Przegląd czerwca 2020 w Chorzowie, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd czerwca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd czerwca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Chorzowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Chorzowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Bon turystyczny na wakacje uchwalony przez Sejm. 500 zł na każde dziecko. Kto dostanie bon turystyczny? Jak go otrzymać?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd czerwca 2020 w Chorzowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Bon turystyczny na wakacje uchwalony przez Sejm. 500 zł na każde dziecko. Kto dostanie bon turystyczny? Jak go otrzymać?

Prezydencki projekt ustawy, dot. Polskiego Bonu Turystycznego, został przyjęty przez posłów. Kiedy pieniądze trafią do Polaków? Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że Senat może stosować "obstrukcję" i przetrzymywać projekt przez 30 dni, co opóźni jego wprowadzenie. Jak otrzymać bon turystyczny na dziecko?

📢 Gdzie głosować w Chorzowie w wyborach prezydenckich 2020? Lista lokali wyborczych - 2 tura

Wiesz, gdzie głosować w Chorzowie podczas wyborów prezydenckich 2020? Każda zameldowana osoba ma prawo oddać głos tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym. Aby uniknąć kursowania po Chorzowie 12.07.2020 sprawdź, w którym lokalu wyborczym możesz oddać głos w 2 turze wyborów prezydenckich 2020. Pamiętaj, aby do lokalu wyborczego w Chorzowie zabrać ze sobą maseczkę. Postaraj się wybrać porę, gdy przy urnach nie będzie tłumów.

📢 W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym urodziły się małe otocjony. Zuri i Tsavo zostali rodzicami czwórki szczeniąt

Chorzowskie otocjony - samica Zuri i samiec Tsavo - zostały rodzicami czwórki szczeniąt. Maluchy urodziły się w kwietniu, a wkrótce goście zoo będą mogli je oglądać na wybiegu. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym jest też kilka zmian. Elandy zobaczymy na nowym wybiegu. W chorzowskim zoo zamieszkał też nowy gatunek. To serwal.

Zrób sobie prezent:

Huawei Mediapad M5 Lite 8" 3/32GB WiFi szary (Jordan2-W09B 53010HJV)


Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Prasówka czerwiec Chorzów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Chorzowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Estakada podzieliła rynek w Chorzowie na dwie części. Pamiętacie jej remont? Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Chorzowska estakada podzieliła rynek na pół. Wybudowana pod koniec lat 70. estakada zmieniła centrum Chorzowa. Życie towarzyskie i kulturalne wróciło na chorzowski rynek dopiero po jego modernizacji. Nowy rynek w Chorzowie ma już rok. Uroczyste otwarcie było 28 czerwca 2019 roku. Przypomnijmy, jak estakada zmieniła oblicze Chorzowa. Zobaczcie zdjęcia z jej budowy.

📢 MEMY po I turze. Jak internauci komentują wyniki wyborów?

Wybory prezydenckie 2020 się nie skończyły, a memy powyborcze mówią jedno - hura, hura, przed nami II. tura. Najwięcej głosów zgromadzili dwaj kandydaci na urząd prezydenta: Andrzej Duda z poparciem rzędu blisko 43. i Rafał Trzaskowski z poparciem rzędu 30 proc. - wynika z sondażu late poll IPSOS. Zobacz, jak internauci komentują wyniki wyborów prezydenckich.

📢 Wyniki wyborów prezydenckich Chorzów - kto wygrał? Jak głosowano? Sprawdź frekwencję. WYBORY 2020

Wyniki wyborów prezydenckich w Chorzowie. Znamy już częściowe rezultaty głosowania mieszkańców. PKW podała wyniki głosowania z 61 na 63 obwody. Rafał Trzaskowski wygrywa z przewagą kilku punktów procentowych nad Andrzejem Dudą.

📢 GiS ostrzega przed tymi produktami! Masz je w domu? Sprawdź

Dla tych produktów Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia! Zobaczcie, czy macie je w domu. Szczegóły dot. danych produktów znajdziecie w galerii. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Wybory prezydenckie 2020 w woj. śląskim. Kolejki przed lokalami wyborczymi ZDJĘCIA

Wybory prezydenckie 2020: Mieszkańcy woj. śląskiego już z samego rana ruszyli do urn. Kolejki przed lokalami wyborczymi zaczęły ustawiać się jeszcze przed ich otwarciem, czyli godz. 7. - Chcę spędzić ten dzień z poczuciem dumy, że włączyłem się w wybory o przyszłe losy Polski - mówi Maciej z Tarnowskich Gór, który oddał swój głos jako jeden z pierwszych.

📢 Kąpieliska w woj. śląskim 2020. Gdzie możemy bezpiecznie wypocząć nad wodą? LISTA

Choć pogoda płata nam tego lata figle, sezon kąpielowy w pełni. Część strzeżonych kąpielisk w woj. śląskim jest już otwarta, a woda pod kątem jakości przebadana przez Sanepid. W naszej galerii znajdziecie LISTĘ KĄPIELISK, gdzie uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i przestrzegając wszystkich zasad bezpieczeństwa, można się kąpać.

📢 Śląskie: Od 27 do 29 czerwca wyłączenia prądu. Sprawdź w których miastach i powiatach wyłączą prąd!

Wyłączenia prądu na Śląsku. Na liście Tauronu znajduje się Bytom, Chorzów, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Ślaskie, Tychy, Zabrze, powiat tarnogórski i bieruńsko-lędziński. Warto więc być przygotowanym na czasowe braki energii elektrycznej. Wystarczy kliknąć w powyższą galerię i sprawdzić, gdzie do 29 czerwca okresowo nie będzie prądu.

📢 Poszukiwani za zabójstwa. Widziałeś ich? Wizerunki osób ściganych przez policję

Publikujemy wizerunki osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Są to osoby, których Polska Policja poszukuje z powodu możliwości popełnienia przestępstwa a art. 148 Kodeksu Karnego. - Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności - czytamy w KK.

📢 Czy w komunikacji miejskiej w Chorzowie nosimy maseczki? Za ich brak możemy dostać mandat. Sprawdziliśmy. Zobacz zdjęcia

Podróżując komunikacją miejską musimy zasłaniać usta oraz nos. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Wystarczy spędzić kilka minut na przystanku autobusowym czy tramwajowym, by zauważyć, że nie wszyscy stosują się do zasad. Przeprowadziliśmy więc test. Czy mieszkańcy województwa śląskiego stosują się do zasad? Zobaczcie na zdjęciach.

📢 Wojsko wyprzedaje używany sprzęt. Najbliższy przetarg Agencji Mienia Wojskowego już dziś! Ceny okazyjne

Przetarg Agencji Mienia Wojskowego odbędzie się 26 czerwca w piątek. Wojsko wyprzedaje atrakcyjny sprzęt z demobilu, który został wycofany z użytku przez wojsko, ale może być wykorzystywany w celach cywilnych. Tym razem oferta AMW dotyczy oddziału we Wrocławiu. Sprzęt z demobilu często można kupić po bardzo atrakcyjnych cenach. Sprzęt to nie tylko mundury, menażki i zużyte namioty, ale także samochody i... papier toaletowy.

📢 Dilerzy narkotyków z woj. śląskiego - szuka ich policja. Zobacz zdjęcia. Widziałeś kogoś?

Oto osoby z woj. śląskiego poszukiwane przez jednostki KWP w Katowicach m.in. za handel narkotykami. Rozpoznajesz kogoś? To zgłoś to policji. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy na stronie slaska.policja.gov.pl z 23 czerwca 2020 r. Kliknij w „zobacz galerię".

📢 Cmentarzysko pociągów w Bytomiu. To miejsce robi spore wrażenie! Zobacz zdjęcia

Cmentarzysko pociągów w Bytomiu. Opuszczone i niedostępne dla mieszkańców Warsztaty Naprawcze Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - zobacz wyjątkowe zdjęcia! Kiedyś te warsztaty były najnowocześniejsze i największe w Europie!

📢 Plaże nudystów w woj. śląskim - większość jest "dzika", oficjalna jest jedna. Gdzie są dokładnie?

Plaże nudystów - woj. śląskie. Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W Polsce mamy trzy legalne plaże dla miłośników opalania nago nad Bałtykiem i jedną w woj. śląskim. Jest też również sporo tzw. dzikich plaż, które działają nieoficjalne. Gdzie dokładnie?

📢 Chorzów - te miejsca i budynki nie zmieniły się od dobrych 20 lat. To m.in. targowisko przy ul. Barskiej i Dom Aktora

W Chorzowie są takie miejsca, które nie zmieniają się od lat. To niektóre fragmenty ulic, ale też osiedla, skwery, budynki czy dworce PKP. Trzeba jednak przyznać, że wiele w Chorzowie się zmienia. Remontowane są drogi, modernizowane place, powstają nowe boiska i miejsca odpoczynku i rekreacji, a także mieszkania. W mieście poszukaliśmy jednak takich miejsc, które od lat pozostają takie same. Sprawdź naszą galerię i daj nam znać, czy w Chorzowie jest więcej takich miejsc.

📢 Najlepsze licea w woj. śląskim - RANKING NEWSWEEKA 2020

Sprawdź, które liceum w woj. śląskim jest najlepsze. Tygodnik "Newsweek" stworzył ranking, w którym uwzględniał wyniki matur, sukcesy w olimpiadach, oferowane języki obce, czy wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów danych szkół. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ" i sprawdźcie poznajcie najlepsze licea w regionie.

📢 Lofty Kościuszko na terenie byłej huty w Chorzowie. Zobaczcie wizualizacje

Lofty Kościuszko w Chorzowie na wizualizacjach prezentują się imponująco. Ten kompleks postindustrialnych budynków powstaje na terenie dawnej huty Kościuszko w Chorzowie. Będą tu biura na wynajem - od małych, po wielkie przestrzenie. Budynek A już jest po remoncie, można tu już wynająć powierzchnię.

📢 Częstochowskie Saint Tropez? Tak mówiono to miejsce! Zalew w Blachowni to świetny wybór na weekendową wycieczkę

Śląskie. Częstochowskie Saint Tropez - tak Blachownię i znajdującym się w niej Zalew nazywano w latach 60. i 70. XX wieku. Nic dziwnego w ciepłe dni latem odpoczywały tam tysiące częstochowian i mieszkańców regionu. Później Zalew przez wiele lat był nieco zapomniany, a sprawy własnościowe torpedowały jego rewitalizację. Dzisiaj Zalew w Blachowni znów odzyskuje blask, dzięki inwestycji prowadzonej przez tamtejszy urząd. Zobaczcie nasze zdjęcia, a przekonacie się, że to magiczne miejsce.

E-hulajnogi- nowe przepisy, koniec samowolki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3