmana. I tym razem arbiter nie przyznał gospodarzom rzutu karnego.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: MKS Siemianowice Śl. - Slavia Ruda Śl. 5:2, Stadion Śl. Chorzów - Śląsk Świętochłowice 2:1, Podlesianka Katowice - Silesia Katowice nie odbył się. Pauzowała Pogoń Imielin.

W następnej kolejce (27.04): Silesia - Stadion, Śląsk - Goniec, Hetman - Pogoń, Slavia - Podlesianka, pauzować będzie MKS.

GONIEC CHORZÓW - HETMAN 22 KATOWICE 1:3 (0:3)

Bramka dla chorzowian: Rakowski (61.)

GONIEC: Dziemiera - Piowczyk, Kulawik, Pytlik, Pastor, Malec, Szoblik, Piwczyk, Siarkowski, Piskorz, Wąsiński. Na boisko weszli także Rakowski, Szustak, Sarnacki.