Podnoszenie ciężarów - Medale Michała Szymury

LIS
Dwa medale podczas mistrzostw Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów wywalczył zawodnik UKS Ruch Chorzów Michał Szymura. Zawody odbyły się w miniony weekend w Sędziszowie (województwo podkarpackie).

Szymura, który wystartował w kategorii 56 kilogramów, zdobył srebrny medal w podrzucie i brązowy w dwuboju, uzyskując wynik 181 kilogramów (80 + 101 kg). Niestety, atak na złoto chorzowianinowi nie udał się.

Co ciekawe, srebrny medal wywalczył w Sędziszowie Paweł Łuczak z Opalenicy, który osiągnął taki sam wynik, co zawodnik UKS Ruch. Łuczak znalazł się jednak wyżej w klasyfikacji, ponieważ swoje podejście wykonał przed Michałem Szymurą...

- Drugi zawodnik UKS Ruch, Alan Rozwód, który również wystartował w kategorii 56 kilogramów, zajął w Sędziszowie siódme miejsce - mówi Zdzisław Szabat, trener zawodników UKS Ruch.

Dodajmy, że nieco wcześniej - pod koniec kwietnia - w Ciechanowie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. UKS Ruch reprezentował w Ciechanowie Denis Kozubik. Chorzowianin zajął piąte miejsce. Również w kwietniu odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzieży. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Alan Rozwód w kategorii do 56 kg i Michał Szymura w kategorii do 62 kg. Denis Kozubek był trzeci w kategorii 69 kg