Piłkarze AKS Wyzwolenie przegrali sparing z AKS Mikołów

Grzegorz Lisiecki
Chorzowianie pierwszy mecz o czwartoligowe punkty rozegrają dopiero 27 marca
Chorzowianie pierwszy mecz o czwartoligowe punkty rozegrają dopiero 27 marca fot. Arkadiusz Gola. Marzena Bugała
Piłkarze AKS Wyzwolenie przegrali sparing z AKS Mikołów w hokejowych rozmiarach - 3:6. Jedna z bramek dla gości padła z rzutu rożnego!

Mecz równie dobrze mógł się skończyć wynikiem 7:7, tyle błędów w obronie popełniły obie drużyny. Jako były stoper jestem szczególnie zaniepokojony postawą defensywy mojej drużyny - podkreśla Jerzy Suszczyk, szkoleniowiec AKS Wyzwolenie.

W chorzowskim zespole tym razem brakowało Ferdita Weselji, który podczas piątkowego treningu skręcił kostkę oraz Rafała Świętka. Ten drugi był w pracy. Obaj to ofensywni gracze, jednak najwięcej zastrzeżeń trener Suszczyk miał do gry obrońców. - Dobrze, że o punkty zagramy dopiero 27 marca - zaznacza szkoleniowiec AKS Wyzwolenie. - Mamy więc jeszcze trochę czasu, aby poprawić naszą grę. Bo mamy, niestety, kłopot z defensywą. Brzęczek i Gorki mają bardzo dobre warunki fizyczne, ale to młodzi zawodnicy i brakuje im jeszcze doświadczenia. A doświadczenie jest niezbędne w grze obronnej. Dobrze, że już w tym tygodniu treningi wznowił Machaczka. Także inny kontuzjowany piłkarz, Kopyczok, wraca powoli do drużyny - informuje Jerzy Suszczyk.

Chorzowianie już do przerwy przegrywali 1:3, ale w II połowie mieli dość okazji, by zmniejszyć rozmiary porażki. Grali jednak nieskutecznie, ponadto dobrze spisywał się bramkarz AKS Mikołów. Przyjezdni nie mieli problemów ze zdobywaniem goli - jeden z nich, po przerwie, padł nawet bezpośrednio z rzutu rożnego! A co z testowanymi zawodnikami? - Jesteśmy w trakcie rozmów z ich klubami - wyjaśnia Jerzy Suszczyk. - Chcemy, że grali u nas Kiszel, Pietrek, Grzywa i Gorki - zaznacza.

Dodajmy, że w zeszłym tygodniu chorzowianie rozegrali w końcu dwukrotnie przekładany sparing ze Śląskiem Świętochłowice przegrywając 1:2 (bramka dla AKS Wyzwolenie: Pawlik). Jutro podopieczni trenera Suszczyka zagrają natomiast z MKS Siemianowice Śląskie. Początek meczu - godzina 12.

AKS WYZWOLENIE CHORZÓW - AKS MIKOŁÓW 3:6 (1:3). Bramki dla chorzowian: Kiszel, Lelek, Wiana.

AKS WYZWOLENIE: Wide- ra (46. Grobert) - Golba, Serafin, Gorki (46. Grzywa), Brzęczek - Pujanek, Wiana, Szyroki (46. Pawlik), Skoczylas - Kiszel. Lelek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0