Piast Gliwice triumfuje nad Ruchem Chorzów! Wynik 0:1 w przedostatnim sparingu śląskich ligowców. Oto zdjęcia kibiców

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice Niebieskich dopingowali swoją drużynę, ale Ruch Chorzów przegrał z Piastem Gliwice

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice Niebieskich dopingowali swoją drużynę, ale Ruch Chorzów przegrał z Piastem Gliwice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Ruch Chorzów przegrał z Piastem Gliwice 0:1 w meczu kontrolnym rozegranym 14 lipca na Cichej. Dla obu śląskich drużyn był to przedostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającym się 21 lipca nowym sezonem PKO Ekstraklasy. Zobaczcie zdjęcia kibiców i sparingu Ruchu z Piastem na Cichej.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:1. Przedostatni sparing śląskich ligowców

W słoneczne piątkowe popołudnie piłkarze Ruchu Chorzów i Piasta Gliwice rozegrali przedostatni letni sparing. W lidze obie drużyny korzystają ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, więc na mecz kontrolny umówiły się na obiekcie Niebieskich na Cichej.

Jedyny gol padł w 21 minucie gry. Po szybkiej kontrze gliwiczan Jakuba Bieleckiego pokonał Rafał Chrapek. Goście dominowali na murawie i jeszcze przed przerwą znakomitą okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Michael Ameyaw pudłując z najbliższej odległości.

W końcówce groźnie nad poprzeczką strzelał rezerwowy Piotr Liszewski. W doliczonym czasie gry w dogodnej sytuacji ponownie chybił celu Ameyaw.

Ruch zmuszony był do ataku pozycyjnego i ciężko przychodziło mu konstruowanie akcji. W II połowie trener Jarosław Skrobacz dokonał w swojej drużynie sześciu zmian, lecz gospodarze nie zdołali wyrównać.

Występ Niebieskich obserwowało bardzo wielu kibiców spragnionych wizyty na meczu na swoim stadionie. Wstęp na zawody był bezpłatny. Fani chorzowian nie doczekali się jednak bramki swoich ulubieńców.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU RUCH CHORZÓW - PIAST GLIWICE

Obydwa zespoły w sobotę rozegrają swoje ostatnie mecze kontrolne oraz zaprezentują się kibicom. Ruch o godz. 14 w Opolu zmierzy się z Odrą, a prezentacja drużyny Niebieskich odbędzie się na Rynku w Chorzowie o godz. 18.30.

Prezentację zespołu Piasta zaplanowano na Stadionie Miejskim w Gliwicach o godz. 16.30. Po jej zakończeniu zawodnicy Aleksandara Vukovicia zagrają o godz. 18 z Rekordem Bielsko-Biała.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:1 (0:1)