MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przechorowałeś koronawirusa i nie możesz dojść do siebie? Skorzystaj z bezpłatnych porad trenera, dietetyka oraz psychologa

OPRAC.:
Marta Siesicka-Osiak
Marta Siesicka-Osiak
NFZ przygotował specjalny program edukacyjno-treningowy dla osób, które przeszły infekcję koronawirusem. Już po 8 tygodniach ćwiczeń można liczyć na powrót do formy.
NFZ przygotował specjalny program edukacyjno-treningowy dla osób, które przeszły infekcję koronawirusem. Już po 8 tygodniach ćwiczeń można liczyć na powrót do formy. Karolina Grabowska/Pexels
Przewlekłe zmęczenie, ból głowy i zaburzenia pamięci? To tylko niektóre skutku infekcji koronawirusem. Osoby, które je odczuwają mogą skorzystać z bezpłatnego programu „8 tygodni do zdrowia po COVID-19”. Zobacz, na czym polega program i jak do niego dołączyć.

Spis treści

Jak COVID-19 wpływa na nasze zdrowie? Jego skutki można zwalczać

Zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, duszność i zaburzenia pamięci to jedne z nieczęstych powikłań po COVID-19. Skutki przejścia infekcji wirusem Sars-Cov-2 można odczuwać przez wiele miesięcy, jednak aby szybciej wrócić do pełnej sprawności, warto wspierać się odpowiednimi ćwiczeniami.

Dlatego w ramach Akademii NFZ powstał specjalny program edukacyjno-treningowy dla osób, które przeszły infekcję koronawirusem. Już po 8 tygodniach ćwiczeń można liczyć na powrót do formy.

Jak możemy przeczytać na stronie Akademii NFZ:

Dzięki programowi NFZ „8 tygodni do zdrowia po COVID-19” szybciej wrócisz do formy sprzed choroby. Ćwiczenia są proste i bezpieczne, a intensywność umiarkowana. Wykonasz je samodzielnie w domu lub na świeżym powietrzu. Nasi trenerzy krok po kroku pokażą Ci, jak prawidłowo wykonać każdą aktywność. Dodatkowo dietetyk podpowie, jak zdrowo odżywiać się po chorobie. O Twój dobrostan psychiczny i odprężenie zatroszczy się psycholog. Nad całym projektem czuwa lekarz.

Z programu mogą też skorzystać osoby, które nie chorowały na koronawirusa, a chcą o siebie zadbać.

Jak wygląda program „8 tygodni do zdrowia po COVID-19”?

Projekt „8 tygodni do zdrowia po COVID-19” składa się z serii 16 filmów zawierających praktyczne wskazówki ekspertów oraz programy treningowe z gotowymi zestawami ćwiczeń. Wśród ekspertów znajdują się: lekarz, fizjoterapeuta, trenerzy, psycholog i dietetyk.

W programie znajdują się:

  1. Trening i rehabilitacja oddechowa.
  2. Spacer i trening adaptacyjny.
  3. Trening zmniejszający przewlekłe zmęczenie i zaburzenia snu.
  4. Trening na koncentrację.
  5. Trening oporowy w cukrzycy.
  6. Treningi adaptacyjny dla serca.
  7. Trening rodzinny dla odporności.
  8. Warsztat kulinarny – zasady zdrowego żywienia.

Jak korzystać z programu? To prostsze niż myślisz

Korzystanie z programu jest bezpłatne, wystarczy mieć dostęp do internetu, można włączyć go na telefonie, tablecie, komputerze czy telewizorze.

Co będzie potrzebne do ćwiczeń?

  • wygodne buty i strój sportowy,
  • hantle (możesz zastąpić je butelkami z wodą),
  • mata do ćwiczeń lub koc położony na dywanie, aby się nie ślizgał,
  • woda oraz ręcznik.

Przed rozpoczęciem treningów należy wypełnić kwestionariusz PARQ. Jeżeli na co najmniej jedno pytanie odpowiedź będzie twierdząca, należy skontaktować się z lekarzem, który określi ryzyko podjęcia aktywności fizycznej.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia
Dodaj firmę
Logo firmy Narodowy Fundusz Zdrowia Centrala
Warszawa, ul. Rakowiecka 26/30
Autopromocja

Czas na nowy rower

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przechorowałeś koronawirusa i nie możesz dojść do siebie? Skorzystaj z bezpłatnych porad trenera, dietetyka oraz psychologa - Strona Zdrowia

Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto