Policjanci z Częstochowy i Chorzowa na turnieju konnym w Czechach

zp/mat.policji
Policjanci z Częstochowy i Chorzowa wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej w Brnie. Częstochowski policjant sierż. szt. Grzegorz Wypchlak w klasyfikacji generalnej Grand Prix zajął drugie miejsce.

W dniach 29 - 31 maja br odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej w Brnie. W turnieju wzięło udział 24 policjantów z Czech, Polski, Słowacji, Rosji. Polskich policjantów reprezentowała częstochowska drużyna konna w składzie: sierż. szt. Grzegorz Wypchlak i sierż. szt. Jarosław Wysmołek oraz z policjanci z Chorzowa - sierż. Rafał Tomczyk i post. Michał Porcek.

Przejazd indywidualny obejmował dwie konkurencje: cross i specjalny parkur policyjny. W konkurencji "cross" częstochowski policjant Grzegorz Wypchlak, na koniu Don Camillo, zajął drugie miejsce, a w konkurencji przejazdu na parkurze policyjnym ósme.
Na 24 zawodników, biorących udział w zawodach, sierż. szt. Grzegorz Wypchlak zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Start w zawodach konnych w Brnie, to dobre przygotowanie przed Międzynarodowym Turniejem Policji Konnej w Częstochowie, który rozpocznie się 13 czerwca o 13.00 w Ośrodku Pegaz w Częstochowie przy ul. Mstowskiej.