Pływaczki z ZSS nr 1 najlepsze na Śląsku!

M.Tarnowska
W Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu dzieci 10-letnich. Najlepsze okazały się uczennice Zespołu Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie!

W konkursie wzięło udział 200 zawodników z całego województwa Śląskiego. Złoto w sztafetach 4*50 m stylem dowolnym i zmiennym zdobyły uczennice ZSS nr 1: Julia Głombica, Hanna Korolczuk, Natalia Szpoton, Zuzanna Pilecka.

Na podium stanęli również pływacy startujący w mistrzostwach indywidualnie - Zuzanna Pilecka zajęła pierwsze miejsce w pływaniu na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz miejsce drugie w pływaniu na 50 i 100 stylem dowolnym. Kacper Porwik zdobył srebro w pływaniu na 50 m stylem klasycznym, a brąz Julia Głombica za 100m stylem grzbietowym.Najbardziej nielubiane, czwarte miejsca zajęli: Natalia Szpoton, Kacper Porwik w pływaniu na 100m stylem klasycznym i team: Dominik Jedynak, Kacper Porwik, Antoni Snochowski, Grzegorz Warwas w sztafecie chłopców 4* 50m stylem dowolnym i zmiennym.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów!